CERTYFIKATYAktualności

 • Zlot Młodych Programistów

              W roku szkolnym 2017/2018 nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w projekcie Kod do przyszłości. Na zajęciach uczyli się programowania na klockach Lego w programie Scratch Junior.

  W dniu 26 listopada, na Zlocie Młodych Programistów obecni trzecio-, czwarto- i piątoklasiści uczestniczyli w podsumowaniu tego przedsięwzięcia. Dzieci utrwaliły sobie umiejętność programowania i tajniki kodowania, miały okazję doskonałej zabawy robotami i klockami Lego. Pracując na tabletach, poznały programy służące do kodowania i sterowania zaprogramowanymi urządzeniami.

  data dodania: 2019-11-27

 • Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

  W dniu dzisiejszym przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mama Juliana Kuriaty przeczytała jedną z wielu przygód Kubusia Puchatka, a mama Patryka Łąckiego zapoznała nas wszystkich  z historią pewnego misia łasucha. Dzieci nagrodziły mamy specjalnym medalem Przyjaciela Pluszowego Misia. Przedszkolaki śpiewały i bawiły się z przyniesionymi misiami. Na koniec każdy mógł poczuć się jak miś dzięki misiowej fotobudce.

  data dodania: 2019-11-27

 • W rytmie narodowych tańców polskich

  W dniu 22 listopada gościliśmy na kolejnej lekcji muzycznej prowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu parę tancerzy, którzy zaprezentowali się w polskich tańcach narodowych. Nasze przedszkolaki poznały, a młodsi uczniowie przypomnieli sobie ludowy strój łowicki i krakowski. Dzieci zobaczyły też, jak tańczy się oberka, mazura, poloneza, krakowiaka oraz kujawiaka. Na koniec podziwiając parę taneczną, bawiły się przy słynnym „Kujawiaku” Henryka Wieniawskiego. 

  data dodania: 2019-11-27

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

  W tym roku środa 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W dniu dzisiejszym mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego  o prawach najmłodszych. Przedszkolaki obu oddziałów wzięły udział w zajęciach dotyczących Praw Dziecka w ramach projektu Mały Miś i Prawa Dziecka.  Pogadanki, ćwiczenia i zabawy przy muzyce uwieńczone zostały odciśnięciem dłoni pod listą Praw Dziecka przez każdego przedszkolaka.

  data dodania: 2019-11-20

 • Wyróżnienie dla Zosi Kundziarz

  W dniu 6 listopada, Zosia Kundziarz (uczennica kl. V a) wzięła udział w przesłuchaniach eliminacyjnych do XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowała dwie pieśni: „Myślimy o Polsce” i „Jedenasty listopada”. Pierwszym utworem wyśpiewała wyróżnienie w kategorii solistów od 10 do 12 lat i zakwalifikowała się do koncertu galowego. Impreza odbyła się 11 listopada w hali sportowej  Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nasza uczennica pięknie wykonała na niej piosenkę, za którą została wyróżniona w eliminacjach, a także podczas koncertu.

  Zosię do występu przygotował Pan Jerzy Zuber. Obojgu gratulujemy sukcesu, a naszej małej solistce życzymy, aby swoim talentem śpiewnym podbiła jeszcze niejedną scenę. 

  data dodania: 2019-11-13

 • Drużynowy sukces!

  W piątek, 8 listopada, drużyna w składzie Anna Sowa, Hanna Zakrawacz i Jakub Nóżka, wzięła udział w Marcinowickim Turnieju Listopadowym. Nasi reprezentanci mogli sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę związaną z wybitnymi postaciami polskiej historii i kultury, a także z historią naszej małej ojczyzny - gminy Marcinowice. Ostatecznie o wyniku całego turnieju zdecydowała dogrywka, w której drużyna ze Strzelec pokonała drużynę "Przyjaciół", złożoną z przedstawicieli Rady Gminy i Rady Rodziców SP Marcinowice, i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  data dodania: 2019-11-13

 • Szkolne obchody Święta Niepodległości

              W dniu 8 listopada uczciliśmy uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów z klas piątych, szóstej i ósmej pod kierunkiem Pań Bogusławy Semik-Ćwirko i Barbary Kielar  rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości.

  W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice - Pan Waldemar Krzyśków, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy – Pani Honorata Błońska, dyrektor GOK w Marcinowicach – Pan Dawid Sobczyk oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski.

