CERTYFIKATYAktualności

 • Zasady bezpieczeństwa znamy, bo Policję za przyjaciół mamy!

              Tak, jak każdego roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III uczestniczyli w dniu 12 listopada w spotkaniu z przedstawicielami policji z posterunku w Marcinowicach. Policjanci przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zasady zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci miały okazję pochwalić się swoją wiedzą w/w zakresie oraz uzyskać odpowiedzi na intrygujące i interesujące je tematy dotyczące pracy policji. Podczas spotkania doskonaliły również swoje umiejętności zgłaszania różnych zdarzeń wymagających interwencji policji.

  Za tydzień (19 listopada) policjanci spotkają się z uczniami klas starszych.  

  data dodania: 2015-11-12

 • Nagroda dla kl. III za zbiórkę karmy dla dzierżoniowskiego schroniska dla psów

  W dniu 12 listopada, na apelu szkolnym, wolontariusze szkolnego koła wolontariuszy Pomocne Strzelczyki przedstawili zwycięzcę zbiórki karmy dla schroniska w Dzierżoniowie. Nagrodę w postaci wycieczki do schroniska otrzymała klasa III. 17 listopada uczniowie wraz z wychowawczynią – p. Mirosławą Kozak oraz opiekunką koła – p. Kingą Bocian pojadą zawieźć zebraną żywność psom i pieskom.   

  data dodania: 2015-11-12

 • Niespodzianka ucznia kl. III dla przedszkolaków

              W dniu 5 listopada uczeń kl. III – Dominik Sowa przygotował dla najmłodszych dzieci naszej szkoły – przedszkolaków - nietypową niespodziankę. Z klocków, które maluchy (i nie tylko, bo również dzieci z klas pierwszych) uwielbiają i z których bardzo chętnie konstruują, zbudował wielkiego robota. Pierwszymi osobami, którym chłopiec pochwalił się swoim dziełem były: p. dyrektor J. Mazanka i nauczycielki klas I-III. Robot na wszystkich paniach wywarł ogromne wrażenie, ponieważ one same, znające dobrze te klocki, nie wiedziały, że w tak oryginalny sposób można wykorzystać je do budowy jakiejś postaci.  

              Przedszkolaki, oglądające na drugi dzień robota Dominka, również nie mogły uwierzyć, że z ich ulubionych klocków piankowych można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Równocześnie jednak dzieci stanęły przed wielkim dylematem: pozostawić zabawkę, czy ją zdemontować? Bo jak tu zrezygnować z doskonałej zabawy lubionymi klockami? Dominik będzie musiał pewnie nauczyć dzieci konstruowania ciekawych rzeczy.

              Wszyscy gratulujemy trzecioklasiście jego umiejętności konstruktorskich oraz pomysłowości. 

  data dodania: 2015-11-12

 • Grupowe zdjęcia klasowe

  Rada Rodziców informuje, że 12 listopada, w czwartek wykonywane będą grupowe zdjęcia klasowe. Koszt zdjęcia wynosi 5 zł ( zdjęcia wykonywane są bezpłatnie przez nauczyciela, cena obejmuje koszt wywołania ok. 3 zł oraz multimedialną lekcję „My nie gryziemy” -  2 zł).  Na zebraniu Rodziców 24 listopada zdjęcia poszczególnych klas będą przedstawione do obejrzenia. Wtedy również będzie możliwość zamówienia zdjęcia. Do zdjęcia zaproszone są wszystkie dzieci, ale zamówienie jest dobrowolne. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci do pamiątkowej fotografii. 

  data dodania: 2015-11-11

 • Mikołaj tuż, tuż

  Rada Rodziców informuje, że wzorem lat ubiegłych zorganizowane będą w szkole paczki MIKOŁAJKOWE   . Prosimy o wpłacanie 23 zł (paczka + przedstawienie teatralne) do dnia 20 listopada u wychowawców klas. W czwartek, 3 grudnia,  dzieci obejrzą przedstawienie teatralne o tematyce świąteczno- mikołajkowej, a w piątek, 4 grudnia, uczniów odwiedzi św. Mikołaj i rozda paczki.

