CERTYFIKATYAktualności

 • Andrzejkowe przerwy

  30 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla wszystkich uczniów andrzejkowe przerwy. Uczniowie przez cały dzień na każdej przerwie mogli podchodzić do przygotowanych stanowisk i bawić się we wróżenie sobie z serduszka, kostek do gier, kubeczków i miseczek, pod którymi ukryte były przedmioty mówiące o tym, jaka czeka ich przyszłość.

  Na każdego, kto sobie powróżył czekała słodka niespodzianka - cukierki. Zarówno małym, jak i dużym dzieciakom dopisywały doskonałe humory, podobał się pomysł tak wesołego zorganizowania czasu wolnego między kolejnymi zajęciami.

  data dodania: 2016-12-02

 • Andrzejkowe zabawy

              W piątek, 25 listopada, odbyły się szkolne zabawy andrzejkowe. Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się do południa, a starsi – po południu. Na każdej z zabaw nie zabrakło atrakcji.

              Przedszkolakom i dzieciom z klas młodszych trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią - p. Beatą Moskal przygotowali, zgodnie z tradycją andrzejkową, różne wróżby. Zabawa w nie była pełna emocji i radości zwłaszcza, że wesołe przepowiednie kryły się w cukierkach, lizakach i innych słodkich pysznościach.

              Natomiast starsi uczniowie na swojej dyskotece wybrali króla i królową andrzejkowego tańca. Zostali nimi: Kuba Zakrawacz i Paulina Chrąchol. Pomysłodawcą tych wyborów był Samorząd Uczniowski i jego opiekunka – p. Magdalena Figzał. 

  data dodania: 2016-11-27

 • Muzyczna lekcja patriotyzmu

  Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze święto narodowe,nieprzypadkowy zatem był tytuł kolejnej audycji muzycznej: "Z szablą w ręku i pieśnią na ustach". Podczas tego wspaniałego koncertu dowiedzieliśmy się jaka muzyka towarzyszyła Polakom w czasach zdobywania wolności, usłyszeliśmy piękne pieśni legionowe, m.in. Pierwszą Brygadę, Piechotę, Rozkwitały pąki białych róż. Pan Łukasz - trębacz zapoznał nas z budową i możliwościami brzmieniowymi trąbki oraz wykonał kilka popularnych sygnałów wojskowych. Na koniec przedstawienia było wspólne muzykowanie, czyli zespołowy śpiew połączony z grą na instrumentach perkusyjnych w wykonaniu oczywiście naszych zdolnych uczniów.

  data dodania: 2016-11-24

 • Szkolny Dzień Życzliwości

  21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. 

  W naszej szkole Dzień Życzliwości świętowaliśmy we wtorek – 22 listopada. Jego inicjatorkami i organizatorkami były Panie: pedagog - Ewa Kryger i psycholog - Kinga Bocian.

  Galę Życzliwości rozpoczęło ogłoszenie wyników głosowania na najżyczliwszego ucznia w szkole. W klasach I-III ten zaszczytny tytuł zdobyła Zuzia Wilczyńska, a w klasach IV-VI – (już po raz drugi) Jakub Nóżka.  W gali udział wzięły wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-VI wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali się do niej kilka dni wcześniej, wykonując plakaty i znaczki. Plakaty – prace grupowe, wyjaśniające czym w pojęciu ich autorów jest ŻYCZLIWOŚĆ, ozdobiły dolny hol szkoły. Natomiast znaczki, wykonane we współpracy dzieci i najmłodszych uczniów z kolegami z klas starszych, wszyscy mieli przypięte na piersi. Ponadto każdy oddział/klasa zaprezentował/zaprezentowała własne hasło, wiersz, rymowankę lub piosenkę nt. koleżeństwa, przyjaźni, wspólnej zabawy, itp. W szkole zrobiło się więc kolorowo i wesoło, zapanowała niezwykle sympatyczna atmosfera, która towarzyszyła nam do końca dnia. 

  data dodania: 2016-11-22

 • Przypominamy o zebraniu z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów do aktywnego udziału w zebraniu, które odbędzie się 23 listopada(środa) 2016 roku w godzinach 16.30 - 17.00 dla rodziców dzieci z klas IV-VI i o godz. 17.00 dla rodziców uczniów klas 0-III. W trakcie spotkania będzie można omówić aktualne sprawy szkolne w zespołach klasowych rodziców oraz wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z nauczycielami.

