CERTYFIKATYAktualności

 • Jaki był rok szkolny 2014/2015…?

  … na pewno pracowity, bogaty w różne wydarzenia, przedsięwzięcia i sukcesy. Przypominamy najważniejsze z nich:

  data dodania: 2015-07-01 | czytaj więcej

 • Echo trzech lat nauki, czyli pożegnanie z I etapem edukacyjnym

              W piątek, 19 czerwca trzecioklasiści świętowali zakończenie pierwszych trzech lat nauki. Wystąpili w uroczystym apelu, na którym przypomnieli najważniejsze wydarzenia z I-go etapu edukacyjnego oraz wspólnie zaprezentowali swoje talenty: recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Indywidualny pokaz swoich umiejętności sportowych dał Adam Giedrewicz, a gry na keyboardzie – Jakub Nóżka. Śpiewem solowym i w tercecie wystąpiły: Hania Zakrawacz, Kornelka Śmietana i Marta Kowala.

              Klasa II przygotowała swoim starszym kolegom upominki, a wszyscy inni uczniowie wraz z nauczycielami, pracownikami obsługi i licznie przybyłymi rodzicami gorące brawa. Było też mnóstwo wzruszeń, serdecznych łez i gratulacji dla wychowawczyni – p. Anny Franków.

              Trzeciakom życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce i udanego, słonecznego wypoczynku wakacyjnego. Przed nimi nowe wyzwania w klasie czwartej, niech więc nabierają sił! 

  data dodania: 2015-06-22

 • V Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

              W dniu 12 czerwca odbył się reaktywowany V Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich, którego organizatorem były: nasza szkoła i Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce. 

  data dodania: 2015-06-22 | czytaj więcej

 • W rytmie afrykańskiej muzyki

              W czerwcu zakończyły się tegoroczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Ostatnia lekcja rozbrzmiewała w rytmie afrykańskiej muzyki różnych rejonów Czarnego Lądu. Uczniowie poznali oryginalny bęben afrykański, przypomnieli sobie inne instrumenty perkusyjne. Nauczyli się piosenki i tańca afrykańskiego.

  Całe spotkanie przebiegło w wesołej, egzotycznej atmosferze i przypomniało, że za szkolnym progiem czekają wakacje.  

  data dodania: 2015-06-22

 • Nasz uczeń pierwszy w Świdnicy

  W dniach 27- 29  kwietnia 2015r. odbyły się Dni Językowe  w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w przedsięwzięciu, biorąc udział w konkursie na Symbol Europejski w wymiarze przestrzennym. Wiktor Kurzej z kl. IV oraz Jakub Zakrawacz z kl. IV wykonali budowle: Stonhenge oraz Panteon, które zostały dostarczone do SP 6 przez opiekuna konkursu p.Martę Kondzior. Jury oceniło prace konkursowe z wszystkich szkół uczestniczących w konkursie ze wspaniałym dla nas wynikiem. Wiktor Kurzej został laureatem konkursu, zajmując I miejsce. Nagrodę i dyplom odebrał w siedzibie szkoły z rąk Pani Dyrektor Violetty Skibickiej. Gratulujemy sukcesu!!!

  data dodania: 2015-06-11

 • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych i świetlicowych

  Informujemy, że w związku z organizowanym przez szkołę Rajdem Rowerowym dzień 12 czerwca będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i świetlicowych.

  data dodania: 2015-06-09

 • Wycieczka klasy V do Wrocławskiego ZOO

              W dniu 28 maja 2015 r. piątoklasiści z wychowawczynią – p. Joanną Przyborowską pojechali do Wrocławia, gdzie zwiedzili całe ZOO. Największą atrakcją była wizyta w nowo wybudowanym afrykarium i oglądanie egzotycznych zwierząt, w tym ryb pływających we wspaniałych akwariach.

