CERTYFIKATYAktualności

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Społeczność Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  serdecznie zaprasza na

  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY


  bombki, stroiki, kartki świąteczne

  wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli

   

   

  Zapraszamy od piątku 13 grudnia 2019 r. do wyczerpania asortymentu.

  data dodania: 2019-12-12

 • Omnibus klasy pierwszej

   6 grudnia 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie wiedzy i umiejętności –Omnibus klasy. Przez dwa dni zmagali się z zadaniami, w celu zdobycia największej liczby punków. W pierwszym dniu rozwiązali testy z edukacji polonistycznej, matematycznej oraz społecznej. Następnego dnia odbył się quiz z wiedzy ogólnej oraz społecznej. Pytania były zróżnicowane i dotyczyły wielu dziedzin życia. Nad porządkiem   i  przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z  p. dyrektor - Joanny Mazanki, bibliotekarki - Beaty Kamińskiej oraz rodziców: Alicji  Pęcak oraz Moniki Gliwy. Wszystkie zadania przygotowała wychowawczyni Anna Franków. Tytuł Omnibusa klasy zdobyła Hannah Pęcak. Gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2019-12-08

 • Zdrowy miesiąc

  29.11.2019r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą, panią Beatą Moskal  zakończyli  akcję „zdrowy miesiąc”. Przez cały ten czas  starali się pokazać, że bardzo ważne w naszym codziennym życiu jest zdrowe odżywianie poprzez przynoszenie  kanapek z warzywami- pomidor, rzodkiewka, świeży ogórek, papryka, szczypiorek… Jedli też owoce.  Uwieńczeniem tej akcji było wspólne robienie zdrowych kanapek oraz ich spożywanie.

  data dodania: 2019-12-08

 • Szkolne spotkanie z Mikołajem

              Na dzień 6. grudnia wszyscy, niezależnie od wieku, czekają z niecierpliwością i  wypatrują św. Mikołaja. Najbardziej tęsknią za nim dzieci. Również i w tym roku Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i uczniów. Zgodnie z tradycją zawitał w progach naszej szkoły, przywożąc bogate, słodkie podarki. Jednak zanim je rozdał, sprawdził, czy wszyscy byli grzeczni. „Sprawdzian” wyszedł pomyślnie, więc tylko pomachał rózgą. Najmłodsi witali go piosenkami, a starsi oklaskami.

              Już do końca dnia w szkole panował mikołajkowy nastrój. Słychać było śmiech i pyszne mlaskanie, gdy każdy kosztował coś smakowitego ze swojej paczki.

  data dodania: 2019-12-07

 • Wiktoria i Zuzia laureatkami konkursu plastycznego „Barwy Niepodległości”

              W październiku uczestniczki koła plastycznego i dziewczynki z kl. II przygotowywały pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej prace plastyczne na konkurs o zasięgu powiatowym pt. „Barwy Niepodległości”. Dwa dzieła zostały zauważone przez jury organizatora tego przedsięwzięcia, tj. MDK w Świdnicy, które przyznało nagrodę uczennicy kl. V a - Zuzi Wilczyńskiej i wyróżnienie uczennicy kl. II – Wiktorii Łużnej. Obie laureatki odebrały swoje nagrody na apelu szkolnym w dniu 5 grudnia.

  data dodania: 2019-12-07

 • Młodsi uczniowie w czarodziejskim świecie Aladyna i Dżina

  28 listopada nasi uczniowie z klas I-IV wyjechali do świdnickiego teatru na spektakl muzyczny „Cudowna lampa Aladyna”. Dzięki pięknej dekoracji, barwnym strojom i śpiewno-słownej grze aktorskiej wszyscy mogli przenieść się w czarodziejski świat Dżina, przeżywać przygody Aladyna – znalazcy cudownej lampy. Przedstawienie miało też charakter edukacyjny, ponieważ jego bohaterowie przypomnieli widzom konsekwencje zawierania znajomości z nieznanymi osobami.

