CERTYFIKATYAktualności

 • Rozśpiewane wiersze - majowa lekcja muzyczna

              Wiersze Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy to jedne z najbardziej ulubionych przez dzieci utworów poetyckich. Na majowej lekcji niektóre z nich stały się natchnieniem dla naszych muzyków z Filharmonii Sudeckiej.  Uczniowie mogli wysłuchać ich przy dźwiękach różnych instrumentów. Dodatkową atrakcją były baletowe układy taneczne wykonane przez prowadzącą – p. Sonię m.in. do utworu pt. Dziadek do orzechów.  Dzieci też miały możliwość zaprezentowania się w inscenizacjach muzycznych i w tańcu. 

  data dodania: 2015-05-24

 • Przedwakacyjne atrakcje

              Powolutku zbliżają się wakacje, chociaż przed uczniami najgorętszy okres. „Walka” o jak najlepsze oceny. Aby wszystkich odstresować przygotowaliśmy na koniec maja wiele atrakcji. Przez kolejne cztery dni: od 25 do 27 maja realizowany będzie szkolny projekt Dni aktywności w szkole. Projekt polega na organizacji: zajęć w poszczególnych pracowniach, które uczniowie wybiorą zgodnie z własnymi zainteresowaniami  i uzdolnieniami; zajęć sportowych, połączonych z konkursami wiedzy z różnych dziedzin; Pikniku rodzinnego. Szczegółowy harmonogram zaplanowanych imprez jest następujący:

  • 25 maja - Organizacja pracowni przedmiotowych w godz. 8.30 – 11.30:

  - Pracownia plastyczna – p. Mirosława Kozak

  - Pracownia przyrodnicza – p. Małgorzata  Rasała i p. Anna Franków

  - Pracownia muzyczno-taneczna -  p. Beata Moskal i p. Jerzy Zuber

  - Pracownia matematyczno-informatyczna – p. Joanna Zawada

  - Pracownia czytelnicza – p. Beata Kamińska

  - Pracownia językowa – p. Marta Kondzior

  - Gry i zabawy integracyjne  z dziećmi - uczniami z różnych grup wiekowych: P. Magdalena Figzał, p. Joanna Kubicka, p. Ewa Kryger

  • 26 maja - Olimpiada sportowa edukacji wczesnoszkolnej, którą poprowadzi p. Joanna Przyborowska
  • 27 maja -  Szkolny turniej interdyscyplinarny dla kl. IV-VI – p. Joanna Przyborowska,

  p. Joanna Mazanka

  • 28 maja - Międzyszkolny turniej interdyscyplinarny kl. I-III:  Żyj zdrowo w ekologicznej Europie – koordynator p. Anna Franków
  • 30 maja - Piknik rodzinny – koordynator p. Jerzy Zuber

  data dodania: 2015-05-19

 • V RAJD ROWEROWY - REAKTYWACJA

  Bezpieczeństwo, turystyka, rekreacja

   V Rajd Rowerowy
  -reaktywacja”

   Projekt edukacyjny

  data dodania: 2015-05-13 | czytaj więcej

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego

              Na kwietniowym apelu, koordynatorka Szkolnego Konkursu Wielkanocnego p. Mirosława Kozak, rozdała dyplomy i słodkie upominki wszystkim uczestnikom. A było ich wielu. Do konkursu przedstawiono aż 55 wspaniałych prac: pisanek i stroików. Wśród laureatów znalazło się 15-cioro dzieci i uczniów ze wszystkich oddziałów przedszkolnych i klasowych. Jak każdego roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Duże uznanie należy się rodzicom, którzy wspomogli swoje pociechy w przygotowaniu prac, które w znacznej większości zostały sprzedane na gminnej imprezie Stoły wielkanocne w Marcinowicach. 

  data dodania: 2015-05-13

 • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

              W czwartek, dnia 30 kwietnia, w przeddzień majowego weekendu, cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała z klasą VI p. Joanna Mazanka – autorka tekstów literackich, we współpracy z p. Jerzym Zuberem – twórcą oprawy muzycznej.

              Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i wszyscy uczniowie zaprezentowali się godnie: każdy trzymał w ręce biało – czerwoną chorągiewkę, którą powiewał w trakcie śpiewu piosenek; zachowywał się z powagą podczas śpiewania hymnów: narodowego i UE.

              Do udziału w obchodach majowych świąt: Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja dzieci i uczniowie zostali przygotowani na zajęciach wychowawczych, na których przypomniana została geneza wydarzeń związanych z tymi świętami. 

  data dodania: 2015-05-13

 • Nabór na wolne stanowisko pracy Sekretarza Szkoły

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza nabór na stanowisko SEKRETARZA  SZKOŁY

  pobierz 

  data dodania: 2015-05-09

 • Zapraszamy na drzwi otwarte w szkole

  data dodania: 2015-04-24

 • Dzień Ufoludka w oddziale 6-latków

              Dzień Ufoludka to kolejny dzień okolicznościowy zorganizowany w oddziale przedszkolnym 6-latków. W dniu 16 kwietnia maluchy mogły przeistoczyć się w nieziemskie istoty. Wspólnie z rodzicami miały wykonać opaski z antenkami i kosmiczne śniadanie. Najciekawsze przebranie miał Kuba Banaś, który naprawdę przypominał w nim przybysza z kosmosu.

              Dzieci zaprezentowały się w krótkim „ufoludkowym” programie swoim kolegom z drugiego oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III. Na zajęciach wykonywali rakiety kosmiczne, lepili Ufo-ludziki , rozwiązywali zadania o treściach kosmicznych i bawili się przy piosenkach pt. „Songo”, „Trzej kosmici”. Wiele radości przyniosło im śniadanie, bo mogli jeść: kanapkowe i owocowe rakiety, warzywno-jajeczne ufoludki. 

  data dodania: 2015-04-19

 • Kwiecień – miesiącem promocji zdrowia

              W kwietniu każdego roku podsumowujemy realizację naszych klasowych i szkolnych planów, programów oraz projektów poświęconych promocji prowadzenia zdrowego trybu życia. Z tej okazji uczniowie klasy I, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Beaty Moskal zaprezentowali się w dn. 16 kwietnia w przedstawieniu pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Dzieci zachwyciły przede wszystkim swoimi umiejętnościami aktorskimi, opanowaniem na pamięć długich ról. Natomiast p. B. Moskal okazała się nie tylko doskonałym reżyserem, ale i scenografem. Przygotowała przepiękną dekorację i fantazyjne elementy strojów.

              Przesłaniem przedstawienia było wskazanie skutków niewłaściwej diety na zdrowie                     i ogólne samopoczucie.  

  data dodania: 2015-04-19

 • Udział naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń

              W b. r. szk. nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”. Wzięliśmy udział w IV edycji tego konkursu., którego koordynatorką była pedagog szkolna – p. Ewa Kryger we współpracy z p. Joanną Kubicką. Do zrealizowania było 10 zadań z różnych obszarów dotyczących pracy opiekuńczo-wychowawczej szkoły. Zadania obejmowały bardzo szeroki zakres tematyczny, a dotyczyły m.in. przeprowadzenia:

  - debat i testów nt. Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel,

  - szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi,

  - spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.,

  - pogadanek we wszystkich klasach nt.  Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne,

  - konwersatoriów nt. Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić?

   - konwersatoriów nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”,  

  - konwersatoriów pod hasłem Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność,

  - konwersatoriów pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”, gdzie szukać pomocy?,

  - konwersatoriów nt. Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia ….,

  - wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.

              Za wykonanie każdego z powyższych zadań można było otrzymać maksymalnie 10 punktów, a łącznie 100 punktów. My zdobyliśmy „maxa”, czyli 100 punktów. 

  data dodania: 2015-04-19

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778