CERTYFIKATYAktualności

 • ***

  życzenia

  data dodania: 2019-12-21

 • Leć kolędo w świat…

              Przed nami najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. To czas spotkań w gronie rodziny; czas radości i pojednania.

              W dniu 20 grudnia w każdym oddziale uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii. Po nich cała nasza społeczność szkolna i zaproszeni goście: proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, wójt gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, inspektor oświaty w Urzędzie Gminy Marcinowice – Pani Honorata Błońska i licznie przybyli rodzice obejrzeli wzruszające przedstawienie bożonarodzeniowe.

              Jasełka, inspirowane poezją ks. Jana Twardowskiego, przygotowały z grupą uczniów z klas młodszych i starszych nasze Panie polonistki: dyrektor Joanna Mazanka i Barbara Kielar we współpracy z Panem Jerzym Zuberem, który odpowiedzialny był za oprawę muzyczną i efekty specjalne.

              Dzieci i młodzież recytacjami, układem tanecznym, kolędami i pastorałkami, wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, a goście i Pani dyrektor życzyli spokojnego, pełnego wrażeń i bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2019-12-21

 • „Aniołkowe granie” w przedszkolu w Marcinowicach

                  Przedstawiciele szkolnych wolontariuszy wraz z Panią dyrektor, Joanną Mazanką, wzięli udział w niezwykłej uroczystości w Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach. Najpierw obejrzeli przepiękne góralskie jasełka w wykonaniu wszystkich przedszkolaków – prawdziwych małych artystów! Po nich nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiej „Aniołkowego grania”, do której w Gminie Marcinowice dołączyły wszystkie placówki oświatowe, a jej inicjatywę zawdzięczamy gminnemu przedszkolu. Nasi uczniowie i tym razem nie pozostali obojętni. Wraz z rodzicami podarowali wychowankom wałbrzyskiego domu dziecka cenne podarunki. Wszystkie zostały spakowane przez wolontariuszy
  i przekazane właśnie 19. grudnia przedstawicielowi podopiecznych domu dziecka
  na świątecznej gali w przedszkolu.

  Dyrektor, wolontariusze i opiekun wolontariatu, Pani Kinga Bocian, serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w akcje na rzecz potrzebujących. Było ich aż pięć! Do 10 stycznia trwa jeszcze zbiórka rzeczy na zabawę fantową, która zasili WOŚP (na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji) Do końca stycznia zbieramy maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach w ramach akcji „Misie ratownisie”. Za naszą pomoc
  i ofiarność otrzymaliśmy wyjątkowy „Certyfikat Dobra”. Dziękujemy!

  data dodania: 2019-12-21

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę

  Ostatni dzień przed przerwą świąteczną, piątek 20 grudnia, rozpoczął się w naszej szkole niespodzianką. Uczestnicy Szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę odebrali z rąk Pani dyrektor Joanny Mazanki podziękowania i upominki.

  Organizatorki tego przedsięwzięcia, Panie: Renata Błahuta i Ewa Kryger, które zasiadły również w jury, wyróżniły wiele prac i przyznały trzy główne miejsca. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wszystkie wytwory były piękne, pracochłonne i pomysłowe. Laureatkami konkursu zostały:

  - Hania Pęcak z klasy I, której bombka zajęła I miejsce;

  - Jagoda Jagnieszko – uczennica kl. 5 a, zdobywczyni II. miejsca

  - Julia Fik – uczennica kl. II, która uplasowała się na miejscu III.

              Bombki i inne ozdoby świąteczne sprzedawane były na kiermaszach: gminnym w Marcinowicach, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację malutkiej Amelki ze Śmiałowic i na kiermaszu szkolnym, z którego pieniążki zasiliły budżet Rady Rodziców.

              Laureatom i wyróżnionym gratulujemy uzdolnień plastycznych, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w nim.

  data dodania: 2019-12-21

 • Nietypowy pomysł siódmoklasistów na kartkę świąteczną

  Czas przedświąteczny to ten moment, kiedy myślimy o tych, którym pragniemy złożyć lub przesłać życzenia, albo podarować coś niezwykłego pod choinkę. To również czas, wykonywania świątecznych ozdób i kartek.

              Siódmoklasiści na lekcjach plastyki zrobili nietypowe kartki świąteczne, bo z własnych zdjęć. Przesyłając je swoim kolegom, nauczycielom i innym osobom im bliskim, życzą wesołych, tak jak te fotki, świąt Bożego Narodzenia, śniegu i bałwanków oraz pięknej choinki ustrojonej w bombki, którymi to elementami ozdobili swoje wytwory.

  Zapraszamy do naszej galerii. Zabawcie się razem z klasą siódmą.

  data dodania: 2019-12-21

 • Klasy I i II na wycieczce do Kolejkowa

  W dniu 19 grudnia uczniowie klasy I i II pojechali do Kolejkowa we Wrocławiu obejrzeć największą w Polsce makietę kolejową.

