CERTYFIKATYAktualności

 • XII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ

  12 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Festiwalu Piosenki w Marcinowicach. Festiwal został przeprowadzony w dwóch kategoriach, uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. W kategorii młodszej naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy III Martyna Dworniczak, która zaśpiewała piosenkę pt. „Dilajla” Toma Jonesa. W kategorii starszej wystąpił duet z klasy VI Wiktoria Gajewska i Paulina Chrąchol, które zaśpiewały utwór autorstwa Margaret pt. „Thank you very much” oraz Patrycja Rusin, która wykonała utwór pt. „Magic” Seleny Gomez. Uczestników konkursu przygotowywała pani Magdalena Miłkowska-nauczyciel języka angielskiego. Wszyscy artyści godnie reprezentowali szkołę pokazując swoje umiejętności muzyczne i językowe. Serdecznie gratulujemy udanych występów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach festiwalu.

  data dodania: 2017-05-14

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZINTEGROWANY „ZUCH”

  Uczniowie klasy I, II a, II b 10.05.2017 roku wzięli udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiego konkursu zintegrowanego ” Zuch”. Było sporo emocji, ale okazało się, że dla naszych 17 najlepszych uczniów, to nic trudnego. Każdy uczeń rozwiązał  21 zadań z edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu. Zostaną  przysłane do szkoły. Dzieci z niecierpliwością czekają i liczą na nagrody. Życzymy im powodzenia!

  data dodania: 2017-05-11

 • Nasi uczniowie w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II

  Uczniowie klasy VI – Estera Hercog, Zuzia Kuc i Wiktor Kurzej, czynnie włączyli się w tegoroczne Dni Papieskie organizowane w Świdnicy, biorąc udział w eliminacjach XII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „ARKA”. Recytowali wiersze wielkiego papieża, aby w ten sposób uczcić  rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczystość miała miejsce 10 maja w sali teatru świdnickiego, a organizowana była przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

  data dodania: 2017-05-11

 • Konkurs czytania w kl. III

  Dn. 27.04.2017 r. w klasie trzeciej odbył się KLASOWY KONKURS CZYTANIA.  W związku z tym, że uczniowie dopiero skończyli czytać lekturę R. Pisarskiego „ O psie, który jeździł koleją”, właśnie dlatego na konkurs wcześniej przygotowane  były przez wychowawcę fragmenty z tej książki. Każdy bardzo się starał. Poziom był bardzo wysoki. Trudno było wyłonić jedno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Dlatego jury w składzie- pani Ewa Kryger i pani Beata Moskal  przyznało:

   I  miejsce ex aequo- Martynka Dudzicz i Szymon Manijak

  II  miejsce ex aequo- Paulina Gajewska i Natalia Waśniewska

  III  miejsce ex aequo- Zosia Goljasz i Maja Borowa

   Wszyscy nagrodzeni zostali  dyplomami oraz brawami. Uczestnikom konkursu składamy gratulacje, szczególnie tym wyróżnionym.

  Organizatorem konkursu była pani Beata Moskal, wych. klasy III.

  data dodania: 2017-05-01

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-04-26

 • Interdyscyplinarny Turniej Międzyszkolny Żyj zdrowo w ekologicznej Europie 2017

   26.04.2017 roku  już po raz ósmy odbył w szkole się międzyszkolny interdyscyplinarny turniej dla uczniów klas I - III  „Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”. Wzięły  w nim udział 3 sześcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych z  Wir, Marcinowic  i  Strzelc.

   Po wyczerpujących, ale  ciekawych i atrakcyjnych  zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

  I  miejsce – Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach 

  II  miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Marcinowicach

  Podczas przerwy w konkursie instruktorka Zumby p. Izabela Śmietana wystąpiła ze swoim zespołem tanecznym.

  Turniej prowadziła p. Ewa Kryger, a koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anna Franków. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Alkoholowej w Marcinowicach  zostały zakupione  nagrody, potrzebne pomoce do realizacji zadań turnieju oraz   przygotowano  smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w ten coroczny turniej, który promuje już od najmłodszych lat wśród uczniów zdrowy  styl  i tryb życia. 

  data dodania: 2017-04-26

 • Dzień serdeczności

  Klasa I wraz z wychowawczynią Anną Franków ogłosiła 24.04.2017r. Dniem serdeczności. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły byli dla siebie szczególnie mili i serdeczni. Używali częściej niż zwykle zwrotów rzecznościowych i  uśmiechali się wzajemnie. Mamy nadzieję, że Dzień serdeczności będzie w naszej szkole już codziennością.  

  data dodania: 2017-04-26

 • Kto zatańczy z klasą V ?

