CERTYFIKATYAktualności

 • Pierwszoklasiści w teatrze

  30 maja dwie klasy pierwsze wyjechały do ŚOK-u w Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Kubuś Puchatek”. Dzieci obejrzały spektakl przygotowany i wystawiony przez wrocławskich aktorów. Przeżywając niezwykłe przygody Kubusia i jego przyjaciół, uczniowie doskonale bawili się. W radosnym nastroju wracali do domu.

  data dodania: 2016-06-01

 • Ostatnia wywiadówka w tym roku szkolnym

  W najbliższy wtorek, 31 maja zapraszamy rodziców na wywiadówkę.
  Porządek zebrania:
  godz.16.00 - spotkanie prezydium Rady Rodziców
  godz.16.30 - zebranie ogólne w sali gimnastycznej
  godz.16.45 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

  data dodania: 2016-05-26

 • Klasa szósta w Krasiejowie

  W sobotę 21.05.2016 r.  klasa VI wraz z wychowawczynią – p. Joanną Przyborowską udała się na jednodniową wycieczkę do JuraPark- u  w Krasiejowie.
             Uczniowie najpierw odwiedzili  niezwykły  interaktywny pawilon  muzealny , tj. Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Obejrzeli wystawę pod hasłem „Świadectwa ewolucji”, która była uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej, mającej na celu przedstawienie genezy naszego pochodzenia. Następnie „Tunelem Czasu” udali się  w „podróż” przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśli się  w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu, poznali kolejne etapy kształtowania się naszej planety. Kolejnym punktem tej niezwykłej „podróży” była  ścieżka edukacyjna wzdłuż, której  rozmieszczono rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów (wszystkie naturalnej wielkości). Uczniom nie straszne było także prehistoryczne Oceanarium, w którym stanęli  „oko w oko” z gatunkami żyjącymi na Ziemi tysiące lat temu.

  Wycieczka miała na celu nie tylko aspekt edukacyjny, ale również  zabawowy i rozrywkowy, ponieważ jej uczestnicy mogli poszaleć w Parku Rozrywki i Placu Zabaw, gdzie rozwijali swoją sprawność fizyczną, cieszyli się swoim towarzystwem i realizowali dziecięce pomysły na dobrą zabawę.

  data dodania: 2016-05-26

 • Regionalny Konkurs Plastyczno – Literacki Moja Mama

  Dom to nie są ściany i dach, to są ręce mojej mamy – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna jubileuszowa edycja X Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, zorganizowanego przez Posła na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10 w Wałbrzychu. 

  Jak każdego roku, i w tym, uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele ciekawych prac. Wyróżniona została praca plastyczna uczennicy kl. I b – Olivii Sowy wykonana pod kierunkiem jej wychowawczyni – p. Joanny Kubickiej. W dniu 24 maja Olivia odebrała nagrodę na uroczystej gali w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu., a p. Kubicka dyplom uznania z rąk Pani Poseł. Obu laureatkom towarzyszyli najbliżsi uczennicy – rodzice i brat.

   

              Ze wszystkimi sukcesami naszych uczniów cała społeczność szkolna zapoznawana była przez Panią dyr Joannę Mazankę i nagradzana gromkimi brawami na okolicznościowych apelach szkolnych.

              Wszystkim laureatom, wyróżnionym i uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów. Jesteśmy z Was dumni! 

  data dodania: 2016-05-26

 • Przegląd Małych Form Teatralnych

  Również 19 maja 2016 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne wręczenie nagród  z udziałem Prezydent Miasta Świdnicy p. Beaty Moskal- Słaniewskiej z  okazji Przeglądu Małych Form Teatralnych , w którym występowali uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach: młodsi  (8 – 9 lat), prezentując się w spektaklu Kozucha – kłamczucha i starsi (12 -13 lat) - w Kopciuszku w wersji współczesnej.

  Otrzymaliśmy wyróżnienie za całokształt przedstawień i nagrody indywidualne. Odebrali je:  Martyna Dworniczak, Katarzyna Żmojdzian, Dawid Michnik, Zuzanna Kuc, Justyna Borko, a opiekunowie: p. Barbara  Kielar, p. Beata Moskal i p. Mirosława Kozak (która współpracowała z grupą uczniów starszych i naszą p. polonistką) dyplomy i podziękowania. 

  data dodania: 2016-05-26

 • III Powiatowy Konkurs Matematyczny

  Dnia 19-05-2016 roku uczniowie klasy VI reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Gimnazjum w Pszennie. W konkursie wzięli udział:

  - Bartosz Chrąchol

  - Jakub Gańko

  - Michał Smok.

  Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap to rozgrywki indywidualne, a II etap - rozgrywki grupowe. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą matematyczną i doskonałą umiejętnością pracy zespołowej. 

  data dodania: 2016-05-26

 • Dni językowe

  W ramach współpracy naszej szkoły z innymi placówkami wspierającymi uzdolnienia uczniów, wzięliśmy udział w Dniach Językowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Uczniowie klasy V bardzo aktywnie zaangażowali się w to działanie, mające na celu stworzenie budowli europejskiej w formacie 3 D. Uczniowie zaprezentowali:

  - Wiktor Kurzej - Pompeje,

  - Jakub Zakrawacz  - Coloseum,

  - Krystian Młocek  - Big Ben

  - a Estera Hercog - Krzywą Wieżę.

  Jury, w składzie przedstawicieli SP 6, wybrało prace dwóch naszych uczniów jako najlepsze. Dyplomy Laureatów, wręczone podczas Wieczorka Językowego,  odebrali:

  - za I miejsce - Wiktor Kurzej

  - za II miejsce - Jakub Zakrawacz.

  Całej czwórce gratulujemy wspaniałych pomysłów i pięknych, oryginalnych prac.   

  data dodania: 2016-05-26

 • Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

  W ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych przeznaczonych dla wszystkich chętnych uczniów, chcących rozwijać umiejętności sportowe,  nasza Pani wuefistka zorganizowała Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. Uczniowie klasy szóste,j oraz goszczący w ich barwach uczeń klasy czwartej,  zmierzyli się z chłopcami z klasy piątej. Doświadczenie szóstoklasistów zaowocowało zwycięstwem, chociaż  ich młodsi koledzy dzielnie stawiali opór, co pozwoliło im na zdobycie bramki.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności jest ważne bez względu na wynik, a przegrana może stać się sukcesem, kiedy „okupiona” jest wytrwałością, wysiłkiem i zaangażowaniem całego zespołu. 

  data dodania: 2016-05-26

 • Konkurs wiedzy o sporcie

  W miesiącu kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie. W konkursie,  zorganizowanym i przeprowadzonym przez p. Joannę Przyborowską, wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Tematyka konkursu była dość szeroka, bo dotyczyła nie tylko wiadomości zdobywanych na zajęciach wychowania fizycznego, ale również informacji o sporcie, sportowcach, dyscyplinach sportowych, historii olimpizmu oraz sporcie niepełnosprawnych, którą uczniowie czerpią z różnych źródeł.

  Najlepiej wiedzą w zakresie zagadnień sportowych wykazali się chłopcy z klasy V i VI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki o raz drobne upominki.

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce - Bartosz Chrąchol kl. VI

   II miejsce Tomasz Kasprzycki kl. V

  III miejsce Wiktor Kurzej kl. V
  Wyróżnienia otrzymali:                                       
  1. Dawid Smok kl.VI                                                                              
  2. Kacper Waśniewski kl. VI                             
  3. Patryk Hermaszewski kl. V                            

  data dodania: 2016-05-26

 • Roztańczone dzieciaki w SP Strzelcach

  W tym tygodniu zakończą się treningi Zumby prowadzone w naszej szkole przez instruktora p. Izę Śmietanę. Dzięki współpracy szkoły z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach od stycznia tego roku powstały dwie grupy taneczne, które pod okiem pani Izy rozwijały swoją taneczną pasję. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem,  wzięło w nich udział około 60 uczestników! Jeszcze do końca lata czekają dzieciaki występy na terenie naszej gminy oraz gościnnie w gminie sąsiedniej. Dyrektor szkoły, p. Joanna Mazanka, składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi GOK-u p. Dawidowi Sobczykowi oraz pani instruktor Izabeli Śmietanie za prowadzenie zajęć dla dzieci ze szkoły w Strzelcach.                  

  data dodania: 2016-05-24

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687