CERTYFIKATYAktualności

 • Konkurs Matematyczny "Kangur"

   W marcu w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas IV-VIII. Dzień konkursu, "Dzień Kangura", stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Jest świetną okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Każdy z uczestników otrzymuje upominki w postaci zabawki logicznej. Uczniowie, Julia Kochan z IV a i Kacper Winnicki z klasy VI, otrzymali wyróżnienia w tegorocznej edycji. 

   Gratulujemy i wszystkich zachęcamy do udziału w konkursie matematycznym w następnym roku.

  data dodania: 2019-05-16

 • Spektakl profilaktyczny "Dzieci w sieci"

  Dnia 9.05.2019r. uczniowie klas V-VII pojechali  do I LO w Świdnicy na spektakl profilaktyczny pt.”Dzieci w sieci” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Alert. Uczniowie mięli okazję zobaczyć, jakie zagrożenia mogą ich spotkać, jeśli uwierzymy osobom poznanym w Internecie. Uczniowie dzięki spektaklowi poszerzyli swoją wiedzę o bezpieczeństwie oraz właściwych postawach wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  data dodania: 2019-05-16

 • Pogadanka profilaktyczna pielęgniarki środowiskowej

  14 maja 2019r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką środowiskową, która przeprowadziła w każdym oddziale, począwszy od najmłodszych przedszkolaków, aż do najstarszych uczniów naszej szkoły, pogadanki na temat higieny osobistej, profilaktyki i zagrożeń wynikających z jej nieprzestrzegania. Szczególną uwagę zwróciła na to, żeby zawsze po wycieczce /spacerze po lesie, łące, itp. sprawdzać, czy nie ma na  ciele kleszczy. Poprosiła dzieci o przekazanie tych informacji swoim rodzicom. 

  data dodania: 2019-05-16

 • Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

        Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej: Karolina Downar z kl. II, Paweł  Downar, Jakub Śmietana, Krystian Sowa, Hania Kopyto z kl. III wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. Rozwiązywali  zadania dotyczące zasad pisowni, a następnie uzupełniali dyktando okienkowe. Musieli wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi.  Wyniki dyktanda będą  znane w czerwcu. Już teraz im gratulujemy i życzymy sukcesów.

  data dodania: 2019-05-16

 • XXXIII Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „Bieg Pamięci” Rogoźnica - Gross Rosen 2019

             W sobotę 11.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Biegów Przełajowych strefy Wałbrzyskiej „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2019 „BIEGAJ Z LZS” . Popularyzację biegów jako formę codziennej aktywności fizycznej połączono z upowszechnianiem wiedzy o byłym obozie koncentracyjnym Gross – Rosen. Piętnastu uczniów z klas IV-VII biegało na przygotowanych odpowiednio do wieku zawodników dystansach 200 m, 800 m i 1000 m. Najwyżej, w swojej kategorii wiekowej, uplasowała się Klaudia Sowa z klasy IV b zdobywając statuetkę za zajęcie 5. miejsca.  Blisko nagrody znajdował się również Norbert Łużny z klasy VI, który linię mety przekroczył jako siódmy. Należy zaznaczyć, iż w każdej z kategorii wiekowej startowało ok. 50- 60 biegaczy. Wszystkim uczestnikom biegów należą się podziękowania i gratulacje za aktywność, zaangażowanie i wolę walki.

  data dodania: 2019-05-12

 • Zdrowe śniadanie z angielskim akcentem

              W piątek 10 maja przedszkolaki same przygotowywały kanapki z warzywami. Pojawił się między innymi ogórek, rzodkiew i sałata. Oprócz frajdy z samodzielnego przygotowania wiosennej kanapki, przedszkolaki poznały również angielskie nazwy wymienianych warzyw. Atrakcyjności śniadaniu dodała angielska czarna herbata z mlekiem, podana w białej filiżance, jak na dworze angielskiej Królowej. Reakcje dzieci na smak herbaty były oczywiście różne...:)

  data dodania: 2019-05-12

 • Trzecioteścik - pierwszy egzamin uczniowski

      W czwartek, 9 maja 2019 roku uczniowie klasy III przystąpili do sprawdzianu trzecioklasisty. Zmierzyli się z zadaniami edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie różnych kompetencji, takich jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa oraz praktyczne rozwiązywanie zadań matematycznych i przyrodniczych;  

