CERTYFIKATYAktualności

 • Tydzień czytelniczy w naszej szkole Udział w akcji ogólnopolskiej „Jak nie czytam, jak czytam”

              W ciągu całego roku szkolnego w naszej szkole odbywało się szereg przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Ich podsumowaniem był Tydzień czytelniczy, który zainaugurowały przedszkolaczki z p. Anną Franków przedstawieniem pt. „Jak szukano igiełki Hani”. Klasa I a przygotowała pod kierunkiem wychowawczyni p. Magdaleny Figzał spektakl wiosenny, a uczniowie z klas IV-VI bajkę pt. „Czerwony Kapturek” w wersji angielskiej,  w reżyserii z p. Marty Kondzior.

  W piątek, dnia 10 czerwca, cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem: Jak nie czytam, jak czytam. Jej koordynatorką była p. Beata Kamińska. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie zgromadzili się przed szkołą, gdzie poinformowani zostali o przebiegu tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Następnie, poszczególne klasy udały się na wyznaczone im na terenie przyszkolnym stanowiska. Tam  uczniowie z klas starszych czytali poszczególnym grupom  fragmenty różnych książek. Następnym punktem programu było wspólne czytanie książki K. Makuszyńskiego pt. „Przygody koziołka Matołka”. Kulminacją akcji stał się „zaczarowany” książkowy krąg. Uczniowie wraz z nauczycielami, trzymając w rękach ulubione książki,  stworzyli łańcuch czytelnik - książka. Na koniec, dzieci rysowały kredą portrety ulubionych bohaterów książkowych. W holu szkoły pojawiły się prace plastyczne i fotograficzne zachęcające do systematycznego  czytania.  

  data dodania: 2016-06-16

 • Ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzyczna

              W czwartek, dnia 9 czerwca, ostatni raz w tym roku szkolnym gościliśmy artystów Sudeckiej Filharmonii z Wałbrzycha. Muzycy zaprezentowali się nam w stylu hiszpańskim. Dzieci poznały więc najbardziej popularne w Hiszpanii tańce i utwory muzyczne. Bawiły się przy nich jak zwykle bardzo wesoło, z hiszpańskim okrzykiem: Olle!

              Wszystkim artystom, tancerzom prowadzącym w naszej szkole lekcje muzyczne życzymy udanego, słonecznego i egzotycznego wypoczynku, w krajach, których tradycje muzyczne poznaliśmy w ciągu całego bieżącego roku szkolnego.

              Do zobaczenia po wakacjach!

  data dodania: 2016-06-16

 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny

  data dodania: 2016-06-09

 • Dzieciństwo bez próchnicy

          Nasze przedszkolaki rozpoczęły udział w projekcie Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej – Dzieciństwo bez próchnicy.

  Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat, a ponadto poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku  przedszkolnym, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w/w zakresie. 

              W związku z przystąpieniem do projektu, podjęte zostały bezpośrednie działania edukacyjne  i profilaktyczne realizowane z dziećmi i ich rodzicami. Przedszkolaki otrzymały szczoteczki i pasty do zębów, dzięki czemu myją zęby po każdym posiłku. Prowadzone są również pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne mające na celu wsparcie rodziców oraz dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych, ulotek, maskotek, prowadzenia zajęć przy pomocy otrzymanych pakietów edukacyjnych.          

         Koordynatorką projektu jest p. Anna Franków.

  data dodania: 2016-06-09

 • Karta Rowerowa w klasie IV

  Kolejnym ważnym dokumentem będą mogli poszczycić się niektórzy uczniowie klasy IV.  
  Uzyskanie karty rowerowej nie jest łatwym zadaniem, bo przepisów obowiązujących rowerzystów jest sporo. Zdobyte wiadomości  na zajęciach techniki o zasadach w ruchu drogowym , budowie i wyposażeniu roweru oraz pierwszej pomocy, pozwoliły na zdanie egzaminu teoretycznego oraz zaliczenie części praktycznej. Karta rowerowa na pewno się przyda przed zbliżającymi się wakacjami i pozwoli na  rodzinne wyprawy rowerem.

  data dodania: 2016-06-08

 • Konkurs pięknego czytania

                  07.06.2016r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbył się Konkurs Pięknego Czytania Klas I-III pod hasłem: „Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię. W konkursie brały udział dzieci z czterech szkół, po dwoje z każdego etapu- kl.I, kl. II i kl. III i w takich kategoriach dzieci były oceniane przez Jury. Poziom był wysoki, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo ładnie. Z klasy Ia reprezentowała nas Zuzia Wilczyńska, z kl. Ib- Klaudia Woźna, z kl. II- Natalia Waśniewska i Maja Borowa, a z kl. III- Hania Hercog i Weronika Czupa. Wszyscy czytający otrzymali dyplomy, kredki pastelowe, notesiki i książeczki. Z każdej kategorii nagrodzona została dwójka dzieci, a dodatkowo dwoje otrzymało wyróżnienia. Nagrodzona przez Jury została Maja Borowa z kl. II i ona otrzymała książkę pt. „Martynka- twoje dobranocki”, której autorami są: Gilbert Delahaye, Marcel Marlier. 

          Gratulacje dla wszystkich uczestników za ich starania i odwagę.

  data dodania: 2016-06-08

 • Jak szukano igiełki Hani – - inauguracja szkolnego projektu Tydzień czytelniczy

            We wtorek, dnia 7 czerwca najmłodsze dzieci z naszej szkoły zainaugurowały realizację szkolnego projektu autorstwa p. B. Kielar i p. M. Kondzior stworzonego we współpracy z p. B. Kamińską pod hasłem Tydzień czytelniczy. Jest to kolejne w tym roku przedsięwzięcie, mające na celu zachęcenie uczniów do czytania.

