CERTYFIKATYAktualności

 • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najładniejsze ozdoby świąteczne

  Z inicjatywy ucznia kl. IV – Jakuba Nóżki w dniu 23 listopada ogłoszony został szkolny konkurs na najładniejsze, najbardziej oryginalne ozdoby świąteczne. Udział w nim mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na apelu 10 stycznia. Pani dyr Joanna Mazanka, która była jedną z jurorek konkursu, stwierdziła, że wybór laureatów był niezmiernie trudny, ponieważ wytworów było dużo, a każdy z nich w swoim rodzaju oryginalny i piękny. Dlatego jury konkursowe wzięło pod uwagę pomysłowość uczniów i ich rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli przygotować ozdoby, wkład pracy i estetykę jej wykonania. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy prócz dyplomów upominki. Wszystko to przygotował i zafundował organizator przedsięwzięcia – Jakub.

              Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach - w kategorii młodszych i starszych uczniów.  W kategorii młodszych uczestników:

  I miejsce zajęła Jagoda Jagnieszko – ucz. I b

  II miejsce przypadło Olivii Sowie – ucz. kl. I a

  na III miejscu uplasował się Krystian Sowa – przedszkolak.

  W kategorii uczniów starszych:

  I miejsce zajął Michał Ingram – ucz. kl. IV

  II miejsce otrzymała Klaudia Młocek – ucz. kl. VI

  a na III miejscu znalazła się Małgorzata Korpysa – ucz. kl. V.

              Pani dyrektor wyróżniła jeszcze jedną pracę – piernikowe domki, które wraz z mamą piekła Emilka Cybruch – ucz. kl. III. Słodkie chatki można było oglądać w gabinecie Pani dyrektor  (chyba dlatego, aby nikt nie zabawił się w Jasia i Małgosię i ich nie zjadł. Tak apetycznie wyglądały!).

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Jakubowi dziękujemy za jego (nie pierwszy już raz) inicjatywę i organizację konkursu.

              Ozdoby wystawione zostały w górnym holu szkoły i stanowiły przepiękną dekorację świąteczną. W styczniu będą sprzedawane w naszej szkole podczas Gminnej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  data dodania: 2015-12-26

 • Betlejemskie Światło Pokoju w naszej szkole

  17 grudnia w gminie Marcinowice zagościło Betlejemskie Światło Pokoju przekazane przez zastępcę komendanta Hufca ZHP w Świdnicy hm Piotra Pamułę na ręce wójta gminy Pana Władysława Gołębiowskiego. Światło to odpalane jest jedną malutką świeczką z płomienia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat, będąc symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami. 22 grudnia Światło Pokoju zawita w progi naszej szkoły. Dzięki  dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, Panu Dawidowi Sobczykowi, który przywiezie  Betlejemskie Światło Pokoju, będziemy mogli odpalić jego płomień, aby towarzyszył naszym klasowym spotkaniom wigilijnym. W tym dniu w godz. 8.30 - 11.00 każdy z Rodziców będzie mógł też odpalić płomień, by zanieść to wyjątkowe światło miłości i pokoju do swojego domu.

  data dodania: 2015-12-18

 • Zumba w szkole

  Informujemy, że zajęcia taneczne odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych
  gr. I - kl. I-III, gr. II - kl. IV-VI. 

  Grupa I (kl. I - III) - zajęcia w środy, co dwa tygodnie, w godz. 12.05 - 12.50. Odwóz o godz. 13.45. Oczekiwanie na autobus na zajęciach świetlicowych.
  Grupa II (kl. IV-VI) -   zajęcia we wtorki, co dwa tygodnie, w godz. 13.00 - 14.00. Odwóz o godz. 15.30. Oczekiwanie na autobus na zajęciach świetlicowych.
  Istnieje możliwość zamawiania obiadów w tych dniach.
  Zajęcia rozpoczyna gr. II od 5 stycznia 2016r., grupa I rozpocznie od 13 stycznia 2016 r. 
  Na zajęciach obowiązuje strój sportowy. Tańce prowadzone będą przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

  data dodania: 2015-12-16

 • VII Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz siódmy w naszej Szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Interdyscyplinarny,
  w którym rywalizowały ze sobą drużyny z Marcinowic, Wir i Strzelec.   Na nasz turniej  przybył również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, Pan Dawid Sobczyk, który ufundował dla zwycięskiej drużyny puchar. Współorganizatorem kolejnej edycji turnieju była także  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników.
           Drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu: ortografii, matematyki, języka angielskiego, geografii, rozpoznawania piktogramów przedstawiających różne dyscypliny sportowe oraz znajomością bajek. Po wysiłku umysłowym, młodzież  wykazała się sprawnością fizyczną
  w emocjonujących zawodach sportowych.

