CERTYFIKATYAktualności

 • Karnawał trwa, orkiestra gra, więc zabawa na sto dwa!

              W dniu 31 stycznia przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się na zabawie karnawałowej. W tanecznym korowodzie podziwiać można było wiele ulubionych przez dzieci postaci z baśni i bajek, bohaterów z filmów oraz ludzi różnych zawodów.

              Imprezę poprowadziła radosna Baba Jaga – Pani Gabrysia Kukuła, którą wspomagała młodsza czarownica - Pani Ewa Kuźniar. Obie nauczycielki zorganizowały ciekawe konkursy i zabawy taneczne. Wybrano też królową i króla balu. Tę część przygotowały Panie: Anna Franków i Beata Moskal. Królową została Karolinka Downar, a królem Marek Rychłowski.

              Po zabawie dzieci udały się na słodki poczęstunek. Na koniec dnia wszystkie wracały do swoich domów pełne wrażeń i w doskonałych humorach.

  data dodania: 2020-02-04

 • Drugoklasiści ambasadorami przyjaźni

  Tradycyjnie już w tym roku szkolnym ostatni piątek miesiąca to w klasie II Dzień dobrego wychowania/zachowania, który realizowany jest w ramach wdrożonego projektu wychowawczego.Tym razem 31 stycznia drugoklasiści obchodzili Dzień Przyjaźni. Dzieci witały wszystkich zwrotem „Jesteś naszym przyjacielem” zamiast zwyczajowym „Dzień dobry”. Przygotowały piękne sentencje na temat przyjaźni, prace plastyczne, z których powstał klasowy album o tej, tak ważnej w życiu każdego człowieka, wartości. Na zajęciach wspólnie definiowały pojęcie przyjaciela, tworzyły plakat pt. „Z przyjacielem można wiele”, w parach ogrywały scenki i inicjowały zabawy integracyjne. Jednak najważniejszym elementem wydarzenia było wykonanie łańcuszka przyjaźni. Do tego przedsięwzięcia zaprosiły swoich kolegów z klasy I i III. Do obchodów tego wyjątkowego dnia dołączyli się też rodzice, którzy po raz kolejny przygotowali swoim pociechom śniadaniową niespodziankę i pomogli im w przygotowaniu się do zajęć.

              Wychowawczyni – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom i swoim uczniom za zaangażowanie i gratuluje kreatywności.

  data dodania: 2020-02-04

 • Podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej za udział w akcji "Razem na Święta"

  .

  data dodania: 2020-01-25

 • Babciu, dziadku, chodźcie z nami. Damy Wam łąkę z kwiatami…

  W dniu 19 stycznia gościliśmy babcie i dziadków naszych uczniów. Uroczystość tę, przygotowaną we współpracy z Radą Sołecką wsi Strzelce i Radą Rodziców zaszczycili swoją obecnością m.in.: starszy wizytator Kuratorium Oświaty  Pani Renata Kamińska, wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń, kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty Pani Honorata Błońska, przewodniczący Rady Gminy Pan Artur Fiołek, proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, radni, sołtysi i inni przyjaciele naszej szkoły.

              Goście z zainteresowaniem, a dziadkowie i licznie przybyli rodzice dodatkowo ze wzruszeniem obejrzeli program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i dzieci z klas I-III oraz przedstawienie jasełkowe. Po części artystycznej, przy słodkim poczęstunku seniorzy przyjmowali życzenia od swoich wnuków, gratulowali im udanego występu, dzielili się wrażeniami. Nie zabrakło też chwil na wspomnienia z dawno niewidzianymi znajomymi.

  data dodania: 2020-01-24

 • Karnawał w operze

              Rozpoczął się nowy rok kalendarzowy, a z nim karnawał – czas zabaw i balów.W dniu 16 stycznia, artyści z Filharmonii Sudeckiej przekonywali naszych uczniów, że bawić można się również w operze i operetce. Dzieci przypomniały więc sobie nazwy narodowych tańców różnych krajów europejskich, poznały głosy kobiece i męskie, grały na kastanietach. Starsi przypomnieli też sobie, a młodsi poznali instrument muzyczny – pianino elektryczne.

  data dodania: 2020-01-24

 • Eksperymenty ciasteczkowe drugoklasistów

              W styczniu, na zajęciach z projektu zewnętrznego CL Matematyka metodą eksperymentu uczniowie klasy II rozwiązywali różnorodne problemy matematyczne, bawiąc się masą solną. „Piekli” ciasteczka, z których układali rytmiczne wzory na blasze, mączno-solne obrazy, do których układali zadania tekstowe i zagadki matematyczne. Przy tym doskonalili umiejętność: przewidywania, szacowania, porównywania (liczebności, objętości, gęstości,itp.) Wycinając foremkami różne kształty, utrwalali znajomość figur geometrycznych - uczyli się charakteryzowania figur o różnorodnych kształtach (liczyli boki i kąty, obliczali obwody, sprawdzali, czy dana figura ma oś symetrii, itd.) Z ciaściastych kulek zbudowali liczydło, doskonaląc na nim rozumienie systemu dziesiątkowego i zależności zachodzących między liczbami, ćwiczyli umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 100.

              Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, z żalem je kończyli. Nawet z radością przyjęli wiadomość o pracy domowej, którą musieli wykonać na podstawie przeprowadzonych zabaw i ćwiczeń. A na koniec stwierdzili, że matma jest super. I o to chodzi!

  data dodania: 2020-01-24

 • Wyjazd na Spektakl Teatralny „Przygody Kota- mądrość pokoleń”

  13 stycznia oddziały przedszkolne wraz z trzecią klasą wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Przygody Kota- mądrość pokoleń” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In- Art. Po zajęciu miejsc, czekaliśmy zniecierpliwieni na rozpoczęcie przedstawienia. Przygody kota Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że ludzie z różnych pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały występy artystów. Uwagę przykuwała dekoracja i kostiumy bohaterów. Po przedstawieniu bowiem rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.

  data dodania: 2020-01-14

 • „Zaśpiewajmy Jezuskowi w Przedszkolach dziś”

  W dniu 9 stycznia   przedszkolaki uczestniczyły w II Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi w przedszkolach dziś..." zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Marcinowicach.  Dzieci w pięknych strojach z ogromną satysfakcją i zaangażowaniem wyśpiewały wybrane kolędy oraz piosenki świąteczne. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali fantastycznie. Wśród laureatów w kategorii wiekowej 3-4 latków znaleźli się  Eryk Gongała i Marek Rychłowski, którzy zdobyli II miejsce.  Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pięknymi nagrodami i dyplomami.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2020-01-14

 • Znamy wynik 28. Finału WOŚP w Gminie Marcinowice

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, pracownikom szkoły, uczniom/wolontariuszom i wszystkim wspierającym.

  data dodania: 2020-01-13

 • BohaterOn – podziękowanie

  W październiku ubiegłego roku nasze przedszkolaki brały udział w kampanii o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię!  Za uczestnictwo w akcji promującej historię Powstania Warszawskiego otrzymaliśmy podziękowanie, które można obejrzeć w naszej galerii.

  data dodania: 2020-01-08

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687