CERTYFIKATYAktualności

 • W kropli deszczu – Dzień okolicznościowy w kl. II B

              Również 10 listopada w kl. II B miał miejsce tzw. Dzień okolicznościowy (kolejne już zadanie klasowego przedsięwzięcia, realizowanego od trzech lat w tym oddziale), który minął pod hasłem „W kropli deszczu”.

              Propozycja organizacji tych zajęć wynikała z zainteresowań dzieci, a ich przebieg polegał na samodzielnej organizacji pracy pod kierunkiem wychowawczyni. Uczniowie, w formie konkursowej, czyli  opartej na  rywalizacji, rozwiązywali zadania ukryte w kopertach pod parasolami, które prócz wiedzy wymagały pomysłowości i kreatywności, wykorzystania różnych źródeł informacji, umiejętności współpracy w grupie, przeprowadzania doświadczeń. Tradycyjnie też rodzice przygotowali „specjalne” śniadania – w tym przypadku były to kanapki w formie chmurek, kropli deszczu z dodatkami „symboli pogodowych”, np. słoneczek z sera żółtego lub jajka, twarogowych kulek imitujących grad, itp.   

              Zajęcia, choć bardzo forsowne, były doskonałą formą nauki poprzez zabawę.  

  data dodania: 2016-11-15

 • Święto Niepodległości 2016

              W czwartek, 10 listopada, cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości.  Uroczystość, na którą składały się recytacje poezji i pieśni patriotyczne, przygotowali uczniowie z kl. V i VI pod kierunkiem p. Barbary Kielar. Oprawą muzyczną zajął się p. Jerzy Zuber,   a dekorację wykonała p. Mirosława Kozak.

              W tym dniu wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele przypięte mieli biało – czerwone kotyliony, za oknami budynku szkolnego powiewały flagi. W klasach odbyły się lekcje, mające na celu przypomnienie uczniom wydarzeń sprzed 98 lat.

  data dodania: 2016-11-14

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

  W piątek, 4 listopada, uczniowie klasy szóstej w składzie: Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej i Estera Hercog wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego celem było, nie tylko zachęcenie do prezentacji scenicznej i rozwijanie umiejętności recytatorskich, ale również popularyzowanie treści patriotycznych oraz budowanie postaw patriotycznych.

  Nasi reprezentanci stanęli na scenie w szranki z przedstawicielami  powiatu świdnickiego i w gronie najlepszych recytatorów pokazali swoje umiejętności. Gratulujemy im ich występu.

  data dodania: 2016-11-13

 • Jesteśmy SMART

  W październiku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART. Chcieliśmy tym udowodnić, że jesteśmy SMART, tj.:

  • Sprytni
  • Mobilni
  • Aktywni
  • Rozsądni
  • Technologicznie Zakręceni

  czyli, że nasze dzieciaki są uczniami nowoczesnej szkoły!

  data dodania: 2016-11-06 | czytaj więcej

 • Wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu

                       3.11.2016 r. grupa 36 uczniów klas IV- VI uczestniczyła w zajęciach sportowo – rekreacyjnych we wrocławskim Aquaparku. Uczniowie korzystali z  basenów rekreacyjnych, jacuzzi, leniwej rzeki, zjeżdżalni  o różnym stopniu trudności oraz basenu z falami. Najwytrwalsi pływacy mogli sprawdzić swe umiejętności pływackie w basenie sportowym.
  Ważnym elementem wyjazdu było także zapoznanie się uczniów z zasadami właściwego zachowania się nad wodą oraz  koniecznością  przestrzegania regulaminów  kąpielisk w celu bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2016-11-06

 • Wycieczka na Przełęcz Tąpadła

   20. 10.2016 roku, 24 uczniów z klas I i  III wraz z nauczycielkami: Anną Franków i Beatą Moskal pojechało na wycieczkę przyrodniczą  do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Kompleks leśny Przełęczy Tąpadła, w którym odbyła się lekcja przyrodnicza z leśniczym podlega Nadleśnictwu Miękinia. Dzieci z zainteresowaniem  wzięły udział w zajęciach. Poznały wiele roślin i zwierząt. Pod okiem prowadzącego poznały grzyby jadalne i trujące. Po skończonej lekcji otrzymały nagrody za aktywny udział i zdobytą wiedzę przyrodniczą.

