CERTYFIKATYAktualności

 • Szkolny Dzień Życzliwości

              24 listopada zapisał się w naszej szkole jako Dzień Życzliwości.  Inicjatorem tej wesołej akcji była p. Kinga Bocian. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli przypięte znaczki w kształcie uśmiechniętych buziek. W niektórych klasach przeprowadzono też zajęcia wg zaproponowanego przez p. Kingę scenariusza. Na przerwach wszyscy mogli, pod patronatem naszej szkolnej grupy wolontariuszy ubranych w pomarańczowe koszulki z logo Pomocne Strzelczyki napisać na „Tablicach Życzliwości” pozdrowienia, życzenia, podziękowania  itp. Wybranym, najbardziej życzliwym osobom z klas, podziękowania były wrzucane do kopert. Osoba, która zyska ich najwięcej zostanie odznaczona specjalnym orderem. Ponadto uczniowie kl. I b postanowili dodatkowo uczcić ten szczególny dzień. Każdego, kto wszedł do ich sali witali pozdrowieniem: „Dzisiaj Dzień Życzliwości mamy, więc serdecznie Cię witamy!”. Takim pozdrowieniem, wygłoszonym zgodnym chórem, przywitali się również rodzice tej klasy na zebraniu, które odbyło się po południu. 

              Życzymy wszystkim i sobie nawzajem , aby  Dzień Życzliwości nie był tylko świętem, ale żeby jego przesłanie/idea towarzyszyły nam na co dzień. 

  data dodania: 2015-11-26

 • Skradzione mądrości – teatr w naszej szkole

              W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną dzieci przedszkolne i z kl. I-III zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu pt. „Skradzione mądrości”. Przedstawienie wystawione zostało 23 listopada przez duet teatralny „Maska” z Krakowa.

              Skradzione mądrości to spektakl, w którym pokazany został wpływ na dzieci obcowania z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Skradzione mądrości to była pełna humoru opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość samodzielnego rozpoznawania bohaterów i miejsc ulubionych baśni i bajek oraz okazję do doskonałej zabawy.   

  data dodania: 2015-11-26

 • Zapraszamy Rodziców na zebranie.

  24 listopada (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się kolejna wywiadówka.
  Porządek zebrania
  16.30 - spotkanie z dyrektorem szkoły (sala gimnastyczna)
  16.45 - spotkania z wychowawcami klas

  data dodania: 2015-11-22

 • Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole

              Na piątkowym apelu (20 XI 2015 r.) uczniowie kl. I a przypomnieli wierszem J. Korczaka prawa dziecka. Apel, pod patronatem op. SU – p. M. Figzał i pedagog szkolnej – p. E. Kryger,  odbył się z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wcześniej uczniowie na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach z edukacji społecznej zostali zapoznani z ideą tego święta i wykonywali plakaty promujące prawa najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Plakaty zawieszone zostały w holu szkoły, a obejrzeć je można w galerii na naszej stronie internetowej.  

  data dodania: 2015-11-22

 • Przedświąteczna wycieczka do fabryki bombek

  W piątek, 13 listopada 2015 r., uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami p. B. Moskal i M. Kozak udali się na wycieczkę do największej w Polsce fabryki bombek w Złotoryi. Tam po halach produkcyjnych oprowadzała ich pani przewodnik. Na początku wszyscy przyglądali się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, a te z kolei utrwalane w specjalnych, olbrzymich piecach. Tak zahartowane bombki przenoszono do wzorcowni. Uczniowie z wielkim podziwem obserwowali, jak pracownicy zakładu ręcznie ozdabiają bombki różnorodnymi, fantastycznymi wzorami. Z ich rąk wychodziły naprawdę wspaniałe cudeńka. Kolejnym etapem zwiedzania zakładu była pakownia. Nikt nie spodziewał się, że w kilka sekund można złożyć pudełko i zapakować do niego szklane ozdoby.

           Jednak największą atrakcją były warsztaty, podczas których każdy mógł samodzielnie ozdobić trzy bombki według własnego pomysłu, a na koniec (po wysuszeniu) zabrać je do domu. Wielką frajdą były też zakupy w przyzakładowym sklepie, w którym można było nabyć:  wielkie kule, serduszka, zabawne bałwanki, dzwonki, szklane ogórki a nawet kawałki arbuza.

  Na koniec odwiedzin w fabryce uczniowie odebrali zamówione wcześniej bombki z imionami w kształcie serc i kul.

         Wszyscy wracali do domu pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia. 

  data dodania: 2015-11-22

 • Listopadowy koncert na trąbkę i puzon

              Listopadowa lekcja muzyczna, przeprowadzona przez przedstawicieli Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha, oparta była na „współzawodnictwie” między trąbką a puzonem. Nasi uczniowie, słuchając różnych utworów i poznając wiele możliwości dźwiękowych tych instrumentów, musieli zadecydować, który z nich jest lepszy. „Rywalizacja” instrumentów zakończyła się remisem, bo każdy okazał się „mistrzem” w innej formie gry. 

