CERTYFIKATYAktualności

 • Wiosenko, Wiosenko, gdzie jesteś Zielona Panienko?

              Takie pytanie chcielibyśmy postawić 21 marca Pani Wiośnie, która w tym roku opóźnia nieco swoje przyjście. Gdyby jednak zawitała w nasze progi i usiadła w szkolnym korytarzu podczas dużej przerwy, na pewno by już nie wyszła. Dlaczego? Bo nasi uczniowie super przygotowali się do powitania najpiękniejszej pory roku.

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został konkurs na Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy. Dominowały kwieciste kapelusze, kolorowe opaski, przystrojone w wiosenne symbole czapki i korony. Prawdziwy podziw wzbudziły czapka i kapelusz pierwszoklasistów: Nikoli i Gracjana Bigusów. Rodzeństwo zajęło I miejsce w konkursie. Drugie miejsce przypadło Kubie Śmietanie z oddziału przedszkolnego, a trzecie – Nadii Urodzie z klasy I b. Jury, w skład którego weszły przedstawicielki SU i p. Joanna Kubicka, miało ogromny problem z wyborem laureatów i przyznaniem wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Słodyczami poczęstowani zostali też wszyscy inni uczestnicy konkursu.

  Dla uatrakcyjnienia pierwszego dnia wiosny uczniowie śpiewali piosenki karaoke. Dzień był więc pełen radości i wrażeń. A czy spodobał się Zielonej Pani? Chyba tak, bo od rana świeciło słoneczko i pachniało wiosną.   

  data dodania: 2016-03-22

 • Tradycje Stołów Wielkanocnych

  Od wielu już lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w gminnym przedsięwzięciu kultywującym tradycje i zwyczaje wielkanocne, które organizuje GOK w Marcinowicach, tzn. w Tradycjach Stołów Wielkanocnych. W tym roku gościem honorowym tej pięknej, hucznej i smacznej imprezy była Minister Oświaty – Pani Anna Zalewska.

              Nasza szkoła, jak zwykle zaprezentowała się wspaniale. Wokół stołu, który przygotowała p. Mirosława Kozak, a który ozdabiały wytwory naszych uczniów i ich rodziców, gromadziło się wielu „biesiadników”, uczestników konkursu  i zaproszonych gości. Stół wzbudził też duże zainteresowanie mediów, przedstawiciele których przeprowadzili z naszą nauczycielką – artystką/plastyczką wywiad.  Atrakcją była też oprawa muzyczno – taneczna. Uczniowie wystąpili w tańcach zumby, które w naszej szkole prowadzi w ramach zajęć pozalekcyjnych trenerka – p. Izabela Śmietana. Natomiast Oliwia Sordyl wspomagana przez Zuzię Kuc zaśpiewała znaną piosenkę ludową „W moim ogródecku”. 

  data dodania: 2016-03-22

 • Występ naszych uczniów w Świdnickim Ośrodku Kultury

              Czwartek, 17 marca, to również dzień występów naszych uczniów w Sali Teatralnej ŚOK-u w Świdnicy. W eliminacjach na szczeblu regionalnym X Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej szkołę reprezentowali: Jakub Nóżka, Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz. Uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. „O mój rozmarynie”. Za swój występ otrzymali dyplomy.

              Coroczne edycje wspomnianego konkursu organizowane są, aby wspierać wychowanie patriotyczne  i rozbudzać uczucia miłości młodego pokolenia do Ojczyzny poprzez różnorodne formy artystyczne, propagować treści patriotyczne w edukacji artystycznej młodzieży, a przede wszystkim by pielęgnować kulturowe dziedzictwo kraju i regionu.

   

              Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy chęci do podejmowania się nowych wyzwań, odwagi i umiejętności. 

  data dodania: 2016-03-22

 • Udział naszych uczniów w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

  W tym samym dniu, gdy cała społeczność szkolna bawiła się na lekcji muzycznej, nasi reprezentanci – uczniowie klasy V: Jakub Zakrawacz, Konrad Młocek i Wiktor Kurzej wzięli udział w etapie gminnym Ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: Młodzież zapobiega pożarom. Krok od „podium”, czyli kwalifikacji na etap rejonowy był Jakub, który zajął IV miejsce.

