CERTYFIKATYAktualności

 • Burza mózgów szóstoklasistów

              We wtorek, 5 kwietnia 2016 r., nasi uczniowie z klasy szóstej pisali swój pierwszy, bardzo ważny sprawdzian, który składał się z dwóch części. Pierwsza z nich, sprawdzająca wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych również w kontekście historycznym i przyrodniczym, rozpoczęła się o godz. 9:00 i trwała 80 minut. Uczniowie mieli do rozwiązania zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Po przerwie, w czasie której uczniowie mogli zjeść pyszne śniadanie przygotowane przez ich rodziców i zrelaksować się w szkolnym parku, o godz. 11.45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu - test z języka angielskiego.

              Szóstoklasiści poznają wyniki 27 maja. W dniu zakończenia roku szkolnego, tj. 24 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej otrzymają  specjalne zaświadczenia wydane przez CKE.

              Wszyscy trzymaliśmy kciuki za naszych kolegów, życzymy im najlepszych rezultatów!

  data dodania: 2016-04-05

 • „W SZKOLE JEST WESOŁO” – nowe pisemko w SP Strzelce

  Od marca 2016 roku redagowana jest w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach gazetka pod tytułem „ W SZKOLE JEST WESOŁO”. Chęć podjęcia próby  redagowania szkolnego czasopisma zainicjował jeden z uczniów kl. IV, co spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród pozostałych czwartoklasistów, chętnych do literackiego i redaktorskiego uaktywnienia swoich umiejętności językowych zdobywanych na zajęciach lekcyjnych, jak również praktycznego ich wykorzystania. Uznałam, iż taka inicjatywa pozwoli uczniom na wykazanie się kreatywnością              i potencjałem twórczym, a jednocześnie stworzy szansę poczucia się ważnym i odpowiedzialnym – mówi pani Marta Kondzior, wychowawczyni i opiekun grupy redakcyjnej. Co więcej, redagowanie gazetki umożliwi rozwijanie indywidualnych możliwości tkwiących w dziecku, da radość i satysfakcję  z tworzenia. Tak interesujące przedsięwzięcie szkolne zostało przyjęte z entuzjazmem przez panią dyrektor, która wyraziła zgodę na realizację pomysłu. Zespół redaktorski zaraz po feriach zimowych rozpoczął pracę nad pierwszym numerem pisemka. Młodzi dziennikarze, rozwijając własną aktywność i pisząc teksty związane z najbliższą im tematyką, jak również przeprowadzając wywiady, mieli okazję wejść w rolę prawdziwych redaktorów, co pozytywnie wpłynęło na ich poczucie własnej wartości. Gazetka dała także pole do popisu uczniom z innych klas. Na jej łamach opublikowano interesującą pracę pisemną kolegi z klasy III oraz piękny wiersz koleżanki z klasy V. Zamieszczenie własnego tekstu jest dla ucznia formą wyróżnienia i nobilitacji, umożliwia ujawnienie talentu literackiego. Należy tutaj wspomnieć, iż ogromnym wsparciem przy wydawaniu gazetki służą także rodzice, którzy pomagają przy formatowaniu i drukowaniu czasopisma. 

  data dodania: 2016-04-04

 • ***************************************************************************

  Życzenia radosnych

  Świąt Wielkanocnych

  pełnych wiary i miłości,

  wypełnionych nadzieją i szczęściem

  składa

  Społeczność Szkoły Podstawowej

  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2016-03-22

 • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I

  data dodania: 2016-03-22

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  24.03.2016 r. - 29.03.2016 r.

  W okresie przerwy sekretariat szkoły czynny bedzie w dniu 29.03.2016 r.

  data dodania: 2016-03-22

 • Recytatorskie sukcesy

  We wtorek 22.03. 2016 r. uczniowie klasy szóstej pod opieką Pani Barbary Kielar  reprezentowali naszą szkołę podczas Eliminacji Powiatowych XXI Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Justyna Borko i Dawid Michnik wystąpili w gronie najlepszych recytatorów  Powiatu Świdnickiego, w kategorii młodsi. Dawid Michnik  otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę książkową. Gratulacje i  uznanie należą się obojgu uczestnikom.

  data dodania: 2016-03-22

 • Wiosenko, Wiosenko, gdzie jesteś Zielona Panienko?