              Jak zwykle lekcja muzyczna przysporzyła dzieciakom, uczniom i nauczycielom wiele radości i okazji do dobrej zabawy. Poza tym wszyscy przypomnieli sobie, do jakiej grupy instrumentów i dlaczego należą trąbka i puzon. 

  data dodania: 2015-11-22

 • Z prądem nie ma żartów

  W piątek 13 listopada  w naszej szkole odbyły się lekcje edukacyjne dla uczniów klas 4-6 w ramach  Programu TAURON Dystrybucja S.A. i  Fundacji TAURON pn. "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka" . Lekcję edukacyjną poprowadził  pracownik TAURON Polska Energia S.A. Pan  Paweł Kielar. Uczniowie na  zajęciach dowiedzieli się, co to jest prąd elektryczny, jak powstaje i dociera do naszych domów, jakie urządzenia dzięki niemu działają  i jak z nich bezpiecznie korzystać. Podczas zajęć wyświetlane były  filmy edukacyjne, zaprezentowano sprzęt oraz bezpieczną odzież używaną przez pracowników obsługujących awarie. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczniowie mogli zaobserwować,  co przewodzi prąd i w jakich sytuacjach należy być uważnym i czujnym, by nie zostać porażonym.
  Zdobyte wiadomości uczniowie mogli bezpośrednio po prelekcji wykorzystać w krótkim konkursie wiedzy, za co otrzymali drobne upominki. Każdy z uczestników  zajęć otrzymał również książeczkę informacyjną zawierającą  treści edukacyjne  oraz zagadki, rebusy i krzyżówki. Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej.  Otrzymaliśmy również Certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie. Koordynatorem spotkania była pani Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2015-11-17

 • Dyplom Minister Oświaty dla naszej szkoły za propagowanie czytelnictwa wśród uczniów

  W zeszłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu przygotowanego  przez MEN pn. Książki naszych marzeń. Jednym z działań przewidzianych w tym wieloletnim programie był zakup nowości wydawniczych, a celem upowszechnianie edukacji czytelniczej i medialnej oraz wzrost czytelnictwa uczniów. Doposażenie  bibliotek  szkolnych  w  nowości  wydawnicze i lektury szkolne ma na celu ułatwić m.in.  realizowanie podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz rozwijanie kompetencji i uzdolnień uczniów.

  W b. r. szk. ponownie wystąpiliśmy z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej, który opiekun biblioteki – p. Beata Kamińska wraz z p. dyr. Joanną Mazanką złożyły w ramach wieloletniego programu - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”Priorytet 3. Za podjęcie się tego działa nasza szkoła otrzymała dyplom Minister Oświaty podpisany przez p. Joanną Kluzik-Rostowską. Dyplom można obejrzeć w naszej galerii.

  data dodania: 2015-11-12

 • Nie rzucim ziemi skąd nasz ród… Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

  W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości, tj. dnia 10 listopada, na uroczystym apelu klasa VI, pod kierunkiem p. Barbary Kielar i p. Jerzego Zubera, zaprezentowała się całej społeczności szkolnej w krótkiej lekcji historii. Uczniowie przybliżyli wszystkim dzieje Polski, która po 123 latach zaborów znów stała się wolnym krajem. Uczestnicy akademii wysłuchali też wierszy i pięknych pieśni.

  W tym samym dniu reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Historycznym, który odbył się w Zespole Szkół w Marcinowicach. Uczniowie: Justyna Borko, Kacper Waśniewski i Bartosz Chrąchol (przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego) zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi historii naszego państwa, słynnych Polaków, pieśni patriotycznych, malarstwa historycznego oraz wiedzy o naszym regionie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

  data dodania: 2015-11-12

 • Nasi uczniowie na XVII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

  Obchodów Narodowego Święta Niepodległości nie zakończyliśmy w szkole. Uczniowie kl. IV: Kornelia Śmietana, Jakub Nóżka i Hanna Zakrawacz, pod kierunkiem p. Jerzego Zubera,  zaprezentowali naszą placówkę na XVII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie, podczas którego swoimi umiejętnościami śpiewnymi pochwaliło się 227 uczestników konkursu, w 49 formacjach z terenu województwa dolnośląskiego.

  Nasi uczniowie swoim występem rozpoczęli tę imprezę: Jakub, wspierany przez chórek dziewcząt, zaśpiewał pieśń pt. „Rozkwitały pąki biały róż” oraz wykonał wraz z Kornelką drugi, inscenizowany utwór pt. „Tam na błoniu błyszczy kwiecie”. Występowi uczniów przyglądali się ich rodzice, na których prezentacja dzieci wywarła duże wrażenie.

  Naszym uczestnikom i ich opiekunowi gratulujemy profesjonalizmu, przygotowania pięknej interpretacji wokalno-scenicznej pieśni oraz promocję naszej szkoły w regionie. 

  data dodania: 2015-11-12

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384