CERTYFIKATYAktualności

 • Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2016 w naszej szkole

  Tegoroczna – 23. edycja akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016 w naszej szkole odbyła się w piątek – 6 września i jak w całym kraju przebiegała pod hasłem  Podaj dalej... drugie życie odpadów.

  Na zajęciach przedszkolnych najmłodsze dzieci, a na lekcjach wychowawczych uczniowie klas I – V przypomnieli sobie jakimi cechami powinien wyróżniać się młody ekolog, wyjaśniali pojęcia: recykling i ekologia, rozmawiali na temat konieczności segregacji odpadów i dyskutowali o podejmowanych przez człowieka przedsięwzięciach w celu ochrony środowiska. Nie obyło się bez działań praktycznych. W każdej klasie i oddziale przedszkolnym dzieci z pomocą nauczycieli wykonywali prace przestrzenne z różnego rodzaju odpadów. W klasie II b dzień ten był również pierwszym w b. r. szk. tzw. Dniem okolicznościowym, w który aktywnie włączyli się rodzice (kontynuacja od 3-ch lat  projektu klasowego), a który upłynął pod hasłem „Z niczego coś fajnego”.

  Uczniowie i przedszkolaczki wykonali bardzo pomysłowe, ciekawe, wręcz oryginalne prace, np. roboty, zwierzątka (krokodyle, pingwinki, węża, ośmiornicę), lalki, pojazdy, fantastyczne stworki, itd., które można podziwiać na wystawce w holu szkoły. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była p. Beata Moskal.

  Natomiast p. Małgorzata Rasała była koordynatorką akcji sprzątania wsi Strzelce przez uczniów kl. VI. Pod jej opieką szóstoklasiści porządkowali teren wokół sklepu i szkolnego przystanku, doskonalili umiejętność segregacji odpadów, pogłębiali ogólną wiedzę na temat ekologii, w tym sposobów ochrony środowiska.

  data dodania: 2016-09-18

 • Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu

  Dzień 15 września upłynął w naszej szkole pod hasłem  Szkolnego Dnia Sportu, a zorganizowany został przez p. Joannę Przyborowską w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.

  Na drugiej lekcji uczniowie z klas I-III, po rozgrzewce przeprowadzonej przez przedstawicieli poszczególnych oddziałów, rozpoczęli zabawę na torze przeszkód ustawionym w szkolnym parku. Dzieci turlały się na materacach, skakały do wyznaczonych szarfami miejsc, biegały slalomem, przeskakiwały i przechodziły przez/pod  przeszkodami, wykonywały ćwiczenia polegające na schylaniu się w biegu do ułożonych na placu przed szkołą pachołków. Chętne dzieci pokonywały trasę kilka razy. Podobne zadania na torze, po rozgrzewce przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów, wykonywali czwarto- piąto- i szóstoklasiści.

  Zabawie/ćwiczeniom na torze towarzyszyła radosna atmosfera, wesoła muzyka i doping nauczycieli – wychowawców.

  Po pokonaniu toru przeszkód przez poszczególne klasy rozegrany został mecz piłki siatkowej - uczniowie kontra dorośli. Drużynę dorosłych, w składzie: dyrektora GOK-u – p. Dawida Sobczyka, rodziców - p. Izabelę Śmietanę, Agnieszkę Matusiewicz, Martę Śmietanę i przedstawicielkę grona pedagogicznego – p. Ewę Kryger, do „boju” sportowego poprowadziła p. dyr Joanna Mazanka. Drużynę uczniów dzielnie wspierał sołtys – strażak OSP – p. Michał Kot. W przedmeczowej rozgrzewce wziął udział sam Wójt Gminy Marcinowice p. Władysław Gołębiowski. Ponieważ mecz stanowił doskonałą rozrywkę, jego wynik uznano za remisowy, a jednocześnie zwycięski dla obu drużyn, którym gratulujemy kondycji, samozaparcia, umiejętności i dobrego humoru. Mecz dopingowali wszyscy uczniowie i nauczyciele, trzymając jednakowo mocno kciuki za obie drużyny.

  Cały dzień upłynął w radosno-sportowej atmosferze przy pięknej letniej pogodzie.

  data dodania: 2016-09-15

 • Uczestniczymy w projektach JuniorSport i Umiem pływać

  Bieżący rok szkolny rozpoczęliśmy od uczestnictwa w dwóch ogólnopolskich projektach:  JuniorSport  i Umiem pływać.

  Oba programy powstały w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej uczniów poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać ich z różnymi formami uprawiania sportu, zaktywizować do kultywowania rozmaitych dyscyplin sportowych, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi, a także zachęcić do udziału w lekcjach w-fu.

  Projekt JuniorSport zakłada prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną jego uczestników. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają szansę na uczestnictwo w ciekawych, bezpłatnych zajęciach sprawnościowych, a szkoła poszerzać ofertę sportową dla swoich wychowanków.

  W naszej placówce chętne dzieci objęte zostały pozalekcyjnymi zajęciami SKS-u prowadzonymi przez p. Joannę Przyborowską.

  Natomiast projekt powszechnej nauki pływania Umiem pływać, adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych, stanowi kolejną propozycję uczestniczenia dzieci w dodatkowych zajęciach sportowych i jest przede wszystkim propozycją skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania.   

