CERTYFIKATYAktualności

 • Konkursowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

  W grudniu uczniowie mogli pochwalić się swoimi uzdolnieniami plastycznymi i wyobraźnią twórczą oraz umiejętnościami współpracy w zespole podczas dwóch szkolnych konkursów.

   

  data dodania: 2015-01-02 | czytaj więcej

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa

  Po wrześniowej wizycie przedstawicieli Posterunku Policji w Marcinowicach został ogłoszony konkurs plastyczny poświęcony bezpieczeństwu w szkole, w domu i na drodze. Uczniowie przygotowali ciekawe prace.

   Na początku grudnia komisja w składzie: p. Ewy Kryger, p. Beaty Moskal, p. Joanny Kubickiej, p. Mirosławy Kozak oraz pani aspirant z Komendy Policji w Marcinowicach nagrodziła trzy obrazki i przyznała trzy wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród i upominków dla wszystkich uczestników konkursu odbyło się na szkolnym apelu w dniu 17 grudnia. Gratulujemy!

  data dodania: 2015-01-02

 • Dzień Dobrego Humoru w oddziale 6-latków

  9 grudnia w oddziale przedszkolnym 6-latków miały miejsce dwa wydarzenia: dzień ten ogłoszony został przez dzieci i ich wychowawczynię p. Joannę Kubicką Dniem Dobrego Humoru. Gościem specjalnym w tym dniu była Pani dyr. Małgorzata Herda, która uczestniczyła w specjalnie wydanym śniadaniu oraz w jednym z zajęć.

   

  data dodania: 2015-01-02 | czytaj więcej

 • …a na saniach zaprzężonych w renifery dwa z workami prezentów dla nas Mikołaj gna.

  W piątek, 5 grudnia w naszej szkole powitaliśmy niezwykłego gościa. Był nim długo oczekiwany przez przedszkolaków, uczniów i wszystkich pracowników - Mikołaj. Swoją wizytę obwieścił dzwonkiem i wesołym wołaniem: Ho! Ho!

  Tradycyjnie już jako pierwsi dostali słodkie paczki najmłodsi: przedszkolaczki i dzieci klas I – III. Oni wszyscy też mieli „prezenty” dla Mikołaja: wierszyki, piosenki, tańce. Mikołaj był zachwycony tak serdecznym przyjęciem. W szkolnych kuluarach zdradził, że nie spodziewał się tak gorącego przyjęcia i pogratulował nauczycielkom przygotowania dzieci na jego wizytę.

  Starsi uczniowie i dorośli też nie zawiedli – doskonale udawali wiarę w św. Mikołaja. Nikt nie zdradził się przed najmłodszymi kolegami, że jego odwiedziny to tylko kultywowany zwyczaj. I właśnie o to chodzi – o tę magię i radość odwiedzin Mikołaja. 

  data dodania: 2015-01-02

 • Szkolne andrzejki

  Tradycyjnie już uczciliśmy Andrzejki - starsi popołudniową dyskoteką, młodsi zabawą taneczną w piątkowe południe 28 listopada. Klasy I-III przygotowały wróżby, w których udział był świetną okazją do poznania obrzędowości andrzejkowej i znakomitym przerywnikiem po „figlach na parkiecie”. Żeby uzupełnić wypocone kalorie w klasach przygotowany został słodki poczęstunek.

  Kilka dni wcześniej najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się na Sali Zabaw „Bajka” w Świdnicy. Tam animatorzy przeprowadzili szereg konkursów, wróżb, zabaw andrzejkowych. W przerwach maluchy hulały na zjeżdżalniach, w basenie z piłkami, skakały w dmuchanym zamku, jeździły samochodzikami, grały w różne gry. 

  data dodania: 2014-12-02

 • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

  Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć najmłodsi swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. 

  W naszej szkole w tym dniu odbyły się lekcje wychowawcze przypominające prawa dziecka. Uczniowie mieli okazję do dzielenia się swoimi wyobrażeniami, marzeniami, problemami. Przygotowali też szereg ciekawych prac: plakaty, wydania albumowe, rysunki, które można było oglądać na wystawce w holu szkoły.  

  data dodania: 2014-12-02

 • Uroczysta akademia okazji obchodów Święta Niepodległości

  W piątek przed długim listopadowym w całej naszej szkole dominowały biało – czerwone barwy. Przedszkolaki i uczniowie mieli swoje galowe stroje udekorowane kotylionami, a na budynku powiewały flagi. W ten sposób zaakcentowaliśmy naszą miłość do ojczystego kraju. Jednak głównym punktem uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości była uroczysta akademia przygotowana przez szóstoklasistów pod kierunkiem Pani Joanny Mazanki i Pana Jerzego Zubera. Uczniowie pięknym czytaniem, recytacją i śpiewem przypomnieli wszystkim historię ponad wiekowej niewoli, a potem okoliczności odzyskania przez Polskę wolności.  

  data dodania: 2014-11-19

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  W środę 22 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Wesoła Kokoszka"

  data dodania: 2014-11-04 | czytaj więcej

 • Święto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

  Październik jest szczególnym mieciącem dla naszej szkoły, ponieważ w kilkudniowych odstępach świętują nauczyciele i pozostali pracownicy, a później najmłodsi uczniowie.

   

  data dodania: 2014-10-21 | czytaj więcej

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

                                                                                           MARK TWAIN

             

  We wtorek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, a kontynuowane były w szkole podczas akademii, na której gośćmi honorowymi byli: Pani wicewójt Ewa Łeńska i ks. proboszcz Marcin Czchowski. 

  Jak zwykle, program zaprezentowany przez uczniów klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawczyń: p. Joanny Zawady i p. Marty Kondzior,  dostarczył nie tylko wiele radości, ale i wzruszeń. Pięknym akcentem były życzenia wypisane na kartach okolicznościowych wykonanych przez dzieci. Miłym wspomnieniem dla: p. Anny Franków, p. Joanny Kubickiej i p. Jerzego Zubera była wypowiedź Pani Ewy Łeńskiej – absolwentki naszej szkoły, która składając życzenia szczególnie ciepło zwróciła się do swoich pierwszych wychowawców. 

  data dodania: 2014-10-21

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778