            Grupa przedszkolaków: Julka Fik, Hania Kopyto, Julka Smok, Karolina Downar, Krystian Sowa, Ania Krupa, Filip Bartczak i Ola Mazur pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Anny Franków zaprezentowała się w przedstawieniu Janiny Porazińskiej pt. „Jak szukano igiełki Hani”. Spektakl oglądała cała społeczność szkolna i rodzice, a zapowiedziała go p. dyr. Joanna Mazanka, która przypomniała inne tegoroczne akcje propagujące czytelnictwo.

             Występ maluchów wzbudził powszechny aplauz. Na jego zakończenie jedna z mam – p. Monika Krupa odczytała na forum fragment książki pt. „Ogród”, za co również otrzymała gromkie brawa.

            Począwszy od dzisiaj (jak zapowiedziały autorki wspomnianego projektu) przez cały tydzień odbywać będą się różne przedsięwzięcia przygotowane przez poszczególne klasy. Zapewniamy moc czytelniczych atrakcji i wrażeń.  

  data dodania: 2016-06-07

 • VI Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

  W piątek , 3 czerwca 2016 r., odbyła się VI edycja Rajdu Rowerowego Gmin Ślężańskich. Tę tradycyjną już imprezę zorganizowała nasza szkoła we współpracy z Gimnazjum Gminnym im. P. Włostowica w Sobótce. Szkolnymi koordynatorkami  tego wielkiego przedsięwzięcia były Panie Joanna Przyborowska, Joanna Kubicka oraz nauczyciel gimnazjum w Sobótce Pan Ryszard Sitkiewicz, natomiast współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu - główni  fundatorzy nagród. Z kolei podmiotami współpracującymi  byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka oraz Wójt Gminy Marcinowice zaś partnerami, którzy kolejny raz wspierali to działanie: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych,

  Stowarzyszenie Gmin Ślężańskich oraz Stowarzyszenie ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania. Nie należy zapominać o ogromnym wsparciu i pomocy oraz  zabezpieczeniu trasy rajdu przez  Ochotniczą Straż Pożarną ze Strzelec oraz Tworzyjanowa, a także policji z Marcinowic oraz Sobótki.

              Na starcie rajdu stanęło 10 drużyn: 4 ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów. Naszej drużynie w składzie Oliwia Sordyl, Kacper Waśniewski, Justyna Borko, Bartosz Chrąchol przewodziła p. Ewa Kryger. Zawodnicy mieli do wykonania na każdym z pięciu przystanków  zadania dotyczące  przepisów i zasad  ruchu drogowego, edukacji ekologicznej, edukacji przyrodniczo-geograficznej, edukacji regionalnej oraz udzielania pierwszej pomocy. Ocenie podlegały też plakaty promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz turystykę rowerową. Nasi zawodnicy zarówno za swoją wiedzę, jak i plakat otrzymali największą ilość punktów, co uplasowało ich na najwyższym stopniu podium – I miejscu w kategorii szkół podstawowych.

              Ceremonia zakończenia rajdu i rozdania nagród odbyła się w schronisku  Pod Wieżycą. Nasi zawodnicy odebrali puchar, dyplom i nagrody indywidualne. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów jest wyjazd  do Centrum Edukacji  Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu ufundowany przez  Dyrektora  Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Pana Piotra Śniguckiego.

   

                 Całej naszej drużynie i jej opiekunce serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich dróg podczas wakacyjnych wojaży rowerowych.

   

                 Do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tegorocznego rajdu kierujemy gorące podziękowania za okazane wsparcie i pomoc. 

  data dodania: 2016-06-06

 • Nasze reprezentantki na Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Marcinowicach

  25 maja 2016 r. dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Julia Kaczmarska, Amelia Jagielska, Jena Lee, Klaudia Sowa  ( kl. I b ), Martyna Dworniczak  ( kl. II ), Anna Sowa, Hanna Hercog  ( kl. III ) i Kornelia Śmietana  ( kl. IV) zaprezentowały się na Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się  w SP w Marcinowicach.

                 W konkursie startowało 22 solistów i duety ze szkół z terenu naszej gminy. Występy oceniało jury powołane przez organizatorów.

                 W kategorii klas młodszych  III miejsce zajęła uczennica Jena Lee, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. „Stretch your body”. W kategorii klas IV - VI wyróżnienie zdobyła Kornelia Śmietana za wykonanie piosenki, również w j. angielskim, pt.  „Love me like you”.

                 Uczennice przygotowywała do konkursu nauczycielka języka angielskiego p. Marta Kondzior.  Pani Marcie i wszystkim dziewczętom gratulujemy wspaniałego występu i odniesionego sukcesu. 

  data dodania: 2016-06-06

 • Święto Dzieci

  Nasi uczniowie rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka od wyjazdu do Zespołu Szkół w Marcinowicach na plenerową imprezę zorganizowaną dla nich przez GOK. Tam bawiły się na dmuchanych zamkach, tańczyły zumbę, oglądały przedstawienie wystawione przez artystów Teatru na walizkach, robiły zakupy na kiermaszu i stoiskach z popcornem oraz watą cukrową. Chętni mogli zagrać w gigantyczne piłkarzyki, pochodzić na szczudłach, pouprawiać żonglerkę. 

  Pogoda dopisała, humory również, więc wszyscy wesoło wracali do swoich domów, gdzie z pewnością czekały na nich prezenty i inne niespodzianki od rodziców.

  My, cała dorosła społeczność szkolna, życzymy Naszym dzieciakom – uczniakom, aby każdego dnia miały swój Dzień Dziecka. 

  data dodania: 2016-06-01

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687