CERTYFIKATYAktualności

 • Roztańczone dzieciaki w SP Strzelcach

  W tym tygodniu zakończą się treningi Zumby prowadzone w naszej szkole przez instruktora p. Izę Śmietanę. Dzięki współpracy szkoły z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach od stycznia tego roku powstały dwie grupy taneczne, które pod okiem pani Izy rozwijały swoją taneczną pasję. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem,  wzięło w nich udział około 60 uczestników! Jeszcze do końca lata czekają dzieciaki występy na terenie naszej gminy oraz gościnnie w gminie sąsiedniej. Dyrektor szkoły, p. Joanna Mazanka, składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi GOK-u p. Dawidowi Sobczykowi oraz pani instruktor Izabeli Śmietanie za prowadzenie zajęć dla dzieci ze szkoły w Strzelcach.                  

  data dodania: 2016-05-24

 • I Szkolny Turniej Speed Stacks

  Wiele emocji i niespodziewaną frekwencję wywołały pierwsze w naszej szkole zmagania  w układaniu niezwykłych kubeczków. W turnieju wzięło udział aż 67 osób w trzech kategoriach wiekowych 0-I, II-III, IV-VI. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie – nasi szkolni wolontariusze. Dodatkową atrakcją były MEGAKUBKI, których układanie bawiło nawet najstarszych uczniów. Speed Staks to świetna aktywność dobra dla każdego –rozwija, motywuje, uczy samodoskonalenia, wytrwałości, a przede wszystkim przynosi mnóstwo radości. Imprezę zorganizowała p. Joanna Mazanka- logopeda i dyrektor szkoły, która składa gorące podziękowania p. Barbarze Kielar , wolontariuszom i uczniom za pomoc w przygotowaniach.

  Wyniki rywalizacji :

  kategoria I – oddział przedszkolny i kl. I  

  I miejsce – Jakub Śmietana oddział przedszkolny

  II miejsce – Oliwia Strykowska kl. Ia

  III miejsce – Klaudia Sowa kl. Ib

  kategoria II- kl. II –III

  I miejsce – Dominik Sowa kl. III

  II miejsce – Szymon Manijak kl. II

  III miejsce – Kasjan Markowski kl. II

  kategoria III- kl. IV –VI

  I miejsce – Klaudia Grządkowska kl. VI

  II miejsce – Wiktoria Chądzel kl. IV

  III miejsce – Michał Słota kl. VI

  Rekord szkoły należy do Klaudii Grządkowskiej! Wszystkim gratulujemy!

  data dodania: 2016-05-23

 • W najbliższą sobotę zapraszamy do nas na DRZWI OTWARTE

  data dodania: 2016-05-15

 • Bierzemy udział w konkursie na "Wydarzenie roku szkolnego 2015/2016."

  Dnia 13 kwietnia wychowawczynie klas I-III zgłosiły udział swoich uczniów w konkursie organizowanym przez Wiadomości Świdnickie pt. „Wydarzenie roku szkolnego 2015/2016”. Nauczycielki pochwaliły się: p. Magdalena Figzał (kl. I A) mistrzostwami w grach edukacyjnych, p. Joanna Kubicka (kl. I B) jednym z dni okolicznościowych – eksperymentujemy i doświadczamy, p. Beata Moskal (kl. II) występem dzieci w teatrze, a p. Mirosława Kozak inicjatywą mamy jednej z jej uczennic. 

  W każdy poniedziałek od 1 do 31 maja 2016 r. w kolejnych numerach Wiadomości Świdnickich oraz na portalu www.ws-24.pl będą publikowane zgłoszenia wraz z opisami i zdjęciami wydarzeń. Ponadto przez cały miesiąc maj 2016 r. w każdym numerze gazety znajdzie się specjalny kupon konkursowy. Wygra ta klasa, która otrzyma najwięcej głosów. Wypełnione oryginalne kupony z gazety należy przynosić lub przesyłać do redakcji Wiadomości Świdnickich, al. Niepodległości 3/5, 58-100 Świdnica do 3 czerwca 2016 r. do godz. 16.00 (liczy się data wpływu do redakcji). Zapraszamy więc do głosowania na naszych uczniów i szkołę. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną w dniu 6 czerwca 2016 r. na stronie internetowej www.ws-24.pl oraz w 23 numerze Wiadomości Świdnickich, który ukaże się                6 czerwca 2016 r. Wówczas zostaną przedstawione też sylwetki zwycięzców. 

  data dodania: 2016-05-15

 • Koncert na trąbkę i zaczarowaną harfę

  W piątek, 13 maja już przedostatni raz w b. r. szk. gościliśmy w naszej szkole artystów z Filharmonii Sudeckiej. Uczniowie wysłuchali baśni, której główną bohaterką była harfa, bawili się w quizie muzycznym. Poznali budowę harfy, przypomnieli sobie wiadomości nt. instrumentów dętych.  Na pożegnanie muzycy zagrali fragment Bolera Ravela i utwór na życzenie dzieci. 