            Zwycięzcą  została Szkoła Podstawowa w Marcinowicach, która w dogrywce ze znajomości kolęd, pokonała drużynę gospodarzy. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i  nagrodami rzeczowymi.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w cudowną atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizatorką imprezy była nauczycielka SP w Strzelcach  Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2015-12-14

 • Zajęcia taneczne w szkole

  Informujemy, że od 01.01.2016 r. planowane są zajęcia taneczne dla dzieci (Zumba), prowadzone będą przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Odbywać się będą w szkole po zajęciach lekcyjnych, nie później jednak  niż do godz. 15.30, czyli ostatniego odwozu dzieci. Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Spotkanie organizacyjne dzieci odbędzie się w środę 16.12.2015 r. o godzi. 10.00. Prosimy o pisemną zgodę na udział dzieci w zajęciach. Dodatkowe informacje udzielne będą w sekretariacie szkoły.

  data dodania: 2015-12-12

 • Ho! Ho! Ho! Kto tak wołał 4 grudnia w szkole? Kto?

  Oczywiście św. Mikołaj, który ze względu na to, że w tym roku mikołajki przypadły w niedzielę, odwiedził naszych uczniów w piątek, dwa dni wcześniej. Tradycyjnie przywiózł wielki wór ze słodkimi paczkami.

              Najmłodsze dzieci i uczniowie z klas I-III przywitali długo oczekiwanego gościa piosenkami i wierszykami. Uczniowie starsi też przygotowali różne niespodzianki dla Mikołaja, np. byli wyjątkowo grzeczni i uprzejmi. O dziwo, nikt nie dostał rózgi! Mikołaj to jednak „równy gość”! Wszystkim dzieciom i uczniakom wybaczył ich drobne „grzeszki”. 

              Wizyta Mikołaja sprawiła, że piątkowy dzień był pełen radości i słodkości. Szkoda tylko, że mikołajki są raz w roku. Żegnaj Mikołaju! Czekamy na Ciebie za kolejne 12 miesięcy!

              A jak wyglądały odwiedziny św. Mikołaja można zobaczyć w naszej galerii.

  data dodania: 2015-12-07

 • Dzień magicznych słów - niezwykła inicjatywa mamy uczennicy kl. III

              Dzień 2 grudnia okazał się w naszej szkole dniem wielu atrakcji. Na forum szkoły rozdane zostały ordery życzliwości, a w klasie III od rana „wrzało”, bo uczniowie i ich wychowawczyni – p. Mirosława Kozak spodziewali się WIELKIEJ NIESPODZIANKI przygotowanej przez jedną z mam – p. Paulinę Cybruch. Nie wiedzieli tylko czego ta niespodzianka ma dotyczyć. Z niecierpliwością więc czekali na przybycie owej mamy i Emilki – jej córki.  Nic dziwnego, że wszyscy byli bardzo poruszeni i podekscytowani, kiedy w klasie zjawiły się p. Cybruch z córką niosące wielkie pudła.

  Po przywitaniu się z dziećmi, p. Paulina oświadczyła, że dzisiaj w klasie będzie zorganizowany Dzień Magicznego Słowa - „Przepraszam”. Po czym okazało się, że w jednym pudle były przepyszne babeczki, a w drugim smaczne ciasteczka z precelkiem. Zadaniem uczniów było poczęstowanie smakołykami  całej społeczności szkolnej, wypowiadając przy tym  magiczne słowo „przepraszam”, a także, jeśli wymagała tego sytuacja:  „proszę” i „dziękuję”.  Trzecioklasiści wykonali zadanie na medal: częstowali ciastkami wszystkich: starszych i młodszych kolegów/koleżanki, pracowników administracji i obsługi, a babeczkami nauczycieli, wymawiając przy tym te przepiękne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. 

  Słodkości starczyło dla wszystkich, a dumne trzeciaki i ich wychowawczyni podziękowali pani Paulinie za wspaniały pomysł i postanowili częściej, używać „magicznych” słów.