  Dzieci i nauczyciele byli pod wrażeniem miniaturowego krajobrazu Dolnego Śląska tętniącego życiem. Podziwiali rzeczywistość mieszkańców Kolejkowa ukazanych w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego: na wsi, na plaży, na torze narciarskim, w zakładach pracy, lokalach i w domach. Mogli obejrzeć scenki, w których brali udział bohaterzy tej niezwykłej miejscowości.

  Wyjazd był nagrodą za udział dzieci w programie edukacyjnym TAURONA „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Kubicka. Firma zafundowała bilety wstępu, a Rada Rodziców i Pani dyrektor Joanna Mazanka autokar.

  Uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują fundatorom za organizację tak ciekawej i pouczającej wycieczki.

  data dodania: 2019-12-21

 • Mikołajki na bis...

  W dniu 16 grudnia 2019 dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klasy pierwszej wzięły udział w warsztatach u św. Mikołaja. W magicznej świątecznej atmosferze  w towarzystwie elfów zdobiły pierniki, bombki oraz malowały gipsowe figurki. Spotkały oczywiście św. Mikołaja, który zachęcał do wspólnej zabawy i tańca. Po ciężkiej pracy, przed drogą powrotną dzieci zjadły smaczny rogalik z gorącą herbatką, tak by starczyło im sił żeby zanieść do domu własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Mikołaj zagościł też w naszych oddziałach przedszkolnych, jak na szkolną tradycję przystało 6 grudnia. Wtedy wszyscy otrzymali pełne smakołyków paczki. W podziękowaniu dzieci przedstawiły piosenki i wiersze przybyłemu z dalekiej Laponii Gościowi.

  data dodania: 2019-12-17

 • XI Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Kolejny raz nasza szkoła przygotowała zimowe spotkanie uczniów klas IV-VI pod hasłem „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”.

  Sześcioosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej z Marcinowic i ze Strzelec rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych m.in. skok w dal z miejsca, rzut do kosza czy skoki na skakance oraz w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą  z zakresu ortografii, wiedzy o sporcie,  rozpoznawania znanych postaci ze  świata sportu czy znajomością słówek w  języku angielskim. Sportowa zabawa i rywalizacja zakończyła się turniejem gry w „Dwa ognie”. Po zajęciach ruchowych można było pozwolić sobie na słodki poczęstunek w postaci pączków, za które dziękujemy pani Beacie Kamińskiej.

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa ze Strzelec  – drużyna II,

  drugie miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa z Marcinowic – drużyna I,

  trzecie miejsce wywalczyła drużyna II ze  Szkoły Podstawowej z Marcinowic,

  na miejscu czwartym uplasowała się nasza drużyna I.

              Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją  XI Gminnego Mikołajkowego Turnieju Interdyscyplinarnego zajęła się pani Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2019-12-16

 • Międzynarodowy Dzień Życzliwości

  Jak co roku i tym razem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Uczniowie wymieniali się komplementami i pisali sobie życzliwe liściki, które były roznoszone przez naszych wolontariuszy-„Życzliwych Listonoszy”. Chętnych do miłych słów nie brakowało, dlatego listonosze mieli pokaźną ilość listów do wręczenia. Odbył się także konkurs wyłaniający Najbardziej Życzliwych w szkole. Gratulujemy sześciu zwycięzcom, oby nadal rozsiewali dobro wśród nas!

  Dobre serce nasi uczniowie i ich rodzice  okazali również włączając się do idei Formuła Dobra, przekazując słodkie upominki dzieciom z hospicjum we Wrocławiu. Wraz z wolontariuszami dziękuję za udział w naszych akcjach! Za nasze zaangażowanie w czynienie dobra otrzymaliśmy certyfikat od Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska oraz podziękowanie za "Marcinowickie kolędowanie" na rzecz niepełnosprawnej Amelki. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat wróci do nas ze zdwojoną mocą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych nie tylko od święta!

   

   

                                                                                                                                               Kinga Bocian

                                                                                                                                               opiekun Rady Wolontariatu

  data dodania: 2019-12-15

 • Kolędujemy w Marcinowicach

  Nasza szkoła czynnie włącza się we wspólne gminne kolędowanie, które odbędzie w sobotę 14 grudnia w Marcinowicach na placu przy kościele. Na scenie w wykonaniu naszych uczennic usłyszymy przepiękne kolędy, a na kiermaszu będzie można zakupić świąteczne kartki i ozdoby wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za zaangażowanie i ofiarowanie swoich prac.Cały dochód przeznaczony jest dla Amelki Piórkowskiej ze Śmiałowic. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie. Szczegóły na plakacie.

  data dodania: 2019-12-12

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687