CERTYFIKATYAktualności

 • Szkolny Dzień Zdrowia

  Szkolny Dzień zdrowia, który miał miejsce 20 marca. 

  to kolejne przedsięwzięcie w ramach starania się naszej szkoły o certyfikat Bezpiecznej szkoły, jednocześnie następne duże zadanie pod hasłem: Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń.

  Nasza promotorka zdrowia – pani Małgorzata Rasała,  we współpracy z pedagog szkolną - panią Ewa Kryger, opracowała Projekt dotyczący edukacji zdrowotnej „Pierwsza pomoc”. W projekcie tym udział wzięły wszystkie klasy i oddziały przedszkolne. W lutym wychowawcy klas i pani pedagog prowadzili szereg lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wykorzystano przy tym filmy edukacyjne, plansze, organizowano warsztaty. Wszystkie oddziały uczestniczyły również w konkursie na hasło promujące zdrowie. Natomiast uczniowie klas młodszych i starszych dodatkowo mieli okazję do pochwalenia się swoją wiedzą na temat zdrowia w drugim konkursie, który przeprowadziła pani Joanna Przyborowska. Finał obu konkursów odbył się właśnie 20 marca. W tym dniu również uczniowie klas III – V, pod czujnym okiem profesjonalisty – przedstawicielki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, prezentowali swoje umiejętności opatrywania ran, bandażowania, mierzenia ciśnienia itp. Ponadto wraz z nauczycielami przeszli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym wykonywania sztucznego oddychania (resuscytacji).

              Kontynuacją powyższych działań był przygotowany przez grupę dzieci 6-letnich i ich wychowawczynię – panią Joannę Kubicką oraz panią pedagog – Ewę Kryger apel pt. Nie pal przy mnie. Na apel, w dniu 26 marca, zaproszone zostały przedstawicielki świdnickiego SANEPID-u, które zwróciły się z prośbą o przeprowadzenie takiej akcji w naszej szkole. Dzieci zaprezentowały mapy poglądowe, które wykonały na zajęciach, wystąpiły w krótkim przedstawieniu. Plastyczną dekorację wykonały 5-latki.

              Cała impreza prozdrowotna była świetną nauką poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne. Podniosła świadomość uczniów, że i od nich zależeć może zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka. 

  data dodania: 2015-04-07

 • Muzyczne powitanie wiosny na ludowo

   

              Marcowe spotkanie z przedstawicielami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzych przebiegło niezmiernie wesoło, z ludowym śpiewem i tańcem. Uczniowie poznawali tradycje wiosenne i wielkanocne regionu lubelskiego. Zaproszeni goście z Wałbrzyskiego Zespołu Ludowego tańczyli polkę, oberka, uczyli przyśpiewek.

              Od rana atmosfera w szkole była wiosenna, a przyśpiewka o kogucie rozbrzmiewała po szkolnych korytarzach.

  data dodania: 2015-03-19

 • Dzień Życzliwości

   

  W ramach przygotowań się naszej szkoły do ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna szkoła podejmowanych jest szereg działań. Jedno z nich dotyczy obowiązku przestrzegania prawa także przez uczniów. Dlatego organizowane były już: lekcje wychowawcze, zajęcia warsztatowe, pogadanki przeprowadzane przez przedstawiciela policji. Uczniowie poznawali pojęcie prawa w różnych aspektach jego znaczenia, tworzyli metaplan, próbując porównać własne lub dostrzeżone niewłaściwe zachowania/postawy z zachowaniami/postawami pożądanymi społecznie. Wspólnie dociekali przyczyn łamania prawa szkolnego, cywilnego i karnego przez młodych ludzi. Starali się na tej podstawie wyciągać i formułować wnioski.

  Pogadanki z policjantem miały na celu uświadomienie naszym uczniom sankcji karnych, jakie im grożą (ich starszym kolegom i ludziom dorosłym) za łamanie prawa.

  W tym roku kontynuacją tego działania były również szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie mieli okazję do dzielenia się swoimi wyobrażeniami, marzeniami, problemami. Przygotowali też szereg ciekawych prac: plakaty, wydania albumowe, rysunki, które można było oglądać na wystawce w holu szkoły. Z kolei ciągiem dalszym powyższego przedsięwzięcia było ogłoszenie (przy okazji obchodzenia Święta Kobiet) dnia 9 marca Dniem życzliwości. W tym dniu cała społeczność szkolna nosiła kotyliony uśmiechniętych buziek, słoneczek, serduszek itp. Wychowawcy przypominali wspólnie z uczniami, jak należy okazywać sobie szacunek, co to znaczy tolerancja, uświadamiali o konieczności  przestrzegania praw każdego człowieka oraz zastanawiali się, czy w naszej szkole każdy ich przestrzega.

  data dodania: 2015-03-19

 • Grupowy Dzień Teatralny 6-latków

   

              6 marca to już kolejny wyjątkowy dzień w życiu grupy 6-ciolatków. Dzieci miały bardzo ważne zadanie do wykonania – przygotować według własnego pomysłu inscenizację któregoś z wierszy Doroty Gellner. Dzień wcześniej wykonywały afisze teatralne. Ponadto dodatkowo miały mieć „teatralne” drugie śniadanie. Jak zwykle w realizację tego przedsięwzięcia mocno zaangażowani zostali rodzice, którzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania:

