CERTYFIKATY











Aktualności

 • Ruszyło wydawanie obiadów

  Informujemy, że we wtorek, 3 listopada, rusza catering w szkole. Obiady będą wydawane ok. godz. 12.45 w holu na I piętrze. Na parterze, na tablicy „Dla Rodziców” wywieszony jest tygodniowy jadłospis. W każdej chwili można zadeklarować chęć korzystania z cateringu, kontaktując się z sekretarzem szkoły lub wychowawcą świetlicy, którzy udzielą szczegółowych informacji. Obiady można także zamawiać doraźnie. 

  data dodania: 2015-11-02

 • Na nikogo i na nic nie jesteśmy obojętni

  Październik był miesiącem wielu uroczystości i ważnych dla szkoły wydarzeń. Był też czasem wzmożonych działań naszego Samorządu Uczniowskiego.

  W ostatni piątek zakończyło się zbieranie zniczy, zorganizowane w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Najwięcej zniczy przynieśli uczniowie klasy III.  Gratulujemy zaangażowania! Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy aktywnie włączyć się w dzieło kultywowania pamięci o tych, którzy żyli dla nas przed nami.

  W szkole odbywa się też sprzedaż kartek – cegiełek dla fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. I w tej akcji nasi uczniowie nie zawiedli. Zakupują z własnych oszczędności i z pieniędzy rodziców kartki, wspierając w ten sposób tych, którzy potrzebują pomocy.

  Ale pomagamy nie tylko ludziom. Koło szkolnych wolontariuszy, powstałe w b. r. szk. z inicjatywy p. Kingi Bocian – naszej psycholog, ogłosiło zbiórkę żywności dla psów żyjących w schroniskach. I w tej akcji zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej oraz rodziców jest ogromne. Śmiało więc można powiedzieć, że zwierzętom nie grozi „psi los”.

  Organizatorzy szkolnych akcji –  Samorząd Uczniowski i Koło wolontariuszy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom zbiórek, a przede wszystkim rodzicom uczniów, za ich wsparcie finansowe.

  Akcje charytatywne  nie są jedynymi działaniami samorządu. Pomysłowość naszych uczniów i ich inicjatywy dotyczą również uatrakcyjniania życia szkolnego. Powrócił pomysł kolorowych dni. Członkowie SU ustalili, że w jednym wybranym dniu w każdym miesiącu uczniowie ubierać będą się w ustalony wspólnie kolor. W październiku był to smutny kolor – czarny, ale w ten sposób uczniowie chcieli wyrazić żal za odchodzącą złotą polską jesienią. W listopadzie ubiór uczniów przybierze barwy biało – czerwone, ponieważ listopad to miesiąc pamięci o poległych w walce o wolność rodakach oraz obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

  data dodania: 2015-10-31

 • Dodatkowy dzień wolny od zajęć

  W związku z ustaleniem w kalendarzu szkolnym dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 marca 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego /DZ. U. z 2015 r. poz.408/, zatwierdzonych przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną informujemy, że dzień 2.11.2015r.(poniedziałek) jest dniem wolnym. Rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki dzieciom w domu w tym dniu prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły.

  data dodania: 2015-10-26

 • Nasi reprezentanci uczestnikami XVI edycji Turnieju

  W piątek 23 października reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XVI edycji Turnieju  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Były to powiatowe eliminacje szkół do finału dolnośląskiego. Szkołę reprezentowali:  Gdański Rafał, Kasprzycki Tomasz, Zakrawacz Jakub, Łużny Mateusz, Hermaszewski Patryk, Gąsior Konrad, Młocek Krystian, Kurzej Wiktor (uczniowie kl. V) i Adam Giedrewicz (uczeń kl. IV).

  Chłopcy rozegrali dwa mecze, w których zaprezentowali swoje umiejętności sportowe, zmierzyli się z przeciwnikiem, porównując swoje i jego mocne oraz słabe strony. Mimo tego, że nasi reprezentanci nie dostali się do finału dolnośląskiego, wykazali się wolą walki oraz umiejętnością gry przy zastosowaniu zasady fair play. Turniej był dla nich kolejnym wyzwaniem i doświadczeniem sportowym, które mobilizuje ich do doskonalenia własnych umiejętności sportowych.    

  data dodania: 2015-10-25

 • Pierwszaki na szlaku Ślężańskim

  Realizując jedno z zadań konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w dniu 2 października w lekcji przyrodniczej na Przełęczy Tąpadła, którą poprowadził leśniczy – p. Andrzej Żygadło. Dzieci poznały różne „tajemnice” Ślężańskich lasów. Po leśnym spacerze odbył się mini-konkurs wiedzy nt. poznanych
  i zapamiętanych wiadomości. Dzieci były bardzo aktywne, więc każde otrzymało od pana leśniczego nagrodę. Pani J. Kubicka otrzymała nagrodę specjalną „Kalendarz z Lasów”, którą przeznaczyła do pracy z uczniami w klasach I-III i w oddziale przedszkolnym. Z kalendarza będą mogli korzystać też starsi uczniowie.

  Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Przy przygotowaniu ogniska i pieczeniu bardzo pomogli tatusiowie: p. Artur i Robert Sowa, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie się w cały wyjazd. 

  Wrażenia z wycieczki przedstawiają zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.

  data dodania: 2015-10-22

 • Ogólnoszkolny konkurs w ramach tygodnia Polska Złota Jesień

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, który przeprowadzony zostanie w okresie od 21 września 2015 r. do 21 marca 2016 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna i dyplom honorowy. Koordynatorką tego przedsięwzięcia została
  p. Joanna Kubicka.

  data dodania: 2015-10-22 | czytaj więcej

 • Nasi uczniowie aktywni w różnych konkursach

              Minęły dopiero niecałe dwa miesiące nauki, a nasi uczniowie już zaprezentowali swoje umiejętności i uzdolnienia w wielu dziedzinach

  data dodania: 2015-10-22 | czytaj więcej

 • Akcja SU Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

              Kolejny rok nasza szkoła aktywnie uczestniczy w akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodaków, historii całego narodu.

              Akcja, która trwać będzie do 27 października, polega na zbiórce zniczy. Uczniowie, którzy przyniosą znicze, mają je składać do wychowawców. Po zakończeniu akcji opiekunka SU zbierze świece i przekaże odpowiednim organom, odpowiedzialnym za organizację akcji na terenie naszej gminy. Klasę, która zbierze najwięcej zniczy, czeka nagroda.

              Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.

  data dodania: 2015-10-22

 • Niezwykłe wyróżnienie dla wyjątkowej Pani dyrektor Małgorzaty Herdy

  16 października w Marcinowicach, w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta gala z udziałem wszystkich pracowników oświaty naszej Gminy oraz władz samorządowych z Panem wójtem Władysławem Gołębiowskim na czele.  Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Pani dyrektor Małgorzacie Herdzie szczególnego tytułu Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice. Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że nasza Pani dyrektor i jej wieloletnia praca na rzecz szkoły w Strzelcach i Gminy Marcinowice zyskała uznanie i została wyróżniona.  Pani Małgorzacie Herdzie gratulujemy zaszczytu, życzymy sukcesów w życiu zawodowym, realizacji celów, spełnienia marzeń, radości i szczęścia w życiu osobistym. 

  data dodania: 2015-10-19

 • Święto Szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

              W bieżącym roku szkolnym obchody Święta Szkoły przypadły w piątek – 16 października. Z tej okazji p. Barbara Kielar – nasza polonistka - przygotowała w holu szkoły wystawę tematyczną nt. patrona – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do wglądu dostępne były też dawne kroniki szkolne, które  cieszyły się szczególnym zainteresowaniem rodziców przybyłych w tym dniu na pasowanie uczniów klas pierwszych. Wielu z nich odnalazło na zdjęciach siebie  i swoich kolegów z lat szkolnych. Było dużo śmiechu i wzruszeń.

              Dla uatrakcyjnienia święta Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową, która jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem.

              Jednak punktem kulminacyjnym obchodów Święta Szkoły było pasowanie pierwszoklasistów. W strojach galowych, w żółtych i bordowych biretach  na głowach, na tle kolorowej dekoracji wykonanej przez p. Joannę Kubicką, uczniowie dwóch klas pierwszych, w obecności całej społeczności szkolnej i rodziców, złożyli uroczyste przyrzeczenie. Wcześniej dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, recytując wiersze o sobie, śpiewając i tańcząc. Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzelcach ogromnym ołówkiem dokonała p. dyr. Joanna Mazanka. Każde dziecko od swojej wychowawczyni otrzymało pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i światełko odblaskowe. Uczniowie klasy II i III obdarowali swoich młodszych kolegów słodkimi rożkami. Po uroczystości nowo pasowani uczniowie gościli się w swoich klasach na przyjęciu przygotowanym przez ich rodziców.

              Dla pierwszoklasistów był to szczególny dzień -  dzień, w którym uczniowie oficjalnie rozpoczęli swoją szkolną przygodę.

  Wszystkim im życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w nauce i dobrej zabawy. 

  data dodania: 2015-10-17

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687