  data dodania: 2015-11-11

 • Biliśmy Rekord Guinnessa

              Dzień 6 listopada 2015 r. zapamiętamy na długo, ponieważ nasi uczniowie z klas 0 – III wzięli udział w wielkim ogólnopolskim wydarzeniu –w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, której przesłaniem było uświadomienie dzieciom ich konieczności spożywania śniadania przed wyjściem z domu do szkoły oraz drugiego śniadania w szkole, a także tego, że smaczny i zdrowy pierwszy posiłek to podstawa energii i humoru na cały długi dzień. Lekcja ta była jednocześnie próbą pobicia Rekordu Guinnessa, do której przystąpiliśmy razem z uczniami wielu szkół w całej Polsce!

  Podczas tego wydarzenia na ławkach szkolnych zamiast zeszytów i książek pojawiły się zdrowe i smaczne potrawy przygotowane zgodnie z 12-oma zasadami zdrowego odżywiania. Mali kucharze przygotowali: wesołe rzeźby twarożkowe (m. in. myszki, kwiaty, serca), kolorowe kanapki (które w wielu przypadkach przypominały: pyszczki kotków, roześmiane buźki, kwiatowe ogródeczki, itp.), pyszne szaszłyki owocowe (bananowo –gruszkowo - jabłkowo – śliwkowe).

  W szkolnej akcji wzięłoudział 87 dzieci, których wspierało 16-stu  rodziców i 5-ciu nauczycieli. Obecni byli też:

  - stewardzi (niezależne osoby, niepochodzące ze środowiska szkoły, nadzorujące mniejsze grupy uczestników): p. Dawid Sobczyk–dyr. GOK-u w Marcinowicach  i p. Mateusz Górny- radny ze Strzelec

  oraz

  - świadkowie (niezależne osoby, niepochodzące ze środowiska szkoły,  nadzorujące całe wydarzenie): Wójt Gminy Marcinowice – p. Władysław Gołębiowski i p. Małgorzata Sala – pielęgniarka środowiskowa.

              Stewardom i świadkom cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania  za przyjęcie zaproszenia i wzorowe pełnienie przydzielonych funkcji.

  Koordynatorką całego przedsięwzięcia była p. Beata Moskal, której należą się wielkie gratulacje za wspaniałe przeprowadzenie akcji i zadbanie o całościową, bardzo pracochłonną organizację wydarzenia (jej zgodność ze wszystkimi wytycznymi).

              Wielka lekcja gotowania niemożliwa byłaby do przeprowadzenia bez aktywnego udziału rodziców, którzy zakupili potrzebne produkty do przyrządzenia pysznego zdrowego śniadania, zadbali o przygotowanie stanowisk pracy dla dzieci i produktów. Sami wzięli też udział w lekcji, pomagając dzieciom w przygotowaniu posiłku.

  Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc, udział i zaangażowanie się w tak prestiżowe dla naszej szkoły przedsięwzięcie.

  Panu Robertowi i Krzysztofowi Gańko dziękujemy za pomoc w filmowaniu i fotografowaniu imprezy.

              Teraz czekamy na wiadomość, czy udało się pobić Rekord Guinnessa, o czym niezwłocznie poinformujemy uczniów i rodziców.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania artykułu na stronie http://regionfakty.pl/oswiata/rekordowe-zdrowe-sniadanie-foto/ oraz zarejestrowanego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Dikg6FDx6wI . Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się fotorelacja z bicia Rekordu Guinnessa w szkole w Strzelcach!

  data dodania: 2015-11-07

 • Bogatsza szkolna biblioteka to chętniej czytający uczniowie

  W b. r. szk. nasza szkoła przystąpiła do Programu MEN Książki naszych marzeń, który umożliwił przede wszystkim zakup nowych pozycji do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Zakupiliśmy więc książki, które nie są podręcznikami. Książki te wybrane zostały przez uczniów i są takimi, jakimi dzieci autentycznie są zainteresowane, które są bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą rozbudzają ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością,  inspirują go do twórczego działania.