  data dodania: 2016-10-27

 • Udział naszych uczniów w październikowych konkursach pozaszkolnych

  Szkolny etap Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego „zDolny Ślązaczek”

              19 października to również dzień, w którym uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnym etapie II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego przeprowadzonego przez p. Magdalenę Miłkowską, a  organizowanego corocznie  przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, pod patronatem kuratorium Oświaty w ramach konkursu zDolny Ślązaczek.

               

  data dodania: 2016-10-27 | czytaj więcej

 • Święto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

  W środę, 19 października, obchodziliśmy święto szkoły. Całość uroczystości poprzedzona była udziałem uczniów w projekcie edukacyjnym, który opracowała i wdrożyła p. Barbara Kielar. W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa  zgłębiała wiedzę o naszym patronie. Młodsi uczniowie rysowali szkolę, przepisywali wybrane wiersze poety i rysowali do nich ilustracje. Starsi przygotowali plakaty o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  W ramach szkolnego święta odbył się również konkurs wiedzy o naszym patronie. W  holu zorganizowano wystawę tematyczną. Do wglądu dostępne były dawne kroniki szkolne, które  cieszyły się zainteresowaniem rodziców przybyłych w tym dniu na pasowanie uczniów klas pierwszych.

              Na uroczystości pasowania, przygotowanej przez wychowawczynię klasy I – p. Annę Franków, najmłodsi uczniowie zaprezentowali nam swoje umiejętności recytatorskie, śpiewne i taneczne. Po ślubowaniu i pasowaniu przez p. dyr Joannę Mazankę, świeżo upieczeni uczniowie złożyli na pamiątkowej tablicy, każdy pod swoim zdjęciem, „podpisy” – odcisk paluszka. Wychowawczyni obdarowała każde dziecko wielkim rożkiem obfitości, a starsi o rok koledzy podarowali pierwszakom ołówki z własnoręcznie wykonanymi ozdobnymi nakładkami i lizaki. Po akademii wszyscy udali się na dalszy ciąg zajęć, a dzieci z klasy I na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

              Cały dzień upłynął w świątecznej, radosnej atmosferze, którą dodatkowo uatrakcyjniła kawiarenka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariuszy oraz wspólne zabawy z klanzą na sali gimnastycznej. Jednakowo fajnie bawili i starsi, i młodsi uczniowie.   

  data dodania: 2016-10-24

 • Turniej unihokeja

  W dniu 20.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju  Unihokeja Strefy Wałbrzyskiej, który odbył się w Piławie Dolnej. Nie udało nam się uplasować na podium, jednak chłopcy mogli zmierzyć się z rówieśnikami  z innych szkół oraz sprawdzić  swoje umiejętności gry, stosując jej nowe zasady, szczególnie taktykę poruszania się bramkarza. W turnieju uczestniczyli: Figura Jakub, Gąsior Konrad, Hermaszewski Patryk, Kurzej Wiktor, Łużny Mateusz, Młocek Krystian, Wołczyński Konrad, Zakrawacz Jakub, Nóżka Jakub.

  data dodania: 2016-10-24

 • Szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

  Tradycyjnie już, przed zmaganiami gminnymi, wśród uczniów klas II i III odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”. Wierszyki przygotowali wszyscy uczniowie klasy II a – pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał, II b z p. Joanną Kubicką oraz klasy III z p. Beatą Moskal. Dla tych ostatnich konkurs ten stał się prawdziwym klasowym świętem poetyckim. Szkolne jury wyłoniło laureatów I etapu, którzy 25 października będą reprezentować naszą szkołę w Marcinowicach. Są nimi: Natalia Waśniewska z klasy III i Klaudia Woźna z klasy II b . Gratulujemy wszystkim uczniom, a za zwycięzców trzymamy mocno kciuki.

  data dodania: 2016-10-20

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687