CERTYFIKATYAktualności

 • Nasza szkoła na konkursie o zasięgu regionalnym „Tradycji Stołów Wielkanocnych”

              Dnia 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową odbyła się w Marcinowicach XIII edycja  konkursu Tradycji Stołów Wielkanocnych. W imprezie brało udział 60 różnych instytucji, szkół oraz goście z Czech i Niemiec.

              Nasz szkolny stół wielkanocny tak, jak co roku zdobył nagrodę, budząc ogromne zainteresowanie. Najbardziej podobały się stroiki, baranki, króliczki i kurki wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców. Nie zabrakło też tradycyjnych wielkanocnych wypieków i potraw. Bogato zdobione baby, mazurki, pascha to dzieło naszych mam, które corocznie przyczyniają się do tego, aby wraz z nauczycielami dbać o kultywowanie rodzinnych oraz regionalnych tradycji świątecznych.

              Koordynatorka całego przedsięwzięcia, podobnie jak w latach poprzednich, była Pani Mirosława Kozak,  a pomagały jej Panie:  Ewa Kryger i Milena Dworniczak. Nauczycielki zorganizowały i przeprowadziły szkolny konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, wykonały dodatkowe elementy dekoracyjne, zaprosiły do współpracy wielu rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom i całym rodzinom za współpracę i zaangażowanie w promocję szkoły.   

  data dodania: 2017-04-25

 • Mistrz tabliczki mnożenia

            6 kwietnia 2017r. w kl. trzeciej dzień upłynął  pod hasłem : Mistrz tabliczki mnożenia. Aby zdobyć tytuł mistrza, trzeba było mocno się napracować i pogłówkować.

             Na początku wszyscy rozwiązywali działania na mnożenie i dzielenie oraz zapisywali działania do zadań z treścią. Następnie losowali karteczki- losy- z działaniami na mnożenie i podawali wyniki. Następną konkurencją był tzw. „Krzyżak”,  gdzie też trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Ostatnie zadanie- „Olimpijczycy”- polegało na uporządkowaniu w pudełku działań z właściwymi wynikami.

           Emocji było co niemiara! Każdy bardzo się starał. Jednak  zwycięzca jest tylko jeden. Po podsumowaniu wszystkich  punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach okazało się, że:

  III miejsce zajęła    Martynka Dworniczak

   II miejsce zajęła   Martynka Dudzicz

  I miejsce zajął  Szymon Manijak i  on właśnie otrzymał tytuł Mistrza tabliczki mnożenia

       Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za starania , w szczególności MISTRZOWI! Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami ze słodkim załącznikiem.

  Organizatorem konkursu była wych. pani B. Moskal.

  data dodania: 2017-04-09

 • Konkursowe zmagania naszych uczniów z językiem angielskim

              Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS, w której wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu rozwiązywali przez 50 min. 30 zadań dotyczących gramatyki, czytania ze zrozumieniem i słownictwa.

              Natomiast 31 marca w olimpijskich zmaganiach wzięli udział młodsi uczniowie z klas I – III. Oni również przez niespełna godzinę pisali test składający się z 21 pytań, a sprawdzający umiejętności słownikowe.

              Na wyniki obu konkursów przyjdzie nam czekać do maja, ale już teraz wszystkim chętnym uczestnikom gratulujemy odwagi, wiedzy i umiejętności i trzymamy kciuki za ich sukces.  

  data dodania: 2017-04-02

 • Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 24 marca, w Świdnickim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „PEGAZIK”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI – Zuzanna Kuc, laureatka etapu gminnego, którą do występu przygotowała Pani Barbara Kielar. Zuzia otrzymała wyróżnienie.

  Natomiast 27 marca, nasi chłopcy, również szóstoklasiści w składzie: Wiktor Kurzej, Krystian Młocek i Jakub Zakrawacz wyjechali do Marcinowic, gdzie w siedzibie Urzędu Gminy w odbył się gminny etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie wrócili z upominkami. Krystian Młocek zakwalifikował się do etapu powiatowego tego konkursu. Chłopców przygotowywała Pani Małgorzata Rasała.

