CERTYFIKATYAktualności

 • VI Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

  W piątek , 3 czerwca 2016 r., odbyła się VI edycja Rajdu Rowerowego Gmin Ślężańskich. Tę tradycyjną już imprezę zorganizowała nasza szkoła we współpracy z Gimnazjum Gminnym im. P. Włostowica w Sobótce. Szkolnymi koordynatorkami  tego wielkiego przedsięwzięcia były Panie Joanna Przyborowska, Joanna Kubicka oraz nauczyciel gimnazjum w Sobótce Pan Ryszard Sitkiewicz, natomiast współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu - główni  fundatorzy nagród. Z kolei podmiotami współpracującymi  byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka oraz Wójt Gminy Marcinowice zaś partnerami, którzy kolejny raz wspierali to działanie: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych,

  Stowarzyszenie Gmin Ślężańskich oraz Stowarzyszenie ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania. Nie należy zapominać o ogromnym wsparciu i pomocy oraz  zabezpieczeniu trasy rajdu przez  Ochotniczą Straż Pożarną ze Strzelec oraz Tworzyjanowa, a także policji z Marcinowic oraz Sobótki.

              Na starcie rajdu stanęło 10 drużyn: 4 ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów. Naszej drużynie w składzie Oliwia Sordyl, Kacper Waśniewski, Justyna Borko, Bartosz Chrąchol przewodziła p. Ewa Kryger. Zawodnicy mieli do wykonania na każdym z pięciu przystanków  zadania dotyczące  przepisów i zasad  ruchu drogowego, edukacji ekologicznej, edukacji przyrodniczo-geograficznej, edukacji regionalnej oraz udzielania pierwszej pomocy. Ocenie podlegały też plakaty promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz turystykę rowerową. Nasi zawodnicy zarówno za swoją wiedzę, jak i plakat otrzymali największą ilość punktów, co uplasowało ich na najwyższym stopniu podium – I miejscu w kategorii szkół podstawowych.

              Ceremonia zakończenia rajdu i rozdania nagród odbyła się w schronisku  Pod Wieżycą. Nasi zawodnicy odebrali puchar, dyplom i nagrody indywidualne. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów jest wyjazd  do Centrum Edukacji  Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu ufundowany przez  Dyrektora  Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Pana Piotra Śniguckiego.

   

                 Całej naszej drużynie i jej opiekunce serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich dróg podczas wakacyjnych wojaży rowerowych.

   

                 Do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tegorocznego rajdu kierujemy gorące podziękowania za okazane wsparcie i pomoc. 

  data dodania: 2016-06-06

 • Nasze reprezentantki na Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Marcinowicach

  25 maja 2016 r. dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Julia Kaczmarska, Amelia Jagielska, Jena Lee, Klaudia Sowa  ( kl. I b ), Martyna Dworniczak  ( kl. II ), Anna Sowa, Hanna Hercog  ( kl. III ) i Kornelia Śmietana  ( kl. IV) zaprezentowały się na Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się  w SP w Marcinowicach.

                 W konkursie startowało 22 solistów i duety ze szkół z terenu naszej gminy. Występy oceniało jury powołane przez organizatorów.

                 W kategorii klas młodszych  III miejsce zajęła uczennica Jena Lee, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. „Stretch your body”. W kategorii klas IV - VI wyróżnienie zdobyła Kornelia Śmietana za wykonanie piosenki, również w j. angielskim, pt.  „Love me like you”.

                 Uczennice przygotowywała do konkursu nauczycielka języka angielskiego p. Marta Kondzior.  Pani Marcie i wszystkim dziewczętom gratulujemy wspaniałego występu i odniesionego sukcesu. 

  data dodania: 2016-06-06

 • Święto Dzieci

  Nasi uczniowie rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka od wyjazdu do Zespołu Szkół w Marcinowicach na plenerową imprezę zorganizowaną dla nich przez GOK. Tam bawiły się na dmuchanych zamkach, tańczyły zumbę, oglądały przedstawienie wystawione przez artystów Teatru na walizkach, robiły zakupy na kiermaszu i stoiskach z popcornem oraz watą cukrową. Chętni mogli zagrać w gigantyczne piłkarzyki, pochodzić na szczudłach, pouprawiać żonglerkę. 

  Pogoda dopisała, humory również, więc wszyscy wesoło wracali do swoich domów, gdzie z pewnością czekały na nich prezenty i inne niespodzianki od rodziców.

  My, cała dorosła społeczność szkolna, życzymy Naszym dzieciakom – uczniakom, aby każdego dnia miały swój Dzień Dziecka. 

  data dodania: 2016-06-01

 • Pierwszoklasiści w teatrze

  30 maja dwie klasy pierwsze wyjechały do ŚOK-u w Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Kubuś Puchatek”. Dzieci obejrzały spektakl przygotowany i wystawiony przez wrocławskich aktorów. Przeżywając niezwykłe przygody Kubusia i jego przyjaciół, uczniowie doskonale bawili się. W radosnym nastroju wracali do domu.