             Pani Paulinie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i gratulujemy pomysłowości !

  data dodania: 2015-12-07

 • Najżyczliwsi uczniowie w naszej szkole

  W dniu  2 grudnia na apelu szkolnym poznaliśmy Najżyczliwszych uczniów naszej szkoły, którzy wybrani zostali przez swoich kolegów i koleżanki w plebiscycie podczas Szkolnego Dnia Życzliwości. Największą liczbę pozdrowień i podziękowań zebrali:

  - Martynka Dudzicz z kl. II i

  - Jakub Nóżka z kl. IV.

  Uczniowie otrzymali ordery życzliwości.

              Najżyczliwszych uczniów wybieraliśmy również w poszczególnych klasach. Klasowe tytuły honorowe najżyczliwszej koleżanki/najżyczliwszego kolegi otrzymali:

  - w kl. I a – Dominika Głuc

  - w kl. I b – Bartosz Nieradka

  - w kl. II – Martynka Dudzicz

  - w kl. III – Wojciech Żydek

  - w kl. IV – Jakub Nóżka

  - w kl. V – Wiktoria Gajewska

  - w kl. VI – Bartosz Chrąchol

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!

  data dodania: 2015-12-06

 • Spotkanie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego i strażakami Powiatowej Straży Pożarnej

  Dnia 1.12.2015 r. uczniowie kl. II i III pojechali z pedagogiem szkolnym – p. Ewą Kryger i wychowawczyniami: p. Beatą Moskal oraz p. Mirosławą Kozak do Świdnicy, żeby poznać szczegóły pracy ratowników medycznych pracujących w Powiatowym Pogotowiu Ratunkowym i strażaków.

  W Pogotowiu Pani Jowita Niemiec oraz pan Paweł Szwarc przedstawili uczniom pracę ratowników , funkcjonowanie ambulatorium, wyposażenie karetki. Uczniowie mogli dzięki temu w praktyczny sposób przekonać się, na czym polega  praca ratownika medycznego i innych osób związanych z tym zawodem. Zwrócono szczególną uwagę, kiedy należy powiadamiać ratowników medycznych, jak podawać informacje, kiedy ta pomoc jest niezbędna. Następnie uczniowie z opiekunami udali się do Powiatowej Straży Pożarnej, w której zapoznali się z pracą strażaków, wyposażeniem wozów strażackich, pomieszczeniami wykorzystywanymi przez strażaków do szkoleń, odpoczynku, przyrządzania posiłków itp. Strażacy zaprezentowali stroje używane przez nich w czasie pożaru, mundury, kaski oraz przeprowadzili symulację alarmu pożarowego -  włączanie numerów wozów na specjalnych monitorach, sygnału, ślizgu po rurze do garażu.

  Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami i aktywni, o czym świadczyły zadawane przez nich pytania.  W ten sposób wszyscy chcieli poszerzyć własną wiedzę na poruszane tematy.

  Wspólne działania prowadzone przez nauczycieli i pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa.

   

  data dodania: 2015-12-06

 • Mali z wielkim sercem

               W listopadzie, w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,  w trosce o wrażliwość na drugiego człowieka i kształtowanie postaw altruistycznych, powstało Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki”. Jest to inicjatywa skierowana do dzieci, które chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania   w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać inicjatywy charytatywne i kulturalne.    Okazało się, że w szkole nie brakuje uczniów o szczodrym sercu. Szkolnymi  wolontariuszami zostali uczniowie klas IV-VI mający wiele chęci i kreatywnych pomysłów, by wspomóc potrzebujących oraz ideę pomagania. Już w listopadzie „Pomocne Strzelczyki” przeprowadziły zbiórkę karmy i artykułów higienicznych dla czworonożnych podopiecznych Schroniska Azyl w Dzierżoniowie. W tym samym miesiącu nasi „Pomocni” zorganizowali również Dzień Życzliwości w szkole. Młodzi wolontariusze rozpoczęli pracę z wielkim zaangażowaniem. W swych planach mają też pomoc uczniom w nauce, młodszym kolegom z grupy przedszkolnej, seniorom, dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Mali bohaterowie chcą włączać się w akcje charytatywne, zbiórki, WOŚP i projekty wspierające potrzebujących.  Bo przecież tak niewiele trzeba, by pomagać innym…

  Opiekunem „Pomocnych Strzelczyków” jest pani Kinga Bocian, szkolny psycholog. Dziękujemy panu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie plakietek dla wolontariuszy. Są one dla nas wyjątkowe, ponieważ ich tło stanowi praca Martynki Dworniczak, za którą otrzymała ona nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Warto pomagać”.

  data dodania: 2015-12-03

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384