              O godz. 11.11 ramach akcji „Niepodległa do hymnu” wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie obejrzeli program artystyczny (wysłuchali wierszy, piosenek i krótkiej prezentacji słownej) przypominający wydarzenia sprzed ponad wieku, które doprowadziły do tego, że Polska znów pojawiła się na mapie świata.

               Po uroczystym apelu Pan wójt przekazał na ręce przedstawiciela uczniów – Jakuba Nóżki 10 tabletów na rzecz szkoły, które mają, jak podkreślił, służyć rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień naszych wychowanków.

  data dodania: 2019-11-11

 • Czy można żyć w ciemności i w ciszy oraz do czego służą palce?

              Nad takim problemem zastanawiali się uczniowie kl. II i ich rodzice na piątkowych zajęciach otwartych, w dniu 8 listopada, które odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej Oto ja – naukowe rozważania drugoklasisty i klasowego projektu wychowawczego. Głównym ich celem było kształtowanie u dzieci poczucia tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, oraz uświadomienieim roli różnych zmysłów w życiu codziennym.

              W świat ludzi niepełnosprawnych drugoklasistów wprowadziła pedagog szkolna – Pani Ewa Kryger. Poprzez różne zabawy i ćwiczenia, m.in. takie jak:

  •  omijanie przeszkód i chodzenie z laską z zamkniętymi oczami,
  •  odczytywanie mowy z ust i słów zapisanych w języku Braille’a,
  •  miganie,
  •  rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku,

  nauczycielka starała się pokazać uczestnikom zajęć, w jaki sposób ludzie niewidomi/słabowidzący, głusi/słabosłyszący i inni, mający problemy z rzeczywistym odbiorem świata, funkcjonują na co dzień. Natomiast wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka zadbała o uatrakcyjnienie zajęć, przygotowując kilka eksperymentów i doświadczeń. W ten sposób chciała uświadomić swoim wychowankom, jakimi są „szczęściarzami”, mogąc podziwiać otaczającą ich rzeczywistość wszystkimi zmysłami.

              Dzieci, pracując metodą stacji badawczych, mogły:

  - zabawić się w „koneserów” różnych smaków (słodkiego, słonego, kwaśnego); 

  - podziwiać piękno barw, tworząc cukierkową tęczę na talerzu, malując na mleku, barwiąc sól i przeprowadzając eksperyment „Chemiczne jojo” (zmysł wzroku);

  - zabawić się w „kompozytorów” grających na szklankach z wodą i w „szpiegów” podsłuchujących odgłosy z sąsiednich sal (zmysł słuchu);

  - stworzyć ciecz nienewtonowską (zmysł dotyku),

  a przy tej okazji poznawać i obserwować różne zjawiska chemiczno-fizyczne.

              Ponad dwugodzinne, pełne emocjonalnych przeżyć zajęcia, na pewno w jeszcze większym stopniu rozbudziły ciekawość poznawczą uczniów, co potwierdzili rodzice, mówiąc na pożegnanie:

  - „Już wiemy, co nasze dzieci będą robiły w weekend w domu: Trzeba kupić: cukierki, mleko, sodę, ocet i olej.”

              Wychowawczyni kl. II serdecznie dziękuje Pani Ewie Kryger za współpracę, rodzicom za przygotowanie pomocy do lekcji i za udział w niej, a swoim uczniom gratuluje aktywnego udziału w zajęciach.

             

  data dodania: 2019-11-11

 • Stypendyści Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy

  Uczniowie kl.I:Adam Łukasik i Jakub Kulig zostali studentami dziecięcego uniwersytetu. Podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odebrali indeksy. Rozpoczęli swoją przygodę w świecie nauki. Wzięli już udział w pierwszych wykładach. Życzymy im niezapomnianych wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Niech ciekawość świata pozwoli im odkrywać i poznawać tajniki otaczającejrzeczywistości.

  data dodania: 2019-11-06

 • OFERTA PRACY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego 
  w Strzelcach Świdnickich
  ogłasza nabór na stanowisko


  GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

   

   

  • Ø wymiar czasu pracy – pełny etat

   

  • Ø praca od 1 lutego 2020 r.

   

  • Ø termin i miejsce składania dokumentów:  do 12 listopada 2019 r.w sekretariacie szkoły

   

  • Ø wykaz niezbędnych dokumentów oraz szczegółowe informacje o naborze na stronie www.spstrzelce.098.pl w Aktualnościach i BIP w zakładce Nabór

  data dodania: 2019-11-04 | czytaj więcej

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384