CERTYFIKATYAktualności

 • Wycieczka Kraków-Zakopane-Wieliczka

                W dniach 24 - 25 maja uczniowie z klas III-VI wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.  Już pierwszy dzień obfitował w liczne atrakcje. Zwiedzaliśmy zabytki miasta Krakowa: Sukiennice, Rynek, Zamek Królewski na Wawelu. Nasi podopieczni mieli również okazję sprawdzenia, czy smok wawelski rzeczywiście zieje ogniem.                        

       Kolejny dzień był równie ciekawy: spacerek Krupówkami w Zakopanem i przejazd kolejką na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękny krajobraz Tatr. W godzinach popołudniowych uczniowie zażyli kąpieli wodnych w Termach Białka Tatrzańska. Trzeci i ostatni dzień to zwiedzanie jednego  z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO - Kopalni Soli w Wieliczce. To były niesamowite trzy dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

  data dodania: 2017-05-31

 • Pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia w regionalnym konkursie!

  W jedenastej już edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym  nr 10 w Wałbrzychu wzięło udział blisko 1700 uczniów szkół podstawowych z aż czterech powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego. W poniedziałek, 29 maja, odbyła się uroczysta gala, w czasie której nagrodami i wyróżnieniami uhonorowano 48 najlepszych uczestników. Wśród nich było aż trzech naszych uczniów – wszyscy w dziedzinie literackiej. Hania Hercog z kl. IV i  Zuzia Kuc z kl. VI otrzymały wyróżnienia. I miejsce wywalczył Bartek Kuc! Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. W uroczystości podsumowania konkursu wziął też udział wójt gminy Pan Władysław Gołębiowski, któremu dyrektor szkoły i uczniowie dziękują za pomoc w organizacji wyjazdu. 

  data dodania: 2017-05-29

 • Dzień z Kubusiem Puchatkiem

              W dniu 25 maja klasa II B zorganizowała Dzień z Kubusiem Puchatkiem. Przedsięwzięcie to było podsumowaniem klasowego projektu czytelniczego.

  data dodania: 2017-05-28 | czytaj więcej

 • List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej do Rodziców

  list z dnia 19 maja 2017 r. skierowany do rodziców, który podsumowuje pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

  data dodania: 2017-05-24

 • Dzień Mamy i Taty w klasie III

  22 maja 2017r. w klasie trzeciej o godz. 16.00 odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Mamy i Taty. Wcześniej dzieci wręczyły swoim rodzicom zaproszenia, zachęcając do przybycia na uroczystość , w zamian oferując niespodzianki. Tak też się stało. Jak zwykle na rodziców można było liczyć, dopisali, frekwencja była bardzo duża. Dzieci przygotowały różne wierszyki dedykowane swoim mamom i tatom, śpiewały piosenki, tańczyły. Każdy rodzic mógł zobaczyć swoją pociechę. Zorganizowano „Koncert życzeń”, w którym dzieci życzyły wszelkiej pomyślności wręczając przygotowane prezenty- drzewko szczęścia. Po występach wszyscy mogli częstować się pysznym ciastem upieczonym przez babcię Michała, Oskara i Mai. Uroczystość udała się, a dzieci mogły wyrazić słowami wdzięczność rodzicom za trud wychowania. Opiekunem całej imprezy była wychowawczyni kl. III pani Beata Moskal.

  data dodania: 2017-05-24

 • Wycieczka najmłodszych dzieci do ZOO

  19 maja 2017 roku uczniowie z klasy I oraz dzieci przedszkolne pojechały z rodzicami i wychowawczyniami na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także doskonałą lekcją przyrodniczą. Nasze dzieci odwiedziły wspaniałe Afrykarium. Spotkały tutaj m. in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszały się z wielką gracją. W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody podziwiały rafę koralową oraz ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. Jednak największą atrakcją był 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwił podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Podczas pobytu we wrocławskim Zoo dzieci obserwowały nie tylko dzikie zwierzęta, ale mogły również podziwiać otaczającą ich przyrodę. Wyjazd był wspaniałą, niezapomnianą chwilą, którą zachowamy wszyscy w pamięci i utrwalimy na pamiątkowych zdjęciach.