               Afrykarium to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tam 19 basenów i zbiorników, w których podziwiać można m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, a  z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m Głębiny Kanału Mozambickiego: rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Kolejna ekspozycja poświęcona została Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowały się pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie. Z kolei dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

              Wszyscy wyjeżdżali z ZOO pełni wrażeń i dobrego humoru. Zwiedzanie afrykarium było doskonałą lekcją zarówno przyrody, jak i geografii. Uczniowie na pewno na długo ją zapamiętają. 

  data dodania: 2015-06-02

 • Piknik rodzinny 2015

  Piknik rodzinny to tradycyjna już impreza środowiskowa organizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły i wszystkich jej pracowników.  W tym roku gośćmi honorowymi pikniku byli: Wójt Gminy Marcinowice p. Władysław Gołębiowski, dyr. GOK-u w Marcinowicach – p. Dawid Sobczyk,  ks. Marcin Czchowski.

  Piknik poświęcony był rodzicom i dzieciom z okazji świąt przypadających w maju i czerwcu: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Zgromadziły się na nim całe rodziny, które miały okazję do miłego spędzenia czasu w weekend, spotkania się ze znajomymi, rozmów z nauczycielami.

              Na tegorocznym pikniku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło atrakcji. Najpierw rodzice i inni członkowie rodzin dzieci mogli podziwiać je w programach artystycznych dedykowanych mamom i tatusiom: obejrzeć przedstawienie kl. I pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”, wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez przedszkolaków i uczniów kl. I-III, dopingować swoje pociechy w konkursie piosenki. Po części artystycznej rodzice fundowali dzieciom: zabawy na dmuchanym zamku, kupowali: lody, watę cukrową, popcorn, ciasta, zabawki, książki (na szkolnym kiermaszu). Wiele radości miały dzieciaki z puszczania mega-baniek, strzelania z profesjonalnego łuku i dmuchawki pigmejskiej do tarczy, malowania twarzy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach przeprowadzonych przez: przedstawicielki SANEPID-u, prywatne pogotowie ratunkowe Na sygnale, którego karetka zajechała na szkolne podwórze dzięki uprzejmości Centrum Szkolenia i Psychoterapii CATERINA sp. z o.o.; odbyły się też pokazy akcji ratowniczej przeprowadzonej przez jednostkę OSP w Tworzyjanowie. Przy okazji pokazów straży i pogotowia ratunkowego nasi uczniowie mieli okazję przypomnienia sobie i utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej. Natomiast dorośli palący papierosy mogli u pań z SANEPID-u dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Czyli: zabawa połączona z nauką i profilaktyką zdrowia. Między różnymi atrakcjami i przedsięwzięciami rodzice gościli się w kiełbaskowo-słodkim bufecie, a dzieci piekły kiełbaski na ognisku, które ufundowała im Rada Rodziców.

          Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia pikniku oraz jego uatrakcyjnienia.

  DZIĘKUJEMY!

  data dodania: 2015-05-30

 • Dni aktywności w szkole – - realizacja projektu Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień

              Od 25 do 27 maja realizowany był szkolny projekt Dni aktywności w szkole. Projekt polegał na organizacji: zajęć w poszczególnych pracowniach, które uczniowie wybierali zgodnie z własnymi zainteresowaniami  i uzdolnieniami; zajęć sportowych, połączonych z konkursami wiedzy z różnych dziedzin – uczniowie mogli pochwalić się swoimi uzdolnieniami w sferze sprawności fizycznej i umiejętności intelektualnych podczas: olimpiady sportowej klas I-III, szkolnego turnieju interdyscyplinarnego dla klas IV-VI i międzyszkolnego turnieju interdyscyplinarnego dla klas I-III - Żyj zdrowo w ekologicznej Europie.

  O tym, jak przebiegały te dni, czym najbardziej interesowali się uczniowie i jakie wykazywali umiejętności można przeczytać w poniższym sprawozdaniu z przebiegu wymienionych imprez.

  data dodania: 2015-05-30 | czytaj więcej

 • Informacja o wyniku naboru na stanowisko sekretarza szkoły w Szkole Podstawowej w Strzelcach

  W wyniku ogłoszenia o naborze na stanowisko sekretarza szkoły wpłynęło 12 ofert.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach informuje, że po przeprowadzeniu procedury naboru, tj. analizy nadesłanych zgłoszeń i rozmowy kwalifikacyjnej, na stanowisko sekretarza szkoły została wybrana Pani Joanna Luterek zamieszkała w Świdnicy.

  data dodania: 2015-05-28

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182