CERTYFIKATYAktualności

 • Konkurs na Najpiękniejszy Strój Jesienny

  16 października przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych, wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy „Jesienny strój”. Na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje przy dźwiękach muzyki za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczniów klasy I i II. Jury w składzie:  Pani Joanna Kubicka i Pani Anna Franków wybrały dwie główne nagrody. Z oddziału przedszkolnego zdobył ją Fabian Uroda natomiast z oddziału „0” Julian Kuriata. Wszyscy przebierańcy otrzymali dyplom z upominkiem. Po udanej i męczącej zabawie wszyscy udali się na zasłużony, słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów jesiennych

  data dodania: 2019-10-16

 • Tym, którym na sercu leży dobro dzieci i młodzieży

  W dzisiejszym dniu, 14 października, uczniowie na uroczystej akademii podziękowali swoim nauczycielom i innym pracownikom naszej szkoły za ich pracę i troskę. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pań - Joanny Kubickiej i Małgorzaty Zuber przez drugo- i szóstoklasistów obejrzeli zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, sekretarz Gminy Marcinowice – Pan Robert Sawicki,  przewodniczący Rady Gminy – Pan Artur Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pan Dawid Sobczyk, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, wszyscy pracownicy oraz przybyli wychowankowie.

  Uczniowie scenkami humorystycznymi, wierszowanym quizem, piosenkami i niespodzianką w postaci galerii portretów chcieli nie tylko wyrazić swoją wdzięczność, ale przede wszystkim sprawić swoim nauczycielom i innym osobom pracującym w szkole radość, zapraszając ich do wspólnej zabawy. I chyba to im się udało, bo wszyscy opuszczali szkołę roześmiani. w doskonałych humorach.

  Jeszcze raz, słowami piosenki: „…życzymy szczęścia, niech każdy o tym wie”.

  data dodania: 2019-10-15

 • Sukces Szymona Manijaka, ucznia kl. VI

              Uczeń naszej szkoły, szóstoklasista Szymon Manijak otrzymał powołanie do reprezentacji U12 Polish Soccer Skills. Jest to dla niego ogromne wyróżnienie, ponieważ powołanie do tej reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które wykazują się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.

              Reprezentacja Polish Soccer Skills jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodnikom w ich dalszym rozwoju.

              Szymonowi serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów.

  data dodania: 2019-10-15

 • Wycieczka klasy III i IV do Karpacza

  Niezwykłe emocje, przygoda, relaks i zabawa towarzyszyły uczniom klasy III i IV  podczas dwudniowej wycieczki szkolnej do Karpacza w dniach 10-11.10.2019 r. Autokar wyjechał spod szkoły o godzinie 8:00 rano. Po 1,5 godzinie wszyscy  dojechali do Western City, gdzie uczniowie brali udział w konkurencjach: strzelanie z łuku czy rzut do celu nożem i włócznią. Dla miłośników koni była przejażdżka po miasteczku. Dzieci mogły przejechać się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta. Dużo emocji dostarczył uczniom pokaz pojedynku rewolwerowców. Następnie udaliśmy się do Parku Bajek, gdzie każdy mógł posłuchać ulubionej bajki oraz skorzystać z placu zabaw. Wizytę w parku zakończyliśmy zjazdem po torze saneczkowym na pontonie. Drugiego dnia, w drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Bolkowie. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z wieloma pamiątkami, które będą nam przypominać o naszej wycieczce.

  data dodania: 2019-10-15

 • Udział naszych uczniów w akcji pod hasłem Pola Nadziei

  W dniu 10. 10. 2019 r. nasi uczniowie- wolontariusze wzięli udział w uroczystym sadzeniu żonkili na Placu Grunwaldzkim w Świdnicy w ramach akcji Pola Nadziei. Wydarzenie zorganizowane było przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum. Tematem wiodącym ten niezwykłej akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na sytuację i potrzeby, jakie mają osoby chore w okresie terminalnym choroby i ich rodziny oraz przybliżenie idei hospicyjnej i wolontariatu.

  data dodania: 2019-10-15

 • Obchody XIX Dnia Papieskiego w naszej szkole

  W dniu 11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Apel z tej okazji, pod kierunkiem Pana Jerzego Zubera przygotowali uczniowie kl. V B. Swoją obecnością zaszczycił nas proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski.