              Uczniowie i nauczyciele wracali do szkoły pełni wrażeń i doznań estetycznych.

  data dodania: 2019-12-07

 • Rozstrzygnięcie głosowania na Najbardziej Życzliwych Uczniów naszej szkoły

              Corocznie w naszej szkole obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym roku szkolnym przypadł on na dzień 21 listopada. W tym dniu tradycyjnie już odbyło się głosowanie na Najbardziej Życzliwych Uczniów. Na apelu, w czwartek - 5grudnia, cała społeczność szkolna poznała zwycięzców tego plebiscytu, którzy z rąk psycholog szkolnej – Pani Kingi Bocian i dyrektor szkoły – Pani Joanny Mazanki odebrali nagrody. Byli to:

  - z klas młodszych: Karolina Downar (uczennica kl. III), Grześ Korpysa i Milenka Śliwa (uczniowie kl. II);

  - z klas starszych tytuł Najżyczliwszego ponownie zdobył Jakub Nóżka (uczeń kl. VIII).

              Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy życzliwości innych.

  data dodania: 2019-12-07

 • Aniołkowe granie

  Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską inicjatywę dedykowaną dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych. Patronat honorowy sprawuje dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Zbieramy zabawki, przybory szkolne,  nieużywane ubrania i wszystko to, co mogłoby się przydać dzieciom z Domu Dziecka.

  Dziękujemy za już okazane wsparcie Rodzicom i całej szkolnej społeczności oraz zapraszamy do dalszego udziału w akcji tych, dla których nieobojętny jest los dzieci pozostających w pieczy zastępczej.

  data dodania: 2019-12-07

 • Młodzież naszej szkoły po raz kolejny z wizytą w operze

  W dniu 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII wraz z Panią dyrektor oraz wychowawczynią – p. Martą Kondzior po raz kolejny udali się z wizytą do Opery Wrocławskiej, tym razem na spektakl „ Kopciuszek”. Pierwszy kontakt z wielką sztuką, która miała miejsce w zeszłym roku, pozostawił szereg pełnych satysfakcji wrażeń, a tym samym zachęcił naszą młodzież do jej dalszego poznawania.

  „Kopciuszek” Rossiniego w Operze Wrocławskiej zachwycił naszych ósmoklasistów inteligencją i humorem inscenizacji, mistrzowskim operowaniem głosem i świetnym aktorstwem śpiewaków, a także lekkością i wirtuozerią orkiestry. Libretto, wywiedzione z bajki Charlesa Perraulta, wprowadziło widzów w świat klarownych podziałów na dobro i zło, a inscenizacja słynnej Iriny Brook przeniosła odwieczny konflikt wartości na grunt współczesnych realiów.

  Poznanie widowiska sceniczno-muzycznego w jego realnej formie z udziałem widza- słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego zostanie już wpisane w tradycję naszej szkoły.

  data dodania: 2019-12-05

 • Tolerancyjni drugoklasiści

              Dzień 29 listopada przebiegł uczniom klasy II pod hasłem Tolerancja, czyli „elegancja” w zachowaniu się w stosunku do innych osób. Był to kolejny dzień okolicznościowy realizowany w ramach klasowego projektu wychowawczego.  

              Podczas zajęć drugoklasiści prezentowali i omawiali swoje wytwory przygotowane w domu: emblematy z hasłem „Klasowy Dzień Tolerancji”, piękne obrazki i plakaty oraz hasła promujące tolerancję w różnych aspektach znaczenia tego pojęcia; rozwiązywali zadania mające na celu zrozumienie czym jest tolerancja, odgrywali scenki dramowe, przeprowadzili dyskusję piramidową metodą aktywną Śnieżna kula.

              Ucząc się tolerancji, uczniowie przed rozpoczęciem lekcji poznali rolę wolontariuszy, tzn.: pomagali przedszkolakom w szatni, podjęli próbę organizacji im zabaw o poranku. W ciągu dnia odwiedzili swoich młodszych kolegów i zaprosili ich do zabawy „Magiczna lampka” oraz zaprezentowali eksperyment „Wędrujące kolorowe kuleczki”.

              Wychowawczyni – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do zajęć, za śniadaniową niespodziankę, która sprawiła im wiele radości i dodała energii do pracy, paniom, które wzięły udział w zajęciach za uczestnictwo w nich oraz wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych za współpracę.

  data dodania: 2019-12-01

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687