CERTYFIKATYAktualności

 • Najżyczliwsi uczniowie w naszej szkole

  W dniu  2 grudnia na apelu szkolnym poznaliśmy Najżyczliwszych uczniów naszej szkoły, którzy wybrani zostali przez swoich kolegów i koleżanki w plebiscycie podczas Szkolnego Dnia Życzliwości. Największą liczbę pozdrowień i podziękowań zebrali:

  - Martynka Dudzicz z kl. II i

  - Jakub Nóżka z kl. IV.

  Uczniowie otrzymali ordery życzliwości.

              Najżyczliwszych uczniów wybieraliśmy również w poszczególnych klasach. Klasowe tytuły honorowe najżyczliwszej koleżanki/najżyczliwszego kolegi otrzymali:

  - w kl. I a – Dominika Głuc

  - w kl. I b – Bartosz Nieradka

  - w kl. II – Martynka Dudzicz

  - w kl. III – Wojciech Żydek

  - w kl. IV – Jakub Nóżka

  - w kl. V – Wiktoria Gajewska

  - w kl. VI – Bartosz Chrąchol

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!

  data dodania: 2015-12-06

 • Spotkanie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego i strażakami Powiatowej Straży Pożarnej

  Dnia 1.12.2015 r. uczniowie kl. II i III pojechali z pedagogiem szkolnym – p. Ewą Kryger i wychowawczyniami: p. Beatą Moskal oraz p. Mirosławą Kozak do Świdnicy, żeby poznać szczegóły pracy ratowników medycznych pracujących w Powiatowym Pogotowiu Ratunkowym i strażaków.

  W Pogotowiu Pani Jowita Niemiec oraz pan Paweł Szwarc przedstawili uczniom pracę ratowników , funkcjonowanie ambulatorium, wyposażenie karetki. Uczniowie mogli dzięki temu w praktyczny sposób przekonać się, na czym polega  praca ratownika medycznego i innych osób związanych z tym zawodem. Zwrócono szczególną uwagę, kiedy należy powiadamiać ratowników medycznych, jak podawać informacje, kiedy ta pomoc jest niezbędna. Następnie uczniowie z opiekunami udali się do Powiatowej Straży Pożarnej, w której zapoznali się z pracą strażaków, wyposażeniem wozów strażackich, pomieszczeniami wykorzystywanymi przez strażaków do szkoleń, odpoczynku, przyrządzania posiłków itp. Strażacy zaprezentowali stroje używane przez nich w czasie pożaru, mundury, kaski oraz przeprowadzili symulację alarmu pożarowego -  włączanie numerów wozów na specjalnych monitorach, sygnału, ślizgu po rurze do garażu.

  Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami i aktywni, o czym świadczyły zadawane przez nich pytania.  W ten sposób wszyscy chcieli poszerzyć własną wiedzę na poruszane tematy.

  Wspólne działania prowadzone przez nauczycieli i pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa.

   

  data dodania: 2015-12-06

 • Mali z wielkim sercem

               W listopadzie, w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,  w trosce o wrażliwość na drugiego człowieka i kształtowanie postaw altruistycznych, powstało Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki”. Jest to inicjatywa skierowana do dzieci, które chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania   w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać inicjatywy charytatywne i kulturalne.    Okazało się, że w szkole nie brakuje uczniów o szczodrym sercu. Szkolnymi  wolontariuszami zostali uczniowie klas IV-VI mający wiele chęci i kreatywnych pomysłów, by wspomóc potrzebujących oraz ideę pomagania. Już w listopadzie „Pomocne Strzelczyki” przeprowadziły zbiórkę karmy i artykułów higienicznych dla czworonożnych podopiecznych Schroniska Azyl w Dzierżoniowie. W tym samym miesiącu nasi „Pomocni” zorganizowali również Dzień Życzliwości w szkole. Młodzi wolontariusze rozpoczęli pracę z wielkim zaangażowaniem. W swych planach mają też pomoc uczniom w nauce, młodszym kolegom z grupy przedszkolnej, seniorom, dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Mali bohaterowie chcą włączać się w akcje charytatywne, zbiórki, WOŚP i projekty wspierające potrzebujących.  Bo przecież tak niewiele trzeba, by pomagać innym…

  Opiekunem „Pomocnych Strzelczyków” jest pani Kinga Bocian, szkolny psycholog. Dziękujemy panu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie plakietek dla wolontariuszy. Są one dla nas wyjątkowe, ponieważ ich tło stanowi praca Martynki Dworniczak, za którą otrzymała ona nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Warto pomagać”.

  data dodania: 2015-12-03

 • Szkolny Dzień Życzliwości

              24 listopada zapisał się w naszej szkole jako Dzień Życzliwości.  Inicjatorem tej wesołej akcji była p. Kinga Bocian. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli przypięte znaczki w kształcie uśmiechniętych buziek. W niektórych klasach przeprowadzono też zajęcia wg zaproponowanego przez p. Kingę scenariusza. Na przerwach wszyscy mogli, pod patronatem naszej szkolnej grupy wolontariuszy ubranych w pomarańczowe koszulki z logo Pomocne Strzelczyki napisać na „Tablicach Życzliwości” pozdrowienia, życzenia, podziękowania  itp. Wybranym, najbardziej życzliwym osobom z klas, podziękowania były wrzucane do kopert. Osoba, która zyska ich najwięcej zostanie odznaczona specjalnym orderem. Ponadto uczniowie kl. I b postanowili dodatkowo uczcić ten szczególny dzień. Każdego, kto wszedł do ich sali witali pozdrowieniem: „Dzisiaj Dzień Życzliwości mamy, więc serdecznie Cię witamy!”. Takim pozdrowieniem, wygłoszonym zgodnym chórem, przywitali się również rodzice tej klasy na zebraniu, które odbyło się po południu. 

