CERTYFIKATYAktualności

 • Dyrektor Szkoły ogłasza nabór na stanowisko SEKRETARZA SZKOŁY

  1. Określenie stanowiska pracy:

   

  a) sekretarz szkoły,

  b) wymiar czasu pracy – pełny etat,

  c) rodzaj umowy - umowa o pracę na trzymiesięczny okres próbny z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony.

  data dodania: 2017-03-06 | czytaj więcej

 • Zmiana czasu pracy sekretariatu szkoły

  Informujemy, że w miesiącu marcu sekretariat szkoły czynny będzie w godz. 7.00- 14.00.

  Za niedogodności przepraszamy.

  data dodania: 2017-03-05

 • Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

              W środę, 8 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Joanna Zawada.

              DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dlatego uczniowie przygotowani przez p. J. Zawadę zwrócili wszystkim uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

  data dodania: 2017-03-05

 • Pierwszaki i dzieci przedszkolne na zajęciach – „Matematyka w przyrodzie”

  W piątek, 3 marca  2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycieli: Anny Franków, Mileny Dworniczak, Mirosławy Kozak oraz chętnych rodziców, na lekcję z edukacji matematyczno-przyrodniczej do Explora Parku w Wałbrzychu. Wszyscy mieli możliwość wspaniałej zabawy z jednoczesnym poznawaniem praw przyrody.

  Dzieci konstruowały z różnych klocków, układały budowle, mozaiki, różne przedmioty i zwierzątka. Bawiły się figurami geometrycznymi, poznając w ten sposób zależności, jakie zachodzą między nimi. Odkrywały też, że matematyka jest nauką ścisłą, gdzie panują określone prawa i zasady. Natomiast oglądając przygotowaną prezentację, miały okazję dostrzec matematykę w przyrodzie na przykładzie budowy szyszek, słonecznika, liścia koniczyny, ananasa  i innych roślin.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę matematyczno-przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-03-05

 • Bezpieczniki Taurona

  Czy ktoś widział prąd elektryczny? Jak on wygląda? Dlaczego żarówka świeci a żelazko rozgrzewa się? Na te i wiele innych pytań, szukaliśmy odpowiedzi w czasie spotkania, które odbyło się w czwartek 02.03. 2017 r. a uczestniczyli w nim uczniowie klas I-IV. Ciekawą lekcję poprowadził Pan Paweł Kielar z Firmy Tauron Dystrybucja. Zajęcia nie tylko pozwoliły na zdobycie wiedzy o tym, jak powstaje prąd elektryczny i w jaki sposób dociera do naszych domów , ale również, jak  prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w czasie burzy czy awarii energetycznej. Wiadomości zdobyte podczas zajęć pozwolą również zwiększyć świadomość  dzieci w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną dziś i w przyszłości. 

  data dodania: 2017-03-05

 • Teatrzyk dla najmłodszych

  Również 1 marca, do naszej szkoły przyjechali aktorzy z teatru Blaszany Bębenek. Przedstawili wszystkim dzieciom przedszkolnym oraz uczniom klas I - IV sztukę pt.  „Skarb to nie tylko złoto”.  Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury niezbędnej w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazało się, że  czekały  ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Z pomocą dzieci, które uwolniły krasnala z pajęczej sieci udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż.

  Spektakl przybliżył małym widzom, znaczenie prawdziwej przyjaźni oraz uświadomił im, dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Wszystkim podobała się gra aktorska, zmieniająca się kurtyna i ciekawe rekwizyty.

  data dodania: 2017-03-05

 • Będąc Małymi Mistrzami, jesteśmy doskonałymi uczniami

  W dniu 1 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze odbyła się konferencja podsumowująca trzyletni program sportowy Mały Mistrz, a jednocześnie inaugurująca program Sprawny Dolnoślązaczek, którego realizacja rozpocznie się w  nowym roku szkolnym.

  Na konferencję specjalne zaproszenie dostała jedna z naszych nauczycielek – p. Joanna Kubicka, autorka konkursowego projektu pt. „Będąc Małymi Mistrzami, jesteśmy doskonałymi uczniami”. Projekt został wyróżniony i opublikowany w pierwszym numerze z 2016 r. Zeszytów edukacyjnych programu Mały Mistrz, a p. J. Kubicka otrzymała list gratulacyjny i nagrodę.

              Realizując program MM nasza szkoła wzbogaciła się w różnorodny sprzęt sportowy. W tym roku dostaliśmy sprzęt do unihokeja.

  Nauczycielce gratulujemy sukcesu, a uczniom życzymy radosnych zmagań na boisku.  

  data dodania: 2017-03-05

 • Muzyczna apteka

  Czy muzyka może leczyć? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć nasi uczniowie podczas kolejnej lekcji muzycznej(1.03.) przygotowanej przez Filharmonię Sudecką. Wszyscy wysłuchali różnego rodzaju utworów - od nastrojowych po bardzo wesołe. Przy okazji przypomnieli sobie budowę i możliwości brzmieniowe oboju.

  data dodania: 2017-03-05

 • Wspomnienia z ferii

              W drugim tygodniu ferii zorganizowano uczniom naszej szkoły dwa wyjazdy i jeden dzień zabaw według ich zainteresowań.

          W poniedziałek – 20 lutego 21.02.2017r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami – paniami: Joanną Zawadą, Beatą Moskal, Ewą Kryger i Mileną Dworniczak-pojechali na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.  Na początku wspólnie obejrzeli krótki film, przedstawiający historię  muzeum. Następnie w samym muzeum można było zobaczyć różne stare modele maszyn, eksponaty dawnej techniki papierniczej i przetwórstwa papierniczego, również techniki wykorzystania papieru. Eksponaty te zaciekawiły wszystkich, jednak najbardziej zadowolone dzieci były z warsztatów. Własnoręcznie  czerpały papier. Każdy zawiózł do domu po dwie kartki czerpanego papieru; jeden biały ze znakiem wodnym i drugi zielony z kolorowymi ziołami i płatkami kwiatków. Wycieczka udała się i wszyscy byli zadowoleni.

   

  Natomiast starsi uczniowie z kl. IV-VI wyjechali, pod opieką p. Joanny Zawady, do wrocławskiego Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Tam w fascynujący sposób pokazane zostało im jej znaczenie dla człowieka. W trzecim dniu, tj. 22 lutego, wszyscy chętni mogli rozwijać swoje zainteresowania komputerowe i doskonalić umiejętności ruchowo-sportowe. 

  data dodania: 2017-03-05

 • Monitoring w szkole

  Informuję, że w szkole prowadzony jest monitoring wizyjny w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci, zapewnienia porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia, a obejmuje budynek szkoły wewnątrz (hol parter i piętro, schody, szatnie i łącznik na parterze szkoły) oraz wejście główne do szkoły, wejście zewnętrzne do sali gimnastycznej, podwórze szkolne, boisko, plac zabaw, bramę wjazdową, wejście tylne na teren szkoły. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 74 850 44 20 lub drogą elektroniczną spstrzelce@poczta.onet.pl

                                                                                                                    Dyrektor szkoły, Joanna Mazanka

  data dodania: 2017-02-27

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687