       Pani dyrektor Joanna Mazanka, a także wychowawczyni  klasy, Anna Franków zadbały o to, aby ten pierwszy, poważny „egzamin” najmłodszych uczniów naszej szkoły przebiegł w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Przed sprawdzianem dzieci obejrzały filmik, którego głównym bohaterem był Bratek – dziecięcy „terapeuta”. W przerwach między poszczególnymi częściami sprawdzianu uczniowie bawili się i grali w ulubione gry edukacyjne. Przed ostatnią częścią sprawdzianu wysłuchali opowiadania Małgorzaty Rożyńskiej –„O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”.

       Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi, umiejętności i wiedzy, bo każde z nich pracowało na miarę swoich możliwości i predyspozycji.

            Wyniki sprawdzianu będą znane w czerwcu.

  data dodania: 2019-05-09

 • Konkurs ortograficzny w klasie trzeciej

  Przez dwa dni: 6 -7.05.2019 roku w klasie trzeciej trwały indywidualne rozgrywki ortograficzne między uczniami. Rozwiązywano zagadki, tworzono  rymowanki, uzupełniano okienka literowe, a także napisano dwa dyktanda. W wyniku przeprowadzonych, pod okiem jury: p. Ewy Kryger i Anny Franków eliminacji, wybrano mistrza ortografii.  
  Został nim Jakub Śmietana, który zdobył największą liczbę punktów.
  Drugie miejsce - Paweł Downar  
  Trzecie miejsce - Krystian Sowa                                       
  Czwarte miejsce - Hania Kopyto
  Ci uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego, które zostanie przeprowadzone w naszej szkole 14 maja 2019 roku. Życzymy uczniom dalszych sukcesów.

  data dodania: 2019-05-07

 • Szkolne obchody Święta 3 Maja

  W dniu 30 kwietnia cała społeczność szkolna i goszczący u nas Wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń wzięli udział w akademii z okazji uczczenia 228 rocznicy powołania do życia Konstytucji 3 Maja.

              Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV B pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Bogumiły Semik-Ćwirko. Młodzież w krótkim przedstawieniu i wierszami przypomniała nam okoliczności powstania Konstytucji i jej rangi dla państwa polskiego.

             

  data dodania: 2019-05-07

 • Zwiedzamy stolicę – 3 dni w Warszawie

        W dniach  24.04- 26.04 2019 r. grupa 50 uczniów uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Trzy dni wypełnione były lekcjami historii,  poznawaniem kultury, sztuki, najciekawszych zabytków i historycznych miejsc.
  Program wycieczki był bardzo napięty i obejmował:
  Dzień pierwszy:                                                                                                                                                  Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem:  Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Powązki Wojskowe, Katedra Św. Jana,  Pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego,  Krakowskie Przedmieście - Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza ( zmiana warty).
  Dzień drugi:                                                                                                                                                     Sejm, Centrum Nauki Kopernik - fantastyczne, nowoczesne laboratorium, eksperymentowanie łączące naukę z zabawą, następnie ogrody Biblioteki Narodowej i pomnik, symbol Warszawy -Syrenka Warszawska. Na koniec  Stadion Narodowy – widziany w całej okazałości z najwyższego miejsca dostępnego dla widza,  „trasa piłkarza” - płyta główna, szatnie, odnowa biologiczna.
  Dzień trzeci:
  Rozpoczęliśmy  od spaceru z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich. Następnie    Muzeum Narodowe  - wspaniała lekcja muzealna „Muzealne przeboje”  i poznanie najwspanialszych dzieł sztuki. Nie mogło nas nie być w  Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w niepowtarzalny sposób przewodnik opowiedział  o jednym z najważniejszych  wydarzeń w naszej historii.

  Trzy krótkie dni  w stolicy to nie tylko wycieczka szkolna, ale również żywa lekcja, na której można było wiele się nauczyć, zobaczyć, poznać i skonfrontować z posiadaną wiedzą z lekcji szkolnych.

  data dodania: 2019-05-05

Strona: 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677