              Życzymy wszystkim i sobie nawzajem , aby  Dzień Życzliwości nie był tylko świętem, ale żeby jego przesłanie/idea towarzyszyły nam na co dzień. 

  data dodania: 2015-11-26

 • Skradzione mądrości – teatr w naszej szkole

              W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną dzieci przedszkolne i z kl. I-III zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu pt. „Skradzione mądrości”. Przedstawienie wystawione zostało 23 listopada przez duet teatralny „Maska” z Krakowa.

              Skradzione mądrości to spektakl, w którym pokazany został wpływ na dzieci obcowania z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Skradzione mądrości to była pełna humoru opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość samodzielnego rozpoznawania bohaterów i miejsc ulubionych baśni i bajek oraz okazję do doskonałej zabawy.   

  data dodania: 2015-11-26

 • Zapraszamy Rodziców na zebranie.

  24 listopada (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się kolejna wywiadówka.
  Porządek zebrania
  16.30 - spotkanie z dyrektorem szkoły (sala gimnastyczna)
  16.45 - spotkania z wychowawcami klas

  data dodania: 2015-11-22

 • Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole

              Na piątkowym apelu (20 XI 2015 r.) uczniowie kl. I a przypomnieli wierszem J. Korczaka prawa dziecka. Apel, pod patronatem op. SU – p. M. Figzał i pedagog szkolnej – p. E. Kryger,  odbył się z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wcześniej uczniowie na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach z edukacji społecznej zostali zapoznani z ideą tego święta i wykonywali plakaty promujące prawa najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Plakaty zawieszone zostały w holu szkoły, a obejrzeć je można w galerii na naszej stronie internetowej.  

  data dodania: 2015-11-22

 • Przedświąteczna wycieczka do fabryki bombek

  W piątek, 13 listopada 2015 r., uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami p. B. Moskal i M. Kozak udali się na wycieczkę do największej w Polsce fabryki bombek w Złotoryi. Tam po halach produkcyjnych oprowadzała ich pani przewodnik. Na początku wszyscy przyglądali się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, a te z kolei utrwalane w specjalnych, olbrzymich piecach. Tak zahartowane bombki przenoszono do wzorcowni. Uczniowie z wielkim podziwem obserwowali, jak pracownicy zakładu ręcznie ozdabiają bombki różnorodnymi, fantastycznymi wzorami. Z ich rąk wychodziły naprawdę wspaniałe cudeńka. Kolejnym etapem zwiedzania zakładu była pakownia. Nikt nie spodziewał się, że w kilka sekund można złożyć pudełko i zapakować do niego szklane ozdoby.

           Jednak największą atrakcją były warsztaty, podczas których każdy mógł samodzielnie ozdobić trzy bombki według własnego pomysłu, a na koniec (po wysuszeniu) zabrać je do domu. Wielką frajdą były też zakupy w przyzakładowym sklepie, w którym można było nabyć:  wielkie kule, serduszka, zabawne bałwanki, dzwonki, szklane ogórki a nawet kawałki arbuza.

  Na koniec odwiedzin w fabryce uczniowie odebrali zamówione wcześniej bombki z imionami w kształcie serc i kul.

         Wszyscy wracali do domu pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia. 

  data dodania: 2015-11-22

 • Listopadowy koncert na trąbkę i puzon

              Listopadowa lekcja muzyczna, przeprowadzona przez przedstawicieli Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha, oparta była na „współzawodnictwie” między trąbką a puzonem. Nasi uczniowie, słuchając różnych utworów i poznając wiele możliwości dźwiękowych tych instrumentów, musieli zadecydować, który z nich jest lepszy. „Rywalizacja” instrumentów zakończyła się remisem, bo każdy okazał się „mistrzem” w innej formie gry. 

              Jak zwykle lekcja muzyczna przysporzyła dzieciakom, uczniom i nauczycielom wiele radości i okazji do dobrej zabawy. Poza tym wszyscy przypomnieli sobie, do jakiej grupy instrumentów i dlaczego należą trąbka i puzon. 

  data dodania: 2015-11-22

 • Z prądem nie ma żartów

  W piątek 13 listopada  w naszej szkole odbyły się lekcje edukacyjne dla uczniów klas 4-6 w ramach  Programu TAURON Dystrybucja S.A. i  Fundacji TAURON pn. "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka" . Lekcję edukacyjną poprowadził  pracownik TAURON Polska Energia S.A. Pan  Paweł Kielar. Uczniowie na  zajęciach dowiedzieli się, co to jest prąd elektryczny, jak powstaje i dociera do naszych domów, jakie urządzenia dzięki niemu działają  i jak z nich bezpiecznie korzystać. Podczas zajęć wyświetlane były  filmy edukacyjne, zaprezentowano sprzęt oraz bezpieczną odzież używaną przez pracowników obsługujących awarie. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczniowie mogli zaobserwować,  co przewodzi prąd i w jakich sytuacjach należy być uważnym i czujnym, by nie zostać porażonym.
  Zdobyte wiadomości uczniowie mogli bezpośrednio po prelekcji wykorzystać w krótkim konkursie wiedzy, za co otrzymali drobne upominki. Każdy z uczestników  zajęć otrzymał również książeczkę informacyjną zawierającą  treści edukacyjne  oraz zagadki, rebusy i krzyżówki. Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej.  Otrzymaliśmy również Certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie. Koordynatorem spotkania była pani Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2015-11-17

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687