  data dodania: 2017-05-21

 • Niezwykła lekcja muzealna

  Uczniowie klasy IV i V wybrali się z nauczycielami języka polskiego do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Tam wzięli udział w niecodziennej lekcji historycznej – Szpiegowskich przygodach Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Poznali nie tylko postać polskiego bohatera II wojny światowej, ale sami też stali się poszukiwaczami i szpiegami kodującymi
   i odkodowującymi wiadomości.

  Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu łączy w sobie historię i współczesność. Dziedzictwo naszego narodu prezentowane jest z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu wizyta w tym miejscu zwyczajnie nie może być nudna. Najlepiej przekonajcie się o tym sami, odwiedzając nie tylko muzeum, ale też przepiękną wrocławską starówkę.

  data dodania: 2017-05-18

 • Wycieczka szóstoklasistów do ogrodu botanicznego

  W dniu 13 maja szóstoklasiści wraz z wychowawczynią – Panią Joanną Zawadą pojechali do Wrocławia, do ogrodu botanicznego, do którego zaprosiła ich babcia jednej z uczennic – Julii Lisowskiej, Pani Halina Walat. W ogrodzie uczniowie mieli okazję podziwiać okazy rzadkich roślin, roślin egzotycznych, hodowlanych  i skamieniałości roślinne.

              Spacer po ogrodzie był nie tylko pouczającą lekcją przyrody, ale i doskonałym wypoczynkiem.

              Wychowawczyni i uczniowie serdecznie dziękują Pani Walat za zaproszenie. 

  data dodania: 2017-05-18

 • Świat muzyką malowany – twórczość Stanisława Moniuszki

              Majowe spotkanie z artystami Filharmonii Sudeckiej poświęcone było życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Uczniowie wysłuchali kilka arii z najpopularniejszych oper kompozytora, m.in. z opery "Halka" i kilka znanych i lubianych pieśni, np. "Prząśniczka". Sami też „wzięli” lekcję nauki śpiewu operowego. Przy okazji poznali rodzaje głosów żeńskich. 

  data dodania: 2017-05-18

 • Finał konkursu „Kto zatańczy z klasą V ?”

  15 maja w naszej szkole odbył się finał szkolnego projektu pt. ”Kto zatańczy z klasą V?”. Organizatorem konkursu została klasa V, która już w kwietniu zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkie klasy wraz z oddziałami przedszkolnymi. Przez ostatnie tygodnie uczniowie przygotowywali układy taneczne pod okiem swoich wychowawców. Występy oceniane były przez jury w składzie: pani dyrektor Joanna Mazanka, certyfikowany instruktor Zumby pani Izabela Śmietana, dyrektor GOK w Marcinowicach pan Dawid Sobczyk oraz pani Małgorzata Rasała – przedstawicielka nauczycieli. Ocenie podlegał strój grupy, zaangażowanie całej klasy, pomysłowość układu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie grupy taneczne były doskonale przygotowane. Ostatecznie jury wyróżniło trzy występy: klasę 0, która fantastycznie zatańczyła taniec twist do znanego przeboju „Let’s twist again” Chubby Checkera, klasę III, która zatańczyła skomplikowany układ do piosenki pt. „Music Country” oraz klasę IV za wakacyjny i energiczny taniec do piosenki pt. „Bomba”. Cały konkurs zwyciężyła klasa VI. Swoim układem do piosenki „Sofia” autorstwa Alvaro Soler zdobyła serca widzów oraz otrzymała puchar „Kreatywni i Aktywni w Szkole w Strzelcach’’. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i liczymy na ich kreatywność i kontynuację konkursu w następnym roku.

  data dodania: 2017-05-17

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687