CERTYFIKATYAktualności

 • Szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

  Tradycyjnie już, przed zmaganiami gminnymi, wśród uczniów klas II i III odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”. Wierszyki przygotowali wszyscy uczniowie klasy II a – pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał, II b z p. Joanną Kubicką oraz klasy III z p. Beatą Moskal. Dla tych ostatnich konkurs ten stał się prawdziwym klasowym świętem poetyckim. Szkolne jury wyłoniło laureatów I etapu, którzy 25 października będą reprezentować naszą szkołę w Marcinowicach. Są nimi: Natalia Waśniewska z klasy III i Klaudia Woźna z klasy II b . Gratulujemy wszystkim uczniom, a za zwycięzców trzymamy mocno kciuki.

  data dodania: 2016-10-20

 • Święto Pracowników naszej szkoły

              Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii, którą swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Marcinowice – p. Władysław Gołębiowski, a także grono rodziców z panią przewodniczącą Rady Rodziców Lilianą Koziną. Akademię poprowadzili uczniowie  klasy II A pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał i klasy IV, których przygotowała p. Joanna Przyborowska. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Jerzy Zuber, a dekorację wykonała p. Ewa Kryger.

              Cały program, przeplatany wierszami, piosenkami i tańcami, zakończyły życzenia uczniów, którzy rozdali wszystkim pracownikom piękne róże. Pani dyrektor, Joanna Mazanka, podziękowała artystom i ich opiekunom za wzorowo przygotowaną uroczystość, a wszystkim uczniom za składane w tym dniu życzenia. Jednocześnie pracownikom szkoły złożyła serdeczne życzenia i wyraziła wdzięczność za ich dotychczasową pracę. Głos zabrał także Pan Wójt, składając na ręce p. dyrektor  bukiet kwiatów i dziękując wszystkim pracownikom za trud i poświęcenie wkładane w wychowanie młodego pokolenia. Życzenia od rodziców, odczytała p. Liliana Kozina.

              Mamy nadzieję, że radosna atmosfera tego dnia na długo pozostanie w pamięci naszych nauczycieli, pracowników, uczniów i gości.  

  data dodania: 2016-10-16

 • Jesienne zajęcia z rodzicami

  W środę, 12.10.2016r. w grupie czterolatków odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Najpierw goście obserwowali swoje dzieci, które poznawały owoce i warzywa nie tylko za pomocą zmysłu wzroku, ale również dotyku i smaku. Nasze maluchy wykazały się wspaniałą znajomością ogrodowych pyszności, samodzielnie przygotowały sok warzywno- owocowy, który z apetytem wypiły.

                Po degustacji, rodzice zostali zaproszeni do wspólnych zabaw ruchowo- muzycznych. Mieli również okazję do obejrzenia prac dziecięcych, poznania przedszkolnych zasad i zwyczajów wdrażanych w codziennej pracy grupy oraz pierwszych osiągnięć wokalnych swoich pociech.

  Dzieci były szczęśliwe, mogąc pracować i bawić się z rodzicami, a dorośli z pewnością opuścili szkołę z poczuciem dumy i zadowolenia.

  data dodania: 2016-10-16

 • Ćwiczymy z Junior Sport

   Program JUNIOR SPORT, który jest realizowany w naszej szkole od 9 września, umożliwia systematyczną aktywność ruchową uczniom  z klas IV- VI,   wspiera rozwój dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia. Program jest współfinansowany                ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Operatorem programu na terenie Dolnego Śląska jest Dolnośląska Federacja Sportu. Dzięki temu, że czynnie bierzemy udział w programie,  w ostatnich dniach szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy, który uatrakcyjnia realizowane zajęcia dodatkowe, ale również zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Dodatkowo uczestnicy programu otrzymali kolorowe koszulki. Prowadzone zajęcia są doskonałą formą rozwoju zainteresowań i pasji sportowych uczniów po zajęciach lekcyjnych.

  data dodania: 2016-10-16

 • XVI Dzień Papieski w naszej szkole

  W piątek, 7 października, klasa V przygotowana przez p. Jerzego Zubera, na uroczystym apelu, na którym gościł ks. proboszcz Marcin Czchowski, przybliżyła nam tegoroczne hasło obchodów XVI Dnia Papieskiego – Bądźcie świadkami miłosierdzia.

