CERTYFIKATYAktualności

 • Klasowy Dzień Zdolności drugoklasistów

  W ramach realizacji klasowego projektu wychowawczego, w dniu 25 października,
  w klasie II odbyły się warsztaty dla rodziców i innych członków rodziny uczniów. Na dwugodzinnych zajęciach dzieci we współpracy z bliskimi próbowały rozwiązać „Zagadkę trudną niestety: Jak zamienić wady w zalety?”

              Przed rozpoczęciem zajęć drugoklasiści wraz z wychowawczynią - p. Joanną Kubicką ustalili, że w tym dniu zamiast tradycyjnego „dzień dobry” witać będą wszystkich pozdrowieniem - „Masz wiele zalet!”. Po przybyciu gości nauczycielka przedstawiła im cele spotkania i zaprosiła do wspólnej pracy oraz zabawy.

              Podczas zajęć opiekunowie uczniów pełnili role dyżurnych i mentorów. Ich zadaniem była pomoc w organizacji zajęć, kierowanie pracą dzieci nad tworzeniem map pojęciowych wyjaśniających pojęcia: wada/zaleta, umiejętność/uzdolnienie, prezentacja rozwiązań, jak zachęcić dziecko do pokonywania własnych wad i rozwijania umiejętności/zdolności. Dzieci natomiast chwaliły się swoimi wytworami plastyczno-literackimi przygotowanymi w domu, uzdolnieniamii zainteresowaniami, prezentując: umiejętności recytatorskie, śpiewno-taneczne, wystawki prac, książeczki sukcesów.

              Największą frajdę drugoklasistom sprawił quiz rodzinny, w którym rodzice/opiekunowie musieli odpowiadać na ich pytania i konfrontować je z przewidywanymi odpowiedziami swoich pociech, oraz oceniać wypowiedzi swoich bliskich dotyczące danej sytuacji wychowawczej. Dzieci były „surowymi” sędziami, co wzbudzało w gościach wiele radości i uznania dla ich rezolutności.

              Na koniec wszyscy zasiedli do poczęstunku: goście do kawy, herbaty i słodyczy, dzieci do drugiego śniadania z niespodzianką, które przygotowali im rodzice.

              Wychowawczyni serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym na zajęcia rodzicom
  i innym członkom rodziny swoich uczniów. Gratuluje im aktywnego udziału w lekcji, kreatywności, umiejętności wspólnej pracy i zabawy oraz pomysłowości w przygotowaniu śniadaniowej niespodzianki. 

  data dodania: 2019-10-26

 • Dzień ulubionej zabawki

  25 października 2019r. świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Ulubionej Zabawki.

  Radość towarzyszyła przedszkolakom już od wejścia. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przyniesione przez kolegów i koleżanki przedmioty.

  Dzieci z dumą prezentowały swoje zabawki, z chęcią opowiadały czym najbardziej lubią się bawić i dlaczego wybrały właśnie taką zabawkę do przedszkola.  

  Dzień, który upłynął  na wspólnej zabawie, był pełen uśmiechu i radości.

  data dodania: 2019-10-26

 • Brzydkie kaczątko

  23 października 2019 roku przedszkolaki z dwóch oddziałów miały okazję zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko” Jana Christiana Andersena w wykonaniu aktorów Teatru w Drodze.  Krótki spektakl bardzo się wszystkim podobał, dzieci miały okazję zobaczyć przepiękną baśń w bardzo pomysłowej oprawie. Aktorzy zaprezentowali szereg rekwizytów, jednak największe wrażenie zrobiły maski. Dodatkowym atrakcyjnym elementem przedstawienia był teatr cieni. Jak każda baśń, tak i ta zakończyła się morałem, który aktorzy omówili z dziećmi.

  data dodania: 2019-10-24

 • Jesteśmy bezpieczni w każdym miejscu i w każdej sytuacji

  Tradycyjnie już, jak każdego roku, nasi policjanci z posterunku w Marcinowicach odwiedzili naszą szkołę. W dniu 23 października spotkali się z uczniami klas I-III i z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Celem ich wizyty było zapoznanie najmłodszych i przypomnienie naszym starszym wychowankom zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach (nad wodą, w górach, w domu, na ulicy) i w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i/lub życiu.

              Policjanci poinstruowali dzieci, jak powinne zachować się w momentach zagrażających ich bezpieczeństwu. Podali przykłady niebezpiecznych zachowań i zabaw. W sposób szczególny uczulali swoich małych słuchaczy na kontakty z osobami obcymi, w tym nieznajomymi poznanymi w sieci, oraz na kontakty z nieznanymi/dzikimi zwierzętami. Na koniec spotkania każdą grupę poczęstowali słodyczami. Rozdali też upominki: kolorowanki, widokówki, prospekty i ulotki promujące ciekawe miejsca najbliższych okolic.

              Coroczne spotkania z policjantami przyczyniają się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa naszych przedszkolaków i uczniów. Uświadamiają im, gdzie, kiedy i w jaki sposób mogą uzyskać pomoc w trudnych sytuacjach.

