CERTYFIKATYAktualności

 • Stoi na stacji lokomotywa… i na wakacje wszystkich nas wzywa!

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęła się Mszą św. Potem wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i zaproszeni goście: ks. proboszcz Marcin Czchowski, przedstawiciele UG Marcinowice: p. Honorata Błońska i p. Anna Czernicka, dyr GOK-u w Marcinowicach – p. Dawid Sobczyk spotkali się na uroczystej akademii, którą zainaugurowali absolwenci, tj. szóstoklasiści. Uczniowie wystąpili w programie artystycznym przygotowanym przez ich wychowawczynię – p. Joannę Przyborowską we współpracy z p. Jerzym Zuberem (aranżacja muzyczna) i p. Ewą Kryger (oprawa plastyczna – dekoracja). Po występie nastąpiło rozdanie świadectw uczniom z kl. VI (którym upominki pamiątkowe wręczali ich młodsi koledzy z kl. V), wyróżnionym dzieciom z kl. IV-V, uhonorowanie uczniów tytułami Strzelczyka Roku, rozdanie listów gratulacyjnych i podziękowań rodzicom. Na koniec uroczystości p. dyr. Joanna Mazanka dokonała krótkiego podsumowania minionego roku, który był wyjątkowy, ponieważ obfitował w wiele sukcesów.  Swój głos zabrali również goście. Po uroczystości wychowawcy udali się na spotkania z uczniami i ich rodzicami do swoich klas.

  U progu rozpoczynającego się wakacyjnego wypoczynku życzymy wszystkim dzieciom/uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły wiele słonecznych, gorących dni, wspaniałych podróży i wrażeń.  

  data dodania: 2016-06-26

 • Pobiliśmy rekord Guinnessa!!!

  Przypomnijmy  sobie jeden z najważniejszych w r. szk. 2015/2016  dni w naszej szkole – dzień 6 listopada. Wówczas dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III wzięły udział w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, zorganizowanej w ramach akcji Śniadanie daje moc. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci, razem z uczniami z całej Polski, udało się nam odnieść światowy sukces - pobić Rekord Guinnessa i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa! Koordynatorem programu była pani Beata Moskal, którą wsparła w przygotowaniu obszernej dokumentacji, tzn. tłumaczeniem jej na j. angielski – p. Marta Kondzior.

  O tym wielkim sukcesie cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście dowiedzieli się dnia 24 czerwca podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Wówczas Pani dyr Joanna Mazanka wręczyła oficjalny dyplom dla szkoły i dyplomy obu nauczycielkom. 

  data dodania: 2016-06-26

 • Uczniowie III klasy pożegnali pierwszy etap edukacji

  W środę,  22 czerwca uczniowie klasy III zakończyli swój pierwszy etap edukacji i pożegnali się ze swoją wychowawczynią – p. Mirosław Kozak. Pożegnanie było symboliczne, bo przecież każdy trzecioklasista nadal będzie uczniem naszej szkoły, choć już nie pod „opiekuńczymi skrzydłami” p. Kozak.

  Na uroczystości pożegnalnej dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, w którym chwaliły się zdobytą wiedzą i nabytymi umiejętnościami. Program, przeplatany: piosenkami, wierszami i tańcami rozpoczął się polonezem, a zakończył życzeniami klasy II, która obdarowała swoich starszych kolegów własnoręcznie wykonanymi upominkami.

  Na uroczystość licznie przybyli rodzice, którzy po jej zakończeniu zaprosili swoje dzieci i ich wychowawczynie na słodki poczęstunek

  Wszystkim uczniom klasy III życzymy wielu sukcesów na kolejnym etapie kształcenia, oraz wesołych i pełnych przygód wakacji.

  data dodania: 2016-06-26

 • Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

  Informujemy, że szczegółowy wykaz podręczników szkolnych oraz wyprawek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej znajduje się w zakładce "Spis podręczników". Jest on  również dostępny w sekretariacie szkoły.

  data dodania: 2016-06-23

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  7:30                -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach
                          (autobusy zatrzymują się koło sklepu),

  8:30 - 10:00     -uroczystość zakończenia roku w sali gimnastycznej,
  10:00 - 10:30   -spotkanie z wychowawcami w klasach,
  10:30               -rozwóz

  data dodania: 2016-06-22

 • Laureatka III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym

  Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Martynka Dworniczak, zajęła III miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym „Szafa Sabinki”.