              W ramach programu nasza szkoła wzięła również udział w konkursie, którego celem była m.in. popularyzacja czytelnictwa wśród naszych czytelników oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Przedstawiciele klas V-VI:  Wiktor Kurzej, Justyna Borko, Kacper Waśniewski i Zuzanna Kuc, pod opieką p. Barbary Kielar,  nakręcili krótki  film pt. „Nakręćmy się na czytanie!”. Film można obejrzeć na stronie:  https://youtu.be/gHx5UEGBmoU.

  data dodania: 2015-11-07

 • Recytujemy poezję patriotyczną

  Innym wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 6 listopada, był  wyjazd naszych uczniów: Justyny Borko, Wiktora Kurzeja do  Klubu „Bolko” Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tam w/w uczniowie, przygotowani przez  p. Barbarę Kielar, wzięli udział w eliminacjach miejskich Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. Nasi przedstawiciele zmierzyli się z blisko sześćdziesięcioma innymi konkurentami. Ich wytęp został nagrodzony gromkimi brawami, a każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

  data dodania: 2015-11-07

 • Ruszyło wydawanie obiadów

  Informujemy, że we wtorek, 3 listopada, rusza catering w szkole. Obiady będą wydawane ok. godz. 12.45 w holu na I piętrze. Na parterze, na tablicy „Dla Rodziców” wywieszony jest tygodniowy jadłospis. W każdej chwili można zadeklarować chęć korzystania z cateringu, kontaktując się z sekretarzem szkoły lub wychowawcą świetlicy, którzy udzielą szczegółowych informacji. Obiady można także zamawiać doraźnie. 

  data dodania: 2015-11-02

 • Na nikogo i na nic nie jesteśmy obojętni

  Październik był miesiącem wielu uroczystości i ważnych dla szkoły wydarzeń. Był też czasem wzmożonych działań naszego Samorządu Uczniowskiego.

  W ostatni piątek zakończyło się zbieranie zniczy, zorganizowane w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Najwięcej zniczy przynieśli uczniowie klasy III.  Gratulujemy zaangażowania! Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy aktywnie włączyć się w dzieło kultywowania pamięci o tych, którzy żyli dla nas przed nami.

  W szkole odbywa się też sprzedaż kartek – cegiełek dla fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. I w tej akcji nasi uczniowie nie zawiedli. Zakupują z własnych oszczędności i z pieniędzy rodziców kartki, wspierając w ten sposób tych, którzy potrzebują pomocy.

  Ale pomagamy nie tylko ludziom. Koło szkolnych wolontariuszy, powstałe w b. r. szk. z inicjatywy p. Kingi Bocian – naszej psycholog, ogłosiło zbiórkę żywności dla psów żyjących w schroniskach. I w tej akcji zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej oraz rodziców jest ogromne. Śmiało więc można powiedzieć, że zwierzętom nie grozi „psi los”.

  Organizatorzy szkolnych akcji –  Samorząd Uczniowski i Koło wolontariuszy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom zbiórek, a przede wszystkim rodzicom uczniów, za ich wsparcie finansowe.

  Akcje charytatywne  nie są jedynymi działaniami samorządu. Pomysłowość naszych uczniów i ich inicjatywy dotyczą również uatrakcyjniania życia szkolnego. Powrócił pomysł kolorowych dni. Członkowie SU ustalili, że w jednym wybranym dniu w każdym miesiącu uczniowie ubierać będą się w ustalony wspólnie kolor. W październiku był to smutny kolor – czarny, ale w ten sposób uczniowie chcieli wyrazić żal za odchodzącą złotą polską jesienią. W listopadzie ubiór uczniów przybierze barwy biało – czerwone, ponieważ listopad to miesiąc pamięci o poległych w walce o wolność rodakach oraz obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

  data dodania: 2015-10-31

Strona: 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677