                W naszej szkole uczestnikami projektu są trzecioklasiści, którzy rozpoczną udział w nim już w poniedziałek – 19 września. Będą co tydzień, do dn. 30 listopada, wyjeżdżać pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Moskal na basen do Świebodzic.  

  data dodania: 2016-09-15

 • Pierwsze w tym roku szkolne zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Państwa w dniu 14 września 2016 r. na pierwsze w tym roku zebranie. Ogólne spotkanie odbędzie się o godz. 16.30, spotkania rodziców z wychowawcami i innymi nauczycielami o godz. 16.45.

  Na zebraniu ogólnym  zostaniecie Państwo zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżących spraw funkcjonowania naszej szkoły, a na zebraniach klasowych przede wszystkim z Wewnątrzszkolnym i Przedmiotowym Systemem Oceniania, kryteriami, inną ważną dokumentacją. Natomiast o godz. 17.15 odbędą się wybory do Rady Rodziców.   

  data dodania: 2016-09-09

 • Catering

  Informujemy, że od poniedziałku, tj. od dnia 12 września, dzieci będą mogły jeść w szkole obiady. Rodziców, którzy nie dopełnili jeszcze formalności związanych z cateringiem lub dopiero co podjęli decyzję o spożywaniu przez dziecko ciepłego posiłku, prosimy o pobranie odpowiedniej dokumentacji w sekretariacie szkoły i jej wypełnienie. 

  data dodania: 2016-09-09

 • Tydzień Henryka Sienkiewicza w naszej szkole

  Pierwszy powakacyjny tydzień upłynął w naszej szkole „na spotkaniach” uczniów z pisarzem – Henrykiem Sienkiewiczem. We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych uczniowie i najmłodsze dzieci poznawały postać tego wielkiego literata i jego twórczość. Stworzone zostały plakaty dotyczące życia i podróży autora, ilustracje i projekty okładek do znanych książek. Przedszkolaczki malowały, rysowały, kolorowały zwierzęcych bohaterów najbardziej popularnej wśród dzieci i młodzieży powieści pt. „W pustyni i w puszczy”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu szkoły na specjalnie przygotowanej wystawie. Ponadto, w klasach młodszych i w oddziałach przedszkolnych nauczycielki czytały fragmenty wybranych nowel i powieści Sienkiewicza, a w klasach starszych uczniowie czytali je sami. Dzieci oglądały też urywki filmów (starszej i nowszej produkcji) o przygodach Stasia i Nel.   

  Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach szkolnego projektu autorstwa p. dyr Joanny Mazanki przy współpracy z p. Barbarą Kielar, który powstał z okazji ustanowienia w dniu 18 grudnia 2015 r. przez Senat roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by „oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości”. 

  data dodania: 2016-09-09

 • Rozpoczęliśmy kolejny rok nowej przygody szkolnej

              Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą św., po której cała społeczność uczniowska, najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych, rodzice i zaproszeni goście: ks. proboszcz Marcin Czchowski i p. Honorata Błońska – przedstawicielka Urzędu Gminy w Marcinowicach spotkali się na uroczystej akademii.

  Inauguracji nowego roku szkolnego dokonała p. dyr Joanna Mazanka, która na wstępie przypomniała o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rocznicę tę uczciliśmy minutą ciszy. Następnie Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, zapoznała ze zmianami, jakie zaszły w szkole i w ogóle w oświacie, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Na koniec złożyła wszystkim życzenia, do których dołączyli się zaproszeni goście. Po uroczystości dzieci i uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

  Rok 2016/2017 jest pierwszym rokiem nowej reformy oświaty. Nie tylko nauczyciele są ciekawi, jaki on będzie, ale i dzieci oraz ich rodzice. Jednak wiadomo jedno – na pewno będzie to rok wytrwałej nauki, dobrej zabawy, wielu atrakcji, czyli kolejny rok wspaniałej szkolnej przygody, czego wszystkim życzymy.    

  data dodania: 2016-09-04

 • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

  7.30  -  Msza św.,
  8.15  -  Inauguracja roku szkolnego i spotkanie wychowawców z uczniami i rodzicami, 
  9.15  -  rozwóz dzieci do domu. 

  data dodania: 2016-08-25

 • Przypominamy o wypełnieniu stosownych oświadczeń na początku roku szkolnego.

  Wszelkie zgody i oświadczenia do podpisu przez rodziców dziecka dostępne są w sekretariacie szkoły. Wychowawcy poszczególnych klas poinformują rodziców o konieczności wypełniania niektórych dokumentów. Niebawem ukażą się one również na naszej stronie internetowej w zakładce do pobrania.

  data dodania: 2016-08-25

 • Podręczniki dla czterolatków

  W bieżącym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym dzieci czteroletnich obowiązywać będzie podręcznik autorstwa Wiesławy Żaby-Żabińskiej pt."Kolorowy start" Wyd. MAC, natomiast do religii podręcznik Dariusza Kurpińskiego i Jerzego Snopka pt."Świat dziecka Bożego" Wyd. JEDNOŚĆ.

  data dodania: 2016-08-25

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687