              Prowadzący przypomnieli całej społeczności szkolnej postać wielkiego Polaka, papieża - św. Jana Pawła II i wspomnieniem jego pielgrzymki, tej pierwszej sprzed 40-stu lat do Polski. Warto wspomnieć, że były to wyjątkowe odwiedziny - niełatwe i zarazem niezwykle doniosłe w skutkach, bo odmieniły serca oraz umysły Polaków, a w konsekwencji zmieniły przyszłość naszej Ojczyzny.

  data dodania: 2019-10-12

 • Grzybowe „laboratorium” w klasie II

  W klasie II kontynuowana jest innowacja pedagogiczna, która w b. r. szk. przebiega pt.Oto ja – naukowe rozważania drugoklasisty. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie rozwiązują różnorodne problemy, pogłębiają swoją wiedzę, jaką zdobyli podczas zajęć lekcyjnych i rozwijają swoje zainteresowania zagadnieniami, które zaciekawiły ich
  w szczególny sposób.

              W pierwszych tygodniach października, z racji okresu grzybobrania, drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą laboratoryjną z wykorzystaniem m.in.: lup, mikroskopów, naturalnych okazów grzybów i ich hodowli (hodowla pleśni). Poznawali pojęcia: grzyby kapeluszowe i bezkapeluszowe, jadalne i niejadalne/trujące, blaszkowe i bezblaszkowe, grzyby chorobotwórcze, grzyby pleśniowe. Zastanawiali się np. nad tym: Czy każdy grzyb nosi kapelusz i czy są grzyby ścienne?, Czy grzyby pleśniowe zawsze są szkodliwe dla zdrowia? Zdobywali wiedzę nt.: W jaki sposób wykorzystuje się grzyby pleśniowe w przemyśle spożywczymdo produkcji serów i różnych gatunków wyrobów mięsnych?

              Dzieci w aktywny sposób tworzyły mapy pojęciowe, dokonywały obserwacji, odczytywały informacje z różnych źródeł: internetowych, książkowych, w tym z atlasów grzybów. Swoją wiedzę utrwalały na zajęciach z edukacji plastycznej, lepiąc grzyby z plasteliny; z edukacji zdrowotnej, poznając skutki nieznajomości grzybów i zaniedbywania higieny osobistej; z edukacji matematycznej, rozważając problem, jak zmierzyć obwód kapelusza grzyba. 

  data dodania: 2019-10-12

 • Przygotowujemy się do bicia rekordu z resuscytacji

              Od początku października nasze nauczycielki, Panie: Ewa Kryger i Beata Moskal – koordynatorki Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, w którym bierze udział nasza szkoła, prowadzą zajęcia, mające na celu przygotowanie naszych uczniów do pobicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja ta pod patronatem WOŚP ma odbyć się w dniu 17 października.

              Nauczycielki przypominają dzieciom m.in. zasady przeprowadzania resuscytacji, układania poszkodowanego w pozycji tzw. bezpiecznej, zgłaszania zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu osoby poszkodowanej. 

  Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki niemu wszystkie dzieci mają szansę uczyć się udzielania pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. 

  data dodania: 2019-10-12

 • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  4 października nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”. W tym dniu, „Tabliczkowa wiedza” weryfikowana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli sami uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych w szkole, na wiosce oraz w Urzędzie Gminy. Opiekunami egzaminatorów w Gminie była pani Ewa Kryger, natomiast na terenie Strzelec pani Joanna Radzikowska. Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem pani Joanny Zawady przeprowadzili egzamin wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Wojtek Żydek zrobił z balonów zwierzątka z napisem jednego działania z tabliczki mnożenia, które zostały przekazane uczniom klasy II i III w celu opanowania jednego działania w tym dniu. Wszyscy dobrze bawili się matematyką.

  data dodania: 2019-10-09

 • Konkurs na najpiękniejszy Strój Jesienny

  Serdecznie zapraszamy

  Dzieci wraz z Rodzicami

  do udziału w konkursie

  na najpiękniejszy

  "Strój Jesienny"

   

  Cele konkursu:

  • Zachęcenie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wolnego z własnym dzieckiem,
  • Nauka poprzez zabawę, wykorzystanie wyobraźni i oryginalnych pomysłów małych twórców,
  • Wykorzystywanie darów jesieni do stworzenia oryginalnego jesiennego przebrania

  Regulamin konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.,
  2. Kryterium oceny: oryginalność, pomysłowość, samodzielność wykonania, wykorzystanie darów jesieni w pracy, walory artystyczne.
  3. Laureaci otrzymają dyplomy i upominki

   

  Rozstrzygnięcie nastąpi w dniu konkursu- 16.10.2019r. podczas zajęć przedszkolnych

  data dodania: 2019-10-07

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182