              Wszyscy chłopcy wykazali się bogatą wiedzą nt. zasad bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom oraz pracy strażaków. W nagrodę otrzymali upominki: piłki marki Adidas i ciekawe książki, a szczególną atrakcją był ich przyjazd do szkoły wozem strażackim na sygnale.

  data dodania: 2016-03-22

 • Muzyczne przebudzenie wiosenne

              Choć tegoroczna zima wcale nie spieszy się, żeby nas opuścić, w naszej szkole w  dniu 17 marca zagościło przedwiośnie. „Przywieźli” nam je muzycy z Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili najmłodsze dzieci i uczniów klas starszych do zabaw i gry na instrumentach. Wygrywając na dzwonkach, kołatkach, bębenkach, przy wtórze klarnetu, pianina oraz skrzypiec dzieci naśladowały odgłosy wiosny. Usłyszeć mogliśmy więc: klekot bociana, śpiew skowronka, stukanie dzięcioła, itp. Przy okazji wszyscy przypomnieli sobie budowę i możliwości brzmieniowe klarnetu.

              Mimo tego, że za oknami znów powiało zimnym wiatrem i popadało, w naszej szkole nastroje po marcowej lekcji muzycznej były naprawdę wiosenne.  

  data dodania: 2016-03-22

 • Szkolny Dzień Talentu

              Tegoroczny Dzień Kobiet - 8 marca - przebiegł w naszej szkole w wyjątkowy sposób. Oprócz tego, że wszystkie Panie i Dziewczynki otrzymały moc życzeń i drobnych upominków od męskiej/chłopięcej części społeczności szkolnej, zorganizowana została Wielka Gala Talentów. Przeprowadziła ją liderka ORE – p. Anna Franków we współpracy z liderką SZWU – p. Joanną Kubicką i wszystkimi nauczycielami naszej szkoły. Impreza trwała cały dzień.

  data dodania: 2016-03-09 | czytaj więcej

 • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I

  Dyrektor szkoły
  ogłasza
  nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy I
  na rok szkolny 2016/2017 
  szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły
  tel. 74 850 44 20
                                         
                                                           serdecznie zapraszamy 

  data dodania: 2016-03-08

 • Olimpiada sportowa klas I-III

              Dnia 29 lutego odbyła się Olimpiada sportowa dla uczniów kl. I-III. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało w ramach realizacji kolejnego zadania Ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, tj. ogólnoszkolnego dnia sportu.

  data dodania: 2016-02-29 | czytaj więcej

 • Co to znaczy być tolerancyjnym?

              W ramach realizacji jednego z zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna i Szkolnego programu profilaktycznego w dniach 23-24 lutego odbyły się zajęcia warsztatowe w klasach I-III nt. tolerancji. Przygotowały je i przeprowadziły: pedagog szkolna – p. Ewa Kryger i psycholog szkolna – p. Kinga Bocian. Zajęcia oscylowały wokół tematu: „Tolerancja na co dzień. Podobieństwa i różnice między ludźmi”.  Pierwszym etapem realizacji tego zagadnienia były szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które miały miejsce w listopadzie.

              Podczas zajęć lutowych uczniowie wykonywali zadania, które miały na celu uświadomienie im, czym jest tolerancja, dlaczego należy być tolerancyjnym i dlaczego tolerowanie osób „innych” jest tak ważne dla prawidłowych relacji międzyludzkich.

              Zajęcia, przeprowadzone w formie zabaw i dyskusji, dowiodły, że nasi wychowankowie doskonale rozumieją problemy osób niepełnosprawnych, akceptują rówieśników z różnymi wadami rozwojowymi, nie mają żadnych uprzedzeń do kolegów o innym kolorze skóry, słabszych w nauce oraz pod względem sprawności fizycznej, itp.  

  data dodania: 2016-02-28

 • Dziecko idzie do szkoły – promocja zdrowego stylu życia

              W czwartek i w piątek (18-19 lutego) uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez przedstawicielki SANEPID-u, które gościły w naszej szkole na zaproszenie p. pedagog – Ewy Kryger. Spotkania (połączone z zabawami, ćwiczeniami warsztatowymi) poświęcone były promocji zdrowego stylu życia (realizacja tego zagadnienia jest jednym z zadań Szkolnego programu profilaktycznego oraz klasowych planów wychowawczych).

              Dzieci przypomniały sobie zasady: zdrowego odżywiania, przestrzegania bezpieczeństwa podczas zabaw i poruszania się po drogach, zachowywania prawidłowej postawy podczas pracy przy biurku/komputerze. Panie prowadzące spotkania zapoznały też uczniów ze swoją pracą i zadaniami SANEPID-u jako instytucji.

  Rodzice i nauczyciele otrzymali specjalne broszury, a dzieci książeczki do kolorowania.

  data dodania: 2016-02-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182