              Takie pytanie chcielibyśmy postawić 21 marca Pani Wiośnie, która w tym roku opóźnia nieco swoje przyjście. Gdyby jednak zawitała w nasze progi i usiadła w szkolnym korytarzu podczas dużej przerwy, na pewno by już nie wyszła. Dlaczego? Bo nasi uczniowie super przygotowali się do powitania najpiękniejszej pory roku.

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został konkurs na Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy. Dominowały kwieciste kapelusze, kolorowe opaski, przystrojone w wiosenne symbole czapki i korony. Prawdziwy podziw wzbudziły czapka i kapelusz pierwszoklasistów: Nikoli i Gracjana Bigusów. Rodzeństwo zajęło I miejsce w konkursie. Drugie miejsce przypadło Kubie Śmietanie z oddziału przedszkolnego, a trzecie – Nadii Urodzie z klasy I b. Jury, w skład którego weszły przedstawicielki SU i p. Joanna Kubicka, miało ogromny problem z wyborem laureatów i przyznaniem wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Słodyczami poczęstowani zostali też wszyscy inni uczestnicy konkursu.

  Dla uatrakcyjnienia pierwszego dnia wiosny uczniowie śpiewali piosenki karaoke. Dzień był więc pełen radości i wrażeń. A czy spodobał się Zielonej Pani? Chyba tak, bo od rana świeciło słoneczko i pachniało wiosną.   

  data dodania: 2016-03-22

 • Tradycje Stołów Wielkanocnych

  Od wielu już lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w gminnym przedsięwzięciu kultywującym tradycje i zwyczaje wielkanocne, które organizuje GOK w Marcinowicach, tzn. w Tradycjach Stołów Wielkanocnych. W tym roku gościem honorowym tej pięknej, hucznej i smacznej imprezy była Minister Oświaty – Pani Anna Zalewska.

              Nasza szkoła, jak zwykle zaprezentowała się wspaniale. Wokół stołu, który przygotowała p. Mirosława Kozak, a który ozdabiały wytwory naszych uczniów i ich rodziców, gromadziło się wielu „biesiadników”, uczestników konkursu  i zaproszonych gości. Stół wzbudził też duże zainteresowanie mediów, przedstawiciele których przeprowadzili z naszą nauczycielką – artystką/plastyczką wywiad.  Atrakcją była też oprawa muzyczno – taneczna. Uczniowie wystąpili w tańcach zumby, które w naszej szkole prowadzi w ramach zajęć pozalekcyjnych trenerka – p. Izabela Śmietana. Natomiast Oliwia Sordyl wspomagana przez Zuzię Kuc zaśpiewała znaną piosenkę ludową „W moim ogródecku”. 

  data dodania: 2016-03-22

 • Występ naszych uczniów w Świdnickim Ośrodku Kultury

              Czwartek, 17 marca, to również dzień występów naszych uczniów w Sali Teatralnej ŚOK-u w Świdnicy. W eliminacjach na szczeblu regionalnym X Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej szkołę reprezentowali: Jakub Nóżka, Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz. Uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. „O mój rozmarynie”. Za swój występ otrzymali dyplomy.

              Coroczne edycje wspomnianego konkursu organizowane są, aby wspierać wychowanie patriotyczne  i rozbudzać uczucia miłości młodego pokolenia do Ojczyzny poprzez różnorodne formy artystyczne, propagować treści patriotyczne w edukacji artystycznej młodzieży, a przede wszystkim by pielęgnować kulturowe dziedzictwo kraju i regionu.

   

              Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy chęci do podejmowania się nowych wyzwań, odwagi i umiejętności. 

  data dodania: 2016-03-22

 • Udział naszych uczniów w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

  W tym samym dniu, gdy cała społeczność szkolna bawiła się na lekcji muzycznej, nasi reprezentanci – uczniowie klasy V: Jakub Zakrawacz, Konrad Młocek i Wiktor Kurzej wzięli udział w etapie gminnym Ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: Młodzież zapobiega pożarom. Krok od „podium”, czyli kwalifikacji na etap rejonowy był Jakub, który zajął IV miejsce.

              Wszyscy chłopcy wykazali się bogatą wiedzą nt. zasad bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom oraz pracy strażaków. W nagrodę otrzymali upominki: piłki marki Adidas i ciekawe książki, a szczególną atrakcją był ich przyjazd do szkoły wozem strażackim na sygnale.

  data dodania: 2016-03-22

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687