  Naszym laureatom i ich promotorkom gratulujemy sukcesów!

  data dodania: 2017-03-29

 • Powitaliśmy Panią Wiosnę!

  W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentu. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Anna Franków. 

  Podczas szkolnej imprezy dzieci miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami i zaprezentować uzdolnienia recytatorskie, muzyczne, taneczne, sportowe oraz plastyczne. W holu szkoły zorganizowana została wystawa na temat wiosny przygotowana przez uczniów oraz przedszkolaków, pod kierunkiem ich nauczycieli i wychowawców.

              Ten niezwykły dzień uatrakcyjnił swoją wizytą sportowiec – p. Waldemar Sawko, który  na co dzień zajmuje się szkoleniem przyszłych sportowców w szkole wspinaczki The Globe. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział o swoich zainteresowaniach i pasji związanej z górami. Dowiedzieliśmy się więc o jego wyprawach na najwyższe szczyty Europy, o narciarstwie górskim, a także o zasadach latania na paralotni i sposobach wchodzenia na skałki. Każdy z uczniów mógł obejrzeć i dotknąć przywiezionych przez p. Waldemara sprzętów, wziąć udział w spinaniu się po drabinkach w sali gimnastycznej z użyciem czekanów.

              Kolejną atrakcją obchodów pierwszego dnia wiosny był pokaz mody wiosennych fryzur zorganizowany przez SU pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał i parada postaci bajkowych, za które przebrali się wszyscy chętni do zabawy. Ten ostatni pomysł poddała Pani bibliotekarka – Beata Kamińska.

   

  Panu Sawko serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie uczniów różnymi formami sportów wyczynowych, a naszym Paniom nauczycielkom gratulujemy udanej, wesołej imprezy. 

  data dodania: 2017-03-23

 • Wycieczka do jaskini nietoperzy

  Wyjazd, 16 marca 2017 roku  do Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica okazał się dla najmłodszych dzieci w szkole, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I prawdziwym przeżyciem. Po przyjeździe grupą zajęła się pani leśnik, która omówiła zwierzęta  i pokazała wiele leśnych eksponatów. Dzieci miały możliwość wejścia do ciemnej, mrocznej i pełnej niespodzianek jaskini nietoperzy. Następnie zwiedziły terrarium, gdzie żyją jaszczurki, węże, a nawet papugi  i inne zwierzęta. Nasi milusińscy byli zaskoczeni tym swoistym miejscem, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Pod opieką nauczycielek oraz rodziców wróciły zadowolone do szkoły.

  data dodania: 2017-03-19

 • Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie… Spotkanie z historią

  W niedzielę, 12 marca, w naszej szkole miała miejsce niezwykle wzruszająca, pełna wspomnień uroczystość, który przebiegała pod hasłem: Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…, a powstała we współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Strzelce i Radą Sołecką. Spotkanie otworzyła dyrektor – Pani Joanna Mazanka. W imieniu organizatorów wszystkich przybyłych na piknik powitała Pani Juzwenko – Jager prezes Stowarzyszenia i sołtys wsi Strzelce – Pan Waldemar Krzyśków.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dr Adolf Juzwenko – dyr. Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Pan Wiesław Rośkowicz – dyr. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, proboszcz naszej parafii – ks. Marcin Czchowski, wójt gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice – Pani Bożena Lema, radni i mieszkańcy Strzelec oraz emerytowani nauczyciele szkoły. Szczególnymi gośćmi byli ci, którzy w pierwszych latach powojennych rozpoczynali swoje nowe życie właśnie w Strzelcach.