  W kwietniu klasa V zorganizowała i ogłosiła konkurs pt. „Kto zatańczy z klasą V”. 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyła się taneczna prezentacja pokazowa klasy V.
  Celem konkursu jest integracja klas, rozwój zainteresowań oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie oddziały I-VI oraz grupy przedszkolne. Zadaniem klas jest przygotowanie jednego układu tanecznego, w przygotowaniu którego bierze udział cały zespół. Finał konkursu odbędzie się 15 maja w SP w Strzelcach. Ocenie podlegać będzie pomysłowość układu, zaangażowanie całej klasy, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.
  Koordynatorzy konkursu (Kornelia Śmietana, Hanna Zakrawacz i Marta Kowala), cała klasa V oraz opiekunowie merytoryczni (Joanna Mazanka i Magdalena Miłkowska) życzą powodzenia wszystkim w przygotowaniach do konkursu.

  data dodania: 2017-04-26

 • Dzień Zdrowia

              Kwiecień jest miesiącem poświęconym propagowaniu zdrowego stylu życia. Tak, jak wiosną do życia budzi się cała przyroda, tak i ludzie czują potrzebę „przebudzenia się” po zimie. Ponadto w dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi i prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. W związku z tym w klasach młodszych odbyły się cykle lekcji, na których uczniowie poznawali/przypominali sobie znaczenie pojęć: „ekolog/ekologia”, „segregacja odpadów/recykling”, „odnawialne źródła energii”, „oszczędna gospodarka zasobami Ziemi”, itp.

  Ponadto Zdrowa planeta – zdrowy człowiek to hasło, jakie przyświecało naszym szkolnym promotorkom zdrowia, Paniom: Małgorzacie Rasale i Beacie Moskal, które w piątek - 21 kwietnia zorganizowały dla uczniów Szkolny Dzień Sportu zgodnie z powiedzeniem: „Sport to zdrowie”. W tym dniu, już od drugiej lekcji, nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Dzieci z klas I-III i  przedszkolaki wzięli udział w sportowej rywalizacji. Poszczególne drużyny zmagały się ze sobą na torach przeszkód. Natomiast starsi – uczniowie klas IV-VI byli na spacerze „po zdrowie”. Przeszli wraz z wychowawcami trasę ok. 2 km po Strzelcach, na której wykonywali m.in.: przysiady, skręty tułowia, skłony, krążenie barków. Po powrocie do szkoły, na sali gimnastycznej popisywali się swoimi umiejętnościami rzutów do kosza piłką koszową, skokami przez skakankę oraz kręceniem hula – hop. „W nagrodę” każdy dostał pyszne jabłko.

  Cały dzień, choć forsowny, minął w aktywnej, zdrowej i radosnej atmosferze. 

  data dodania: 2017-04-25

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

  Miesiąc kwiecień obfituje w wiele wydarzeń o charakterze ekologicznym, zdrowotnym i skłaniającym do aktywności ruchowej. Jednym z takich przedsięwzięć był Szkolny Konkurs „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach. Zmagania konkursowe odbyły się 20.04.2017 r., a naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie:

  Hanna Zakrawacz kl. V
  Jakub Nóżka kl. V
  Zuzanna Kuc kl. VI
  Wiktoria Gajewska kl. VI
  Konrad Wołczyński kl. VI
  Jakub Zakrawacz kl. VI
  Uczniowie w czasie wszystkich konkurencji wykazali się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania nie tylko po polsku, ale również w języku angielskim. Wiadomości dotyczyły zróżnicowanej diety i sposobów kształtowania nawyków prozdrowotnych. Uruchomili oni też swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne, wykonując ciekawy plakat o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło oczywiście konkurencji sportowych zachęcających do aktywności ruchowej i dbałości o sprawność fizyczną.
  Dobra zabawa i współpraca uczestników naszego zespołu pozwoliła na uśmiech i zadowolenie z udziału w nowym wydarzeniu.

  data dodania: 2017-04-25

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687