CERTYFIKATYAktualności

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-02-14

 • ORGANIZACJA WYPOCZYNKU PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  20-02-2017 r. wyjazd do wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis”. Opiekunowie: Ewa Kryger, Joanna Przyborowska, Anna Franków

   

  Wyjazd dzieci z przystanków szkolnych w poszczególnych miejscowościach:

  data dodania: 2017-02-14 | czytaj więcej

 • Walentynki 2017’

              Na kilka dni przed 14 lutego, Samorząd Uczniowski zorganizował w piątek - 10 lutego Szkolne Walentynki.

              Impreza poprzedzona była ogłoszeniem wyników zbierania do specjalnie przygotowanej skrzynki życzeń walentynkowych, które zostały odczytane przez przedstawicielki SU właśnie w piątek – w ostatni dzień przed długo oczekiwanymi feriami.

              Całą imprezę, zorganizowaną na dużej przerwie przez opiekunkę SU – p. Magdalenę Figzał, poprzedził kiermasz walentynkowych serduszek, a rozpoczęły recytacje wierszy o tematyce przyjaźni i miłości reprezentantów klas IV-VI przygotowanych przez p. Barbarę Kielar. Całość zakończyła się wspólną zabawą, tańcem i śpiewem.

              Zebrane fundusze Samorząd Uczniowski chce przeznaczyć na fundację wspierającą dzieci.

  data dodania: 2017-02-14

 • Dzień Pingwina w klasie II B

              Dnia 9 lutego w klasie II B miał miejsce kolejny tzw. Dzień okolicznościowy (realizacja klasowego przedsięwzięcia), który upłynął pod hasłem Dnia pingwina. Tradycyjnie już, rodzice pomogli dzieciom przygotować „specjalne” śniadanie lub wykorzystać zdrowe produkty do stworzenia właśnie postaci pingwina. Pomysły były przeróżne: pingwiny z jajka, bałwanek z chleba, kanapki  albo dodatki do nich w kształcie rybek– przysmaków pingwinów.      

  Z inicjatywy Julki Gliwy uczniowie wykonali pingwinkowe opaski, także dla wychowawcy, w których chodzili i pracowali na zajęciach przez cały dzień. Dzieci też, wg własnego wyboru i pomysłu, przygotowały się do zajęć, tj. opracowały materiały nt. fauny biegunów Arktyki i Antarktydy. Materiały te wykorzystały do stworzenia grupowych plakatów, które zawieszone zostały na górnym holu szkoły. Natomiast na zajęciach matematycznych uczyły się mnożenia, bawiąc się planszową grą dydaktyczną z podręcznika.

              Dla uatrakcyjnienia tego dnia wszyscy uczniowie klasy II B witali się okrzykiem  bohatera omawianej lektury pt. „Zaczarowana zagroda” Cz. i A. Centkiewiczów - pingwina Elegancika. Z klasy słychać było wesołe „Ork! Ork!”

              Cały dzień upłynął wychowankom p. Joanny Kubickiej bardzo pracowicie, ale wesoło i mimo zimy, w ciepłej klasowej atmosferze. 

  data dodania: 2017-02-14

 • Eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

  Również we wtorek, 7 lutego odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Przystąpiło do niego jedenastu uczestników z terenu naszej gminy, a każdy zaprezentował jeden, wybrany przez siebie utwór.

  Szkolę w Strzelcach reprezentowali: Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej, Kornelia Śmietana i Estera Hercog, których do występu przygotowała Pani Barbara Kielar. Jury, po wysłuchaniu recytacji, zdecydowało, że w dalszych eliminacjach, tj. na szczeblu powiatowym wystąpi Zuzia Kuc. Jury przyznało też jednej z naszych reprezentantek - Esterze Hercog - wyróżnienie.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ich wystąpień, a naszej laureatce życzymy powodzenia w konkursie powiatowym.

  data dodania: 2017-02-09

 • Wycieczka na lodowisko

  W dniu 8 lutego uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na lodowisku.
  Doskonalenie umiejętności  jazdy na łyżwach, ale również znajomość i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się na ślizgawce pozwoliły na dobrą zabawę. Deklarację udziału  i korzystania z lodowiska w czasie ferii  zimowych powzięło wielu, zadowolonych uczestników.

  data dodania: 2017-02-09

 • Warto pomagać!

   W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego  Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród  uczniów naszej szkoły zbiórkę pomocy szkolnych dla tych dzieci, które najbardziej tego potrzebowały. Zgromadzone artykuły opiekun SU p. Magdalena Figzał w dniu 6 lutego zawiozła do  Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy  za ofiarowaną pomoc otrzymaliśmy piękne podziękowania ale sami również chcemy podziękować wszystkim uczniom i ich Rodzicom za wszelkie wsparcie w przeprowadzeniu naszej akcji. Samorząd Uczniowski.   

  data dodania: 2017-02-09

 • Zabawa karnawałowa najmłodszych uczniów i przedszkolaczków

              We wtorek, 7 lutego nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki bawili się na szkolnej zabawie karnawałowej. Doskonałą muzykę zapewnił p. Jerzy Zuber, a część konkursową przygotowała i poprowadziła p. Beata Moskal. Dzieci mogły więc popisać się swoimi umiejętnościami tańca z balonami, na gazecie, indywidualnie zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Kulminacyjnym punktem zabawy był wybór Króla i Królowej balu.

              Nie zawiodły też nauczycielki . W pięknych przebraniach zaprezentowały się panie: Milena Dworniczak i Mirosława Kozak. Również wszystkie pozostałe wychowawczynie wesoło bawiły się ze swoimi dziećmi.

              Dla uatrakcyjnienia zabawy klasa II a przygotowała kawiarenkę, która dodatkowo osłodziła ten wyjątkowy dzień. 

  data dodania: 2017-02-09

 • ZABAWA KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWA

  Rada Rodziców zaprasza wszystkich chętnych na zabawę karnawałowo - walentynkową. Bilety do nabycia:

  • Sekretariat szkoły
  • Biała - P. Nóżka
  • Chwałków - P. Waśniewski
  • Gola - P. Chachlowska
  • Strzelce - P. Bigus
  • Szczepanów - P. Kuc
  • Tworzyjanów - P. Zakrawacz 

  data dodania: 2017-01-25

 • Święto Babć i Dziadków

  22.01.2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Seniora, na którą licznie przybyli  babcie i dziadkowie naszych uczniów oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – p. Władysław Gołębiowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach – p. Dawid Sobczyk, Przewodnicząca Rady Gminy – p. Bożena Lema, ks. proboszcz - Marcin Czchowski,  przedstawiciele Rad Sołeckich i radni z obwodu naszej szkoły.

  Wszystkich obecnych powitała dyrektor szkoły – p. Joanna Mazanka. Wnuczęta wyraziły miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków poprzez występy artystyczne, najpierw w jasełkach, a następnie w klasowych prezentacjach muzyczno-recytatorskich.

  Spotkanie było świetną okazją do kultywowania tradycji szkolnych, zacieśnienia więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zorganizowaniu tej uroczystości. Dzień Seniora był dla wszystkich obecnych dniem pełnym uśmiechów, wzruszeń i radości.    

  data dodania: 2017-01-24

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687