  Wszystkich uczestników uroczystości w klimat wspomnień wprowadziły prezentacje multimedialne dotyczące historii wsi - prezentacja przygotowana przez naszych nauczycieli i uczniów kl. VI pt. „Historia jednej miejscowości” oraz pani Katarzyny Poznańskiej przedstawiająca sylwetkę   Dorothei von Philipsborn – ostatniej mieszkanki pałacu, obecnie siedziby naszej szkoły. Zebrani z zainteresowaniem słuchali wystąpienia dr. Adolfa Juzwenki. Słowa do organizatorów skierował również wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. Oprawę artystyczną zapewniły występy dzieci z klasy II a, które zaprezentowały się w piosenkach i tańcach regionalnych. Uczniów przygotowała ich wychowawczyni – Pani Magdalena Figzał.

  Ponadto goście podziwiać mogli wystawę tematyczną „Strzelce – moja miejscowość”, wystawy z pamiątkami pierwszych osiedleńców i pracami uczniów – makietami szkoły oraz drzewami genealogicznymi rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kroniki szkolne i parafialne. Cała uroczystość stała się wyjątkową okazją do wspomnień oraz  serdecznych, pełnych wzruszeń rozmów. 

  Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez strzeleckie gospodynie z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Strzelce, który stanowiły ciasta oraz pyszne pierogi sporządzone według dawnych regionalnych przepisów.

  Ta krótka, ale jakże piękna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno najstarszemu, jak i najmłodszemu pokoleniu. 

  data dodania: 2017-03-14

 • Lekcja otwarta w klasie II a

  Dnia 06.02.2017 r. pani Magdalena Figzał zorganizowała dla rodziców dzieci z klasy II a lekcję otwartą z wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej. Tematem zajęć były zabawy i gry z piłkami. Rodzice przebrani w stroje sportowe bawili się wspólnie ze swoimi dziećmi, ćwicząc chwytanie, podawanie, kozłowanie i prowadzenie piłki. Po takiej piłkarskiej rozgrzewce wszyscy wzięli udział w wyścigach rzędów i grach zespołowych.

   Zajęcia upłynęły w doskonałej atmosferze dopingu, a na twarzach jej uczestników dominował uśmiech. Rodzice przypomnieli sobie swoje lata szkolne, a dzieci miały okazję pochwalenia się swoimi umiejętnościami i sprawnością.

  Wychowawczyni dziękuje za zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zdrowe warzywa siejemy, które później smacznie zjemy.

  Przedszkolaki wraz ze swoją panią Mileną rozpoczęły już przygotowania do wiosny. Chociaż za oknem jeszcze zimno zapragnęły, aby w ich klasie zawitała już wiosna.

  Już po feriach zabawiły się w prawdziwych ogrodników. Przedszkolaki siały,  sadziły i świetnie się przy tym bawiły.  Zabawa była wyśmienita, pełna wrażeń, a jednocześnie bogata w nowe doświadczenia i wiadomości.

  Dzieci oglądały różne nasiona. Porównywały ich wielkość, kształt, kolor. Dowiedziały się, które warzywa wyrosną z nasion, a które trzeba posadzić z cebul. Co jest potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć i rozwijać się? Dzieci napełniały doniczki ziemią, przygotowały watę na talerzu i siały nasiona: kopru, pietruszki, rzeżuchy oraz sadziły cebulę. Pani wychowawczyni zwracała dzieciom uwagę na kolejne czynności wykonywane podczas siania i sadzenia.  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w pracach z tym związanych. Nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy.

  Po posadzeniu, ustawieniu w słonecznym oknie i podlaniu rozpoczęły się codzienne obserwacje i pielęgnacja roślin. Czekamy na zielone listki, które pojawią się na naszych oknach, a wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

  Będzie zdrowo, zielono i wiosennie.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zmiana planu lekcji !

  Od nowego tygodnia (13.03.) ulega zmianie dotychczasowy plan lekcji. Wychowawcy klas zapoznali uczniów lub rodziców o wprowadzonych poprawkach. Zmieniają sie również godziny pracy logopedy, szczegóły w naszej zakładce "Logopeda". Nowy plan lekcji dla każdej klasy dostepny jest na szkolnym e-dzienniku.

  data dodania: 2017-03-12

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687