  Hasło jest nieprzypadkowe, ponieważ Dzień Papieski stanowi niejako zwieńczenie zarówno Roku Miłosierdzia, jak i Światowych Dni Młodzieży, którym również przyświecał temat miłosierdzia Bożego. Poza tym treści prezentacji naszych uczniów (wiersze, repertuar pieśni doskonale wplotły się w te, które realizujemy w naszych szkolnych projektach, m.in. edukacyjnym projekcie SZWU – Zdolni do wszystkiego dobrego – Klasy dobrego wychowania oraz projekcie Szkolnego Koła Wolontariatu, którego główną ideą jest zachęcanie uczniów do pomocy innym.

  data dodania: 2016-10-09

 • Dzień Chłopaka 2016

              30 września to również święto wszystkich chłopców. Tradycyjnie już o swoich kolegach pamiętały dziewczynki, które przygotowały dla nich różne niespodzianki. Chłopcy obdarowani zostali więc, prócz serdecznych życzeń, drobnymi upominkami i słodkościami. W klasie V i II b mamy upiekły nawet torty. Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na Najsympatyczniejszego chłopca. Zwycięzcę poznamy po weekendzie. 

  data dodania: 2016-10-02

 • Szkolne obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

              W piątek, 30 września, na apelu p. dyr Joanna Mazanka oficjalnie ogłosiła udział naszej szkoły w obchodach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
  Uczniowie klas IV – VI, najpierw podczas rywalizacji klasowych, później międzyklasowych walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozwiązując różne przykłady, zadania, zagadki matematyczne, które przygotowała dla nich nauczycielka matematyki p. Joanna Zawada -  koordynatorka całego przedsięwzięcia.
  Rywalizacje odbywały się na wesoło, a utrwalanie umiejętności mnożenia stanowiło dobrą zabawę o czym świadczyły doskonałe humory jej uczestników.

  data dodania: 2016-10-02

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

              W dniu 26 września nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. W ramach przygotowań do tego przedsięwzięcia, którego koordynatorką była p. Magdalena Miłkowska – nauczycielka j. angielskiego, uczniowie z klas IV – VI przygotowali plakaty dotyczące różnych języków świata i opisujące ciekawostki i symbole narodowe związane z danym krajem, poubierani byli w koszulki z napisami w różnych językach. Prace uczniów zaprezentowane zostały w holu szkoły. Na lekcjach j. angielskiego uczniowie  wzięli też udział w grach i zabawach mających na celu doskonalenie ich umiejętności językowych, w tym w quizie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.  Natomiast najmłodsze dzieci poznawały i malowały flagi różnych państw.  

  data dodania: 2016-09-27

 • Dzień w paski

              Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień 23 września (piątek) ogłoszony został Dniem w paski. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele, którzy chcieli się zabawić, przyszli do szkoły w ubraniach w paski. Zdobiły one bluzki, spodnie, spódniczki, sukienki, a nawet skarpetki, rajstopy i buty. 

              Każdy „przebieraniec” otrzymał od opiekunki SU – p. Magdaleny Figzał – cukierka. Koniec tygodnia upłynął więc w  wesołym i słodkim nastroju.  

  data dodania: 2016-09-26

 • Wycieczka do Wąwozu Myśliborskiego

  Tegoroczny wyjazd do Wąwozu Myśliborskiego, który ufundował Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu, jako nagrodę za zajęcie I miejsca w VI Rajdzie Gmin Ślężańskich miał miejsce 9 września br. Na wycieczkę wybrali się uczniowie klasy szóstej. Po przyjeździe grupą zajęła się pani przewodnik. Poprowadziła uczniów do  sali muzealnej, następnie opowiadała o ptakach, które z różnych względów nie mogą przebywać w swoim naturalnym środowisku i znajdują się na terenie ośrodka badawczego „Salamandra”. Zabrała uczniów na 4,5km spacer, gdzie grupa mogła zobaczyć wszystkie skarby ścieżki edukacyjnej: stare drzewa, skały magmowe, strumień o I klasie czystości i największą atrakcję tego miejsca – rezerwat ścisły z chronioną paprocią – języcznikiem zwyczajnym. Nasi uczniowie zaskoczeni byli swoistym mikroklimatem wąwozu, gdyż tego dnia temperatura powietrza wynosiła ok. 30 stopni, a w samym rezerwacie było zaledwie 15 stopni. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami w terenie, aktywnie w nich  uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

  data dodania: 2016-09-21

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687