  data dodania: 2016-05-15

 • Nasza szkoła w programie edukacyjnym Bezpieczny Dolnoślązak

  Na początku maja Szkolny zespół ds. bezpieczeństwa zgłosił naszą szkołę do udziału w II edycji programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie szkół w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami  i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

  W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy zakwalifikowani i do czerwca 2017 r. będziemy realizować ten niepowtarzalny w swoich założeniach program, który ma sprawić, że nasi uczniowie nabędą jeszcze większych umiejętności ułatwiających im poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwoli reagować na niebezpieczeństwa i zagrożenia, którym podlegają osoby z ich najbliższego otoczenia.

  data dodania: 2016-05-15

 • Sukces naszej czwartoklasistki w konkursie plastycznym

              Uczennica klasy IV – Hania Zakrawacz została wyróżniona w konkursie plastycznym realizowanym w ramach II Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Dziewczynka swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Mirosławy Kozak. Obie otrzymały nagrody: Hania dyplom i książkę pt. „Legendy Dolnego Śląska”, a p. M. Kozak podziękowanie i również pozycję książkową pt. „Wędrówki po Dolnym Śląsku i jego stolicy”.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dnia 8 maja 2016 r. w zamku Piastów w Legnicy. Hania i jej nauczycielka odebrały nagrody z rąk wojewody dolnośląskiego.

  data dodania: 2016-05-12

 • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 maja

              Dnia 26 kwietnia, na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii upamiętniającej powstanie Konstytucji 3 Maja, którą przygotowała p. Barbara Kielar. Wszyscy uczniowie, ubrani w stroje galowe, mieli ze sobą biało – czerwone chorągiewki.

              Ponieważ powstanie pierwszego, najważniejszego dla naszego kraju dokumentu łączy się z odległą historią i nieznanymi jeszcze dla małych dzieci faktami z dziejów Polski, akademia miała charakter krótkiego przedstawienia przeplatanego poezją i pieśniami.

              Na koniec uroczystości p. dyr. Joanna Mazanka, dziękując organizatorom za jej poprowadzenie, podkreśliła znaczenie krzewienia patriotyzmu i miłości do Ojczyzny już od najmłodszych lat. 

  data dodania: 2016-05-03

 • Szkolny Dzień Gier Matematycznych

  Kontynuując realizację naszego tegorocznego szkolnego projektu edukacyjnego SZWU - Nasz potencjał kluczem do naszego sukcesu, w dniu 28-04-2016 roku odbył się Szkolny Dzień Gier Matematycznych, zorganizowany przez panią Joannę Zawadę. Uczniowie z klas IV-VI w tym dniu zmagali się z grami matematycznymi na różnych portalach matematycznych: z kostką Rubika, sudoku, rebusami matematycznymi oraz planszowymi grami matematycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „statki”, którą dzieci same projektowały na kartkach.

  Rebusowymi mistrzami zostali: Bartosz Chrąchol, Patryk Korpysa, Oliwia Sordyl i Justyna Borko. Tytuł mistrzyni kostki Rubika zdobyła Dominika Grabowska, natomiast mistrzynią sudoku okazała się być Justyna Borko.

              Matematyczne zmagania pokazały naszym uczniom, że matematyka może być wesoła i przyjemna, a jej nauką świetną zabawą. 

  data dodania: 2016-05-03

 • Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal

  Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal i prężnie działają zarówno dla dobra szkoły, jak i  dla dzieci spoza niej. Cieszymy się, że mają tyle samozaparcia i szczerych chęci. Z inicjatywy „Pomocnych Strzelczyków” od marca ruszyło w Szkole Podstawowej w Strzelcach „Pogotowie Naukowe”. Jest to akcja promująca wzajemną pomoc w nauce. Wolontariusze w ramach „Pogotowia Naukowego” dyżurują popołudniami na świetlicy szkolnej, pomagając innym uczniom w odrabianiu lekcji, nadrabianiu zaległości, zrozumieniu trudnego materiału i nauce na sprawdziany. Dzieci chętnie korzystają z ich pomocy, dzięki czemu wolontariusze czują się potrzebni, a uczniowie mają wsparcie w nauce. Nasi wolontariusze nie zapominają także o swoich najmłodszych kolegach! Zapewniają na przerwach atrakcyjne spędzanie wolnego czasu dla przedszkolaków. Organizują dla nich zabawy, konkursy, tańce, ćwiczenia ruchowe, pokazy i czytają ciekawe książki, za co dzieci są im bardzo wdzięczne i czekają na nich z niecierpliwością.

  Oprócz pomocy na terenie szkoły Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki” przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani”, dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Organizujemy wielką zbiórkę książek w naszej szkole! Celem kampanii  jest to, żeby każde dziecko przyjęte do szpitala otrzymało książkę. Organizatorom zależy także na utworzeniu w jak największej ilości szpitali bibliotek z wartościowymi książkami. Najważniejsze jest jednak, aby dzieci i młodzież  – mali pacjenci, mogli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o swojej chorobie! Książki, bajki nowe oraz używane i zadbane można przynosić od 18 kwietnia do 6 maja do Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

  data dodania: 2016-04-30

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687