  Warto wspomnieć, że dziewczynka reprezentuje szkołę i gminę w wielu konkursach o różnym charakterze, w których uzyskuje wysokie lokaty, nagrody i wyróżnienia, m.in.: nagroda w Ogólnopolskim Konkursie – Zachowaj Trzeźwy Umysł,  II miejsce na etapie regionalnym w  XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016 pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, wyróżnienie w konkursie regionalnym   pt. „ Bezpiecznie na wsi- niebezpieczne atrakcje w wakacje”, nagroda indywidualna w powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Wychowawcą Martyny jest pani Beata Moskal.

  data dodania: 2016-06-19

 • Akcja Bezpieczna woda

              Zbliżają się wakacje – czas wypoczynku nad morzem, nad jeziorami, w górach i innych ciekawych miejscach, ale ciekawych nie oznacza zawsze bezpiecznych. Jednym z żywiołów, zarówno pięknych, jak i groźnych jest woda. Dlatego w naszej szkole rusza akcja Bezpieczna woda, której koordynatorką jest p. Ewa Kryger – pedagog szkolna.

              Zapraszamy rodziców do zapoznania się z celami akcji i formami jej realizacji na stronie internetowej pod linkiem: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/78426,dok.html

  data dodania: 2016-06-16

 • Rodzinne Święto

              Dnia 11 czerwca odbył się tradycyjny, ale jakże w tym roku wyjątkowy, Piknik Rodzinny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto Rodziny organizowaliśmy razem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach.

  data dodania: 2016-06-16 | czytaj więcej

 • Tydzień czytelniczy w naszej szkole Udział w akcji ogólnopolskiej „Jak nie czytam, jak czytam”

              W ciągu całego roku szkolnego w naszej szkole odbywało się szereg przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Ich podsumowaniem był Tydzień czytelniczy, który zainaugurowały przedszkolaczki z p. Anną Franków przedstawieniem pt. „Jak szukano igiełki Hani”. Klasa I a przygotowała pod kierunkiem wychowawczyni p. Magdaleny Figzał spektakl wiosenny, a uczniowie z klas IV-VI bajkę pt. „Czerwony Kapturek” w wersji angielskiej,  w reżyserii z p. Marty Kondzior.

  W piątek, dnia 10 czerwca, cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem: Jak nie czytam, jak czytam. Jej koordynatorką była p. Beata Kamińska. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie zgromadzili się przed szkołą, gdzie poinformowani zostali o przebiegu tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Następnie, poszczególne klasy udały się na wyznaczone im na terenie przyszkolnym stanowiska. Tam  uczniowie z klas starszych czytali poszczególnym grupom  fragmenty różnych książek. Następnym punktem programu było wspólne czytanie książki K. Makuszyńskiego pt. „Przygody koziołka Matołka”. Kulminacją akcji stał się „zaczarowany” książkowy krąg. Uczniowie wraz z nauczycielami, trzymając w rękach ulubione książki,  stworzyli łańcuch czytelnik - książka. Na koniec, dzieci rysowały kredą portrety ulubionych bohaterów książkowych. W holu szkoły pojawiły się prace plastyczne i fotograficzne zachęcające do systematycznego  czytania.  

  data dodania: 2016-06-16

 • Ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzyczna

              W czwartek, dnia 9 czerwca, ostatni raz w tym roku szkolnym gościliśmy artystów Sudeckiej Filharmonii z Wałbrzycha. Muzycy zaprezentowali się nam w stylu hiszpańskim. Dzieci poznały więc najbardziej popularne w Hiszpanii tańce i utwory muzyczne. Bawiły się przy nich jak zwykle bardzo wesoło, z hiszpańskim okrzykiem: Olle!

              Wszystkim artystom, tancerzom prowadzącym w naszej szkole lekcje muzyczne życzymy udanego, słonecznego i egzotycznego wypoczynku, w krajach, których tradycje muzyczne poznaliśmy w ciągu całego bieżącego roku szkolnego.

              Do zobaczenia po wakacjach!

  data dodania: 2016-06-16

Strona: 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677