  data dodania: 2016-11-21

 • Regionalny Konkurs Matematyczny

  Dnia 15.11.2016 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie GEOS – Regionalny Maraton Matematyczny. Uczestnicy  przez 90 minut  zmagali się z zadaniami matematycznymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

  data dodania: 2016-11-21

 • Dzień Świeżaka

              Dzień 18 listopada był w naszej szkole Dniem Świeżaka.  Zorganizowany został z inicjatywy najmłodszych członków Samorządu Uczniowskiego. Biedronkowe Świeżaki zasiadły więc na ławkach, „biegały” po korytarzach, wyglądały ciekawskie z tornistrów. Bawili się nimi wszyscy: przedszkolaki, młodsi i starsi uczniowie. Nauczyciele też chętnie przytulali pluszowe zabawki.

              Na dużej przerwie wszyscy, którzy przynieśli Świeżaki zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. 

  data dodania: 2016-11-20

 • Udział naszych uczniów w II Marcinowickim Turnieju Listopadowym

  W czwartek, 10 listopada  reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w II Marcinowickim Turnieju Listopadowym, który odbył się  w Zespole Szkół w Marcinowicach. Uczniowie w składzie: Zuzanna Kuc, Jakub Zakrawacz, Konrad Wołczyński, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego – p. Barbarę Kielar,  zmierzyli się z rówieśnikami z innych szkół, prezentując w konkursie swoją wiedzę nt. historii naszego państwa, słynnych Polaków, pieśni patriotycznych, malarstwa historycznego oraz wiedzę o naszym regionie.

  Jak dowiedzieliśmy się na piątkowym apelu szkolnym (w dn. 18 XI), podczas którego p. dyr. Joanna Mazanka gratulowała reprezentantom ich występu, pytania konkursowe były trudne, ponieważ dotyczyły znajomości nie tylko samych wydarzeń historycznych, ale i znajomości pewnych faktów, o których nie mówi się na lekcjach, a które pamięta tylko najstarsze pokolenie Polaków.

  Z turnieju cała drużyna przywiozła dyplomy i drobne upominki.

  data dodania: 2016-11-20

 • Młodzi studenci

  Uczniowie naszej szkoły Natalia Waśniewska z klasy III i Jakub Zakrawacz, uczeń klasy VI,  zostali w tym roku studentami Dziecięcego Uniwersytetu UNIKIDS. W dniu 22 października 2016r. odbył się pierwszy wykład w nowym roku akademickim. Dwa razy w miesiącu, biorą oni udział w wykładach i  zajęciach z ekspertami w danej dziedzinie - profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych. Jak każdy   student otrzymali indeks oraz legitymację studencką. Natalka uczestniczy w wykładach oraz warsztatach ćwiczeniowych. Z uwagą wysłuchała pierwszego wykładu na temat "Niezwykłych właściwości zwykłych substancji". Zdobytą wiedzą zdołała już podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami, zaprezentowała doświadczenie.  Jakub dodatkowo uczęszcza na zajęcia z robotyki, gdzie buduje roboty z klocków Lego Technik.

  Uniwersytet dla dzieci to naukowa zabawa w studiowanie. Biorą w niej udział  dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chcą wzbogacić swoja wiedzę. Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? To tylko niektóre z tematów wykładów.

  Misją tego Uniwersytetu Dziecięcego jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.

  Miejmy nadzieję, że dziecięce studiowanie obudzi w naszych naukowcach „umiłowanie mądrości” i przerodzi się kiedyś w prawdziwą karierę naukową, czego im już  teraz serdecznie życzymy.

  data dodania: 2016-11-20

 • Akcja – ewakuacja. Uczestniczymy w projekcie „Bezpieczny stopień”

  W dniu 15 listopada, na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy usłyszeliśmy głośne wołanie: „Alarm!” Oznaczało to tylko jedno – w szkole zaistniało jakieś zagrożenie. Uczniowie, nauczyciele, wszyscy inni pracownicy zaczęli przygotowywać się do ewakuacji i wychodzić z budynku.

  data dodania: 2016-11-16 | czytaj więcej

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687