  data dodania: 2016-06-01

 • Ostatnia wywiadówka w tym roku szkolnym

  W najbliższy wtorek, 31 maja zapraszamy rodziców na wywiadówkę.
  Porządek zebrania:
  godz.16.00 - spotkanie prezydium Rady Rodziców
  godz.16.30 - zebranie ogólne w sali gimnastycznej
  godz.16.45 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

  data dodania: 2016-05-26

 • Klasa szósta w Krasiejowie

  W sobotę 21.05.2016 r.  klasa VI wraz z wychowawczynią – p. Joanną Przyborowską udała się na jednodniową wycieczkę do JuraPark- u  w Krasiejowie.
             Uczniowie najpierw odwiedzili  niezwykły  interaktywny pawilon  muzealny , tj. Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Obejrzeli wystawę pod hasłem „Świadectwa ewolucji”, która była uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej, mającej na celu przedstawienie genezy naszego pochodzenia. Następnie „Tunelem Czasu” udali się  w „podróż” przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśli się  w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu, poznali kolejne etapy kształtowania się naszej planety. Kolejnym punktem tej niezwykłej „podróży” była  ścieżka edukacyjna wzdłuż, której  rozmieszczono rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów (wszystkie naturalnej wielkości). Uczniom nie straszne było także prehistoryczne Oceanarium, w którym stanęli  „oko w oko” z gatunkami żyjącymi na Ziemi tysiące lat temu.

  Wycieczka miała na celu nie tylko aspekt edukacyjny, ale również  zabawowy i rozrywkowy, ponieważ jej uczestnicy mogli poszaleć w Parku Rozrywki i Placu Zabaw, gdzie rozwijali swoją sprawność fizyczną, cieszyli się swoim towarzystwem i realizowali dziecięce pomysły na dobrą zabawę.

  data dodania: 2016-05-26

 • Regionalny Konkurs Plastyczno – Literacki Moja Mama

  Dom to nie są ściany i dach, to są ręce mojej mamy – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna jubileuszowa edycja X Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, zorganizowanego przez Posła na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10 w Wałbrzychu. 

  Jak każdego roku, i w tym, uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele ciekawych prac. Wyróżniona została praca plastyczna uczennicy kl. I b – Olivii Sowy wykonana pod kierunkiem jej wychowawczyni – p. Joanny Kubickiej. W dniu 24 maja Olivia odebrała nagrodę na uroczystej gali w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu., a p. Kubicka dyplom uznania z rąk Pani Poseł. Obu laureatkom towarzyszyli najbliżsi uczennicy – rodzice i brat.

   

              Ze wszystkimi sukcesami naszych uczniów cała społeczność szkolna zapoznawana była przez Panią dyr Joannę Mazankę i nagradzana gromkimi brawami na okolicznościowych apelach szkolnych.

              Wszystkim laureatom, wyróżnionym i uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów. Jesteśmy z Was dumni! 

  data dodania: 2016-05-26

 • Przegląd Małych Form Teatralnych

  Również 19 maja 2016 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne wręczenie nagród  z udziałem Prezydent Miasta Świdnicy p. Beaty Moskal- Słaniewskiej z  okazji Przeglądu Małych Form Teatralnych , w którym występowali uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach: młodsi  (8 – 9 lat), prezentując się w spektaklu Kozucha – kłamczucha i starsi (12 -13 lat) - w Kopciuszku w wersji współczesnej.

  Otrzymaliśmy wyróżnienie za całokształt przedstawień i nagrody indywidualne. Odebrali je:  Martyna Dworniczak, Katarzyna Żmojdzian, Dawid Michnik, Zuzanna Kuc, Justyna Borko, a opiekunowie: p. Barbara  Kielar, p. Beata Moskal i p. Mirosława Kozak (która współpracowała z grupą uczniów starszych i naszą p. polonistką) dyplomy i podziękowania. 

  data dodania: 2016-05-26

 • III Powiatowy Konkurs Matematyczny

  Dnia 19-05-2016 roku uczniowie klasy VI reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Gimnazjum w Pszennie. W konkursie wzięli udział:

  - Bartosz Chrąchol

  - Jakub Gańko

  - Michał Smok.

  Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap to rozgrywki indywidualne, a II etap - rozgrywki grupowe. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą matematyczną i doskonałą umiejętnością pracy zespołowej. 

  data dodania: 2016-05-26

 • Dni językowe

  W ramach współpracy naszej szkoły z innymi placówkami wspierającymi uzdolnienia uczniów, wzięliśmy udział w Dniach Językowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Uczniowie klasy V bardzo aktywnie zaangażowali się w to działanie, mające na celu stworzenie budowli europejskiej w formacie 3 D. Uczniowie zaprezentowali:

  - Wiktor Kurzej - Pompeje,

  - Jakub Zakrawacz  - Coloseum,

  - Krystian Młocek  - Big Ben

  - a Estera Hercog - Krzywą Wieżę.

  Jury, w składzie przedstawicieli SP 6, wybrało prace dwóch naszych uczniów jako najlepsze. Dyplomy Laureatów, wręczone podczas Wieczorka Językowego,  odebrali:

  - za I miejsce - Wiktor Kurzej

  - za II miejsce - Jakub Zakrawacz.

  Całej czwórce gratulujemy wspaniałych pomysłów i pięknych, oryginalnych prac.   

  data dodania: 2016-05-26

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778