CERTYFIKATYAktualności

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Rozpoczynamy przerwę świąteczną trwającą od 23 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r. W tych dniach nie będzie również czynny sekretariat szkoły.

  data dodania: 2016-12-21

 • Wycieczka do ExploraPark

  W piątek, 16 grudnia, uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do wałbrzyskiego ExploraParku - miejsca nauki i techniki, gdzie uczestniczyli w lekcji pt. „Lustrzane odbicia”.  Wycieczka dała uczniom wiele radości, pozwoliła połączyć naukę z zabawą, umożliwiła zgłębianie tajników matematyki w niecodzienny sposób. Po części wykładowej dzieci miały czas dla siebie, mogły przetestować urządzenia znajdujące się w ExploraParku. Ten dzień był pełen radości i sprawił uczniom ogromną satysfakcję.

  data dodania: 2016-12-20

 • Muzyczna przedświąteczna podróż po świecie

              W czwartek, dn. 15 grudnia, artyści z Filharmonii Sudeckiej zabrali nas w muzyczną podróż po świecie. „Wędrując” po kontynentach i różnych krajach, uczniowie poznawali ich najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe, słuchali najbardziej znanych piosenek, kolęd, pastorałek i innych utworów muzycznych o tematyce świątecznej. Przy tej okazji przypomnieli sobie wiadomości dotyczące klarnetu – jego budowy, przynależności do dętych drewnianych oraz  możliwości brzmieniowych tego zacnego instrumentu. 

  data dodania: 2016-12-19

 • Wycieczka pierwszoklasistów do Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy

  13.12.2016 roku uczniowie klasy pierwszej wyjechali z wychowawczynią – p. Anną Franków oraz pedagogiem szkolnym – p. Ewą Kryger na wycieczkę do Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Świdnicy. Celem wjazdu było poznanie działalności instytucji, które niosą pomoc ludziom w nagłych wypadkach.

              Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się, jak funkcjonują na co dzień: Pogotowie i Straż. Zwiedzały obiekty, obejrzały karetki i wozy strażackie, rozmawiały z pracownikami, tj. sanitariuszami i strażakami.

  Pełne wrażeń i entuzjazmu powróciły do szkoły. Z pewnością zapamiętają przestrogi dotyczące zagrożeń i niebezpieczeństw, aby uniknąć ich w życiu codziennym i doceniać będą pracę ratowników, zarówno medycznych, jak i strażaków.  

  data dodania: 2016-12-14

 • Jesteśmy zdrowi, jesteśmy bezpieczni

  Dbamy  o zdrowie, bo wiemy, co jemy.


  W ramach realizacji zadań Szkolnego programu profilaktycznego, dnia 29.11.2016 r. w oddziałach przedszkolnych i klasach I –III, przeprowadzone zostały prelekcje na temat zdrowego odżywiania.    

  data dodania: 2016-12-12 | czytaj więcej

 • Julia Gliwa i Klaudia Sowa laureatkami Regionalnego Konkursu Plastycznego

  W dniu 8 grudnia dwie uczennice z klasy II b pojechały do Warmątowic Sienkiewiczowskich po odbiór nagród za udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym Śladami bohaterów „W pustyni i w puszczy”. Przedmiotem konkursu, zainicjowanego i zorganizowanego przez  Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a przeprowadzonego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu, była praca plastyczna w formie mapy do wydarzeń opisanych w powieści Henryka Sienkiewicza o przygodach Stasia i Nel.

  Obie dziewczynki tworzyły swoje małe dzieła na zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem p. Joanny Kubickiej i obie zostały laureatkami tego prestiżowego konkursu. Julia Gliwa zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas I-III, które nagrodzone zostało dyplomem i tabletem, a Klaudia Sowa III miejsce, za które otrzymała atrakcyjną grę planszową.

  Laureatkom i ich wychowawczyni gratulujemy sukcesu.  

  data dodania: 2016-12-09

 • VIII Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

   Już po raz ósmy nasza szkoła przygotowała mikołajkowe spotkanie pod hasłem „ Zdobądź gwiazdkę”, w którym udział  wzięły zaproszone szkoły podstawowe z  Marcinowic  i Wir. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu: ortografii,  historii, wiedzy geograficznej, znajomości świątecznych słówek w  języku angielskim, rozwiązywania zadań matematycznych. Był również test wiedzy o sporcie. Po wysiłku umysłowym nie zabrakło też czasu na relaks i pokaz sprawności fizycznej. 

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa z Marcinowic, miejsce drugie zajeli reprezentanci Strzelec, a trzecie Wir. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami,  a także nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją VIII Interdyscyplinarnego Turnieju Mikołajkowego zajęła się pani Joanna Przyborowska. 

  data dodania: 2016-12-08

 • Spotkanie z Mikołajem

  We wtorek, 6 grudnia, w całej szkole zaroiło się od malutkich i większych Mikołajków. To nasi uczniowie, z inicjatywy SU, który ten właśnie dzień ogłosił dniem na czerwono, poubierani w mikołajowe czapki, opaski z różkami reniferów oczekiwali na wizytę gościa z Laponii.

              Mikołaj, jak co roku nie zawiódł i zawitał w progach naszej szkoły po drugiej lekcji. Najpierw przywitały go piosenkami i wierszykami najmłodsze dzieci – przedszkolaki i pierwszoklasiści. Potem o słodkie paczki prosili uczniowie klas II-III, a po nich starsi.

              Chociaż mikołajki to tylko wesoła tradycja, to w tym dniu w Mikołaja uwierzyli wszyscy, nawet dorośli. Każdy już od rana poszukiwał prezentów, wypatrywał reniferów ciągnących sanie pełne podarków, nasłuchiwał dzwoneczków, które obwieszczały, że zbliża się Mikołaj.

              Wtorek minął nam więc w radosnej i magiczno-słodkiej atmosferze.  

  data dodania: 2016-12-07

 • Zbieramy fanty na WOŚP

  Przed nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
  Już   15 stycznia  Szkoła Podstawowa  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach po raz drugi będzie siedzibą gminnego wielkoorkiestrowego grania współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury.  Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zbieramy fanty, które posłużą do „zabawy fantowej”, poszukujemy sponsorów i atrakcji, liczy się każde wsparcie. Wszystko to w szczytnym celu, gromadzimy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Każdego, kto zechce nas wspomóc prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, dzwoniąc pod numer telefonu 74 850 44 20. Wszystkich już dziś zapraszamy do wspólnego grania. Szczegóły wkrótce.

  data dodania: 2016-12-04

 • Andrzejkowe przerwy

  30 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla wszystkich uczniów andrzejkowe przerwy. Uczniowie przez cały dzień na każdej przerwie mogli podchodzić do przygotowanych stanowisk i bawić się we wróżenie sobie z serduszka, kostek do gier, kubeczków i miseczek, pod którymi ukryte były przedmioty mówiące o tym, jaka czeka ich przyszłość.

  Na każdego, kto sobie powróżył czekała słodka niespodzianka - cukierki. Zarówno małym, jak i dużym dzieciakom dopisywały doskonałe humory, podobał się pomysł tak wesołego zorganizowania czasu wolnego między kolejnymi zajęciami.

  data dodania: 2016-12-02

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687