              Panom policjantom serdecznie dziękujemy za spotkanie, przekazanie wiedzy nt. bezpieczeństwa i życzymy spokojnej, owocnej służby.

  data dodania: 2019-10-23

 • Święto Szkoły, pasowanie kl. I

  Dzień 18 października był wyjątkowydla naszej społeczności, ponieważ obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Bogusławy Semik-Ćwirko przygotował wystawę poświęconą patronowi naszej szkoły – Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Członkowie samorządu przeprowadzili też w klasach quiz wiedzy nt. życia i twórczości tego młodego żołnierza – poety.

  Jednak ten dzień szczególnie ważny był dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką i dla ich rodziców, ponieważ odbyło się pasowanie.

  W bieżącym roku szkolnym w poczet braci uczniowskiej przystąpiło 19 dzieci. Uroczystość odbyła się podczas akademii, którą zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli rodzice i inni członkowie rodzin pierwszoklasistów. Program współprowadzili uczniowie klasy VIII: Kornelia Śmietana i Jakub Nóżka. Pierwszaki pięknie zaprezentowały się w programie artystycznym, po którym złożyły ślubowanie. Następnie Pani dyrektor Joanna Mazanka dokonała pasowania, a wychowawczyni – Pani Anna Franków wręczyła swoim wychowankom upominki i pamiątki. O swoich młodszych koleżankach i kolegach pamiętali starsi uczniowie z klasy II, którzy złożyli im życzenia i obdarowali wielkimi rożkami obfitości. Po uroczystości wszystkie dzieci wraz ze swoimi bliskimi udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po nim wracały do domów pełne wrażeń i w doskonałych humorach. 

  Najmłodszym uczniom życzymy wspaniałych wyników w nauce, dobrej zabawy i radości z bycia uczniem.

  data dodania: 2019-10-22

 • Opowieść jesiennego liścia, czyli wieczór w szkolnej bibliotece

       W piątek, 18 października, grupa uczniów  Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach   miała okazję uczestniczenia w wyjątkowym, wieczornym  spotkaniu w bibliotece. W aurze pięknej jesieni,  przy blasku świec i dźwiękach muzyki  Vivaldiego dzieci i nauczyciele czytali swoje ulubione książki. Gry i zabawy   umilały czas przybyłym na to spotkanie gościom.  Wieczór upłynął w miłej atmosferze, na wszystkich czekał słodki poczęstunek, w specjalnie przygotowanej na tę okazję aranżacji.
  Zapał i zaangażowanie dzieci były największą satysfakcją dla nauczycieli przygotowujących całe przedsięwzięcie. 

  data dodania: 2019-10-20

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy

              W czwartkowe południe, dnia 17 października, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Przedsięwzięciem tym koordynowała nasza Pani pedagog –Ewa Kryger we współpracy z psycholog szkolną – p. Kingą Bocian.

              Uczniowie do tego wydarzenia przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawców. Zadaniem klas młodszych było wykonanie plakatów, a starszych przygotowanie scenek nt.: „Jak przeciwdziałać zachowaniom agresywnym?”.

  data dodania: 2019-10-17

 • Szkolne eliminacje do Gminnego konkursu recytatorskiego Wesoła Kokoszka

  W dniu 17 października odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego konkursurecytatorskiego „Wesoła Kokoszka”, który skierowany jest do uczniów klas II-III. Organizatorką tego przedsięwzięcia była Pani Beata Moskal.

  W etapie szkolnym udział wzięli wszyscy trzecioklasiści i chętne dzieci z klasy drugiej. Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Joanna Mazanka i p. Ewa Korczak, które przyznało

  - w kategorii uczniów kl. III:

  I miejsce Kacprowi Tymińskiemu

  II miejsce Mirosławowi Żydek

  III miejsce Wiktorowi Gongała

  - w kategorii uczniów kl. II:

  I miejsce Annie Krupie

  II miejsce Julii Fik

  III miejsce Hubertowi Dziwosz.

              Wszystkim recytatorom gratulujemy pięknego występu, a laureatom pierwszych miejsc życzymy sukcesu w konkursie na etapie gminnym.

  data dodania: 2019-10-17

 • Jesień w muzyce

  Na lekcji muzycznej poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha w dniu 17 października uczniowie wysłuchali utworów najpopularniejszych kompozytorów, którzy muzyką „opisywali” różne pory roku, a przede wszystkim jesień.

  Najmłodsze dzieci poznały, a starsi uczniowie przypomnieli sobie brzmienie fletu poprzecznego oraz fletu piccolo. Mogły zabawić się w prząśniczki i wysłuchać opowieści o tym jak to się dzieje, że mała Jagna staje się Baba Jagą.

  data dodania: 2019-10-17

 • Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

  W środę, 16 października 2019 r., w wielu miejscach w Polsce obchodzono Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. Obchody tego dnia zainicjowane zostały w 2013 r. przez Europejską Radę Resuscytacji. W Polsce akcja przebiega pod patronatem WOŚP. Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

  W odpowiedzi na apel/zaproszenie organizatorów akcji również nasza szkoła wzięła w niej udział. Uczniowie klas I-VI od godziny 12:00 do godziny 12:30, pod kierunkiem strażaków OSP z Tworzyjanowa i Strzelec ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Koordynatorką tego działania była pedagog szkolna – p. Ewa Kryger.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i wytrwałości.

  data dodania: 2019-10-17

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182