  - Klaudia Sowa przyjechała do szkoły z całą torbą rekwizytów i zarecytowała wraz z Julką Kaczmarską, która wykonała ilustracje do swojej roli, wiersz pt. „Czarodziejski most”;

  - Julkę Gliwę z dwiema reklamówkami rekwizytów przywiózł tato. Dziewczynka wspaniale zaprezentowała się w wierszu pt. „Przyjęcie”;

  - Przemek Żydek i Kubuś Banaś deklamowali wierszyk pt. „Nasza piłka”. Przemek przedstawiał go własnoręcznie wykonanymi kukiełkami, a Kuba przebrał się za piłkarza;

  - wiersz pt. „Urodziny” przedstawiły Klaudia Woźna przebrana za myszkę, Amelka Jagielska i Jena Lee improwizując zrobionymi wspólnie z mamami kukiełkami;

  - Martynka Minartowicz zaprezentowała się z przepięknie wykonanym zajączkiem w utworze pt. „Zajączek, pajączek i jeż” (kukiełkę do późnego wieczora projektowała i szyła mama).

  Dzieci zaprezentowały się przed publicznością 5-latków i uczniów z klas I-III.

              Super smaczne było też śniadanie: jajkowe biedronki Julki Gliwy, śpiące pod plastrem żółtego sera parówkowe ludziki Klaudii Sowy, bananowi dżentelmeni Kuby Banasia i Grzesia Mierzwy, jajeczny kwiatek Olivii Sowy, ciasteczkowy stworek Julki Kaczmarskiej, dziwadełko z pomarańczy Amelki Jagielskiej, motylek i ważka Martynki Minartowicz, wesoła parówkowa pani Sandry Kaweckiej, gruszkowo – jabłkowe stworki Przemka Żydka, uśmiechnięte kanapki innych dzieci.

               Ten wesoły dzień przedszkolaków utrwalony został na zdjęciach, do obejrzenia których zapraszają
  dzieci i wychowawczyni p. Joanna Kubicka. 

  data dodania: 2015-03-19

 • Konkurs recytatorski

  Tradycyjnie już w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK (tym roku jest to jubileuszowa, bo XX edycja zmagań młodych recytatorów). Gościliśmy uczniów i opiekunów ze szkoły w Marcinowicach i z Wir. Jury w składzie: Pani Alicja Synowska, Pani Anna Urbańska i Pani Jadwiga Konstanty wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Wśród osób, które zakwalifikowały się do kolejnego – powiatowego etapu jest nasza uczennica Justyna Borko. Uwagę jury zwróciła także Zuzanna Kuc, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Justynie życzymy sukcesu w Świdnicy!

  data dodania: 2015-02-21

 • Walentynkowy piątek

              W tym roku bawiliśmy się na szkolnych walentynkach w piątek 13 lutego. Samorząd uczniowski kilka dni wcześniej wystawił w holu miłosną skrzynkę, do której można było wrzucać wykonane przez siebie walentynkowe kartki z dowodami sympatii, udekorował gazetkę ścienną. Uczniowie mogli też zamanifestować to święto przyjaźni poprzez elementy stroju w kolorach czerwieni lub różu. Ciekawą inicjatywą wykazała się Karolina Kmiecik z klasy V, która własnoręcznie wykonała kartki walentynkowe kolegom i koleżakom z klasy. Nie zapomniała też o swoich nauczycielach, którym sprawiła wiele radości. Wszyscy dziękujemy „tajemniczemu nieznajomemu” za wspaniały gest. Aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna, klasa VI zorganizowała kawiarenkę. 

  data dodania: 2015-02-17

 • Muzyczne małe co nieco

  Po ponad półrocznej przerwie znów powitaliśmy w szkole przedstawicieli Filharmonii Wałbrzyskiej. Najmłodsze dzieci i uczniowie na piątkowej lekcji muzycznej mogli posłuchać fragmentów różnych rodzajów muzyki poważnej, poakompaniować na instrumentach perkusyjnych i zatańczyć fokstrota.  

  data dodania: 2015-02-17

 • OGŁOSZENIE O ZAPISACH DO KL. I

  W związku z wejściem w życie w dniu 14 listopada 2013 r. tzw.

  Ustawy Sześciolatkowej  obowiązkiem szkolnym  od 1 września 2015 r.

  objęte są  dzieci:

   1/    urodzone w okresie od dnia 1 lipca 2008 r. do dnia 31 grudnia 2008 r.,

  które nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2014/2015

   2/   urodzone w 2009 r. 

             Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K  Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza zapisy dzieci 7 letnich i dzieci 6 letnich do klasy I  na rok szkolny 2015/2016.

    Zapisy dzieci  -  codziennie od godziny 7.30  do 14.30, najpóźniej do 31.03.2015 r.

   e-mail szkoły:  spstrzelce@poczta.onet.pl

   strona szkoły:  www.spstrzelce.098.pl

    UWAGA:   Rodzice lub opiekunowie zapisujący dziecko powinni posiadać metrykę urodzenia dziecka
                    i numer PESEL

  data dodania: 2015-02-11

 • OGŁOSZENIE O ZAPISACH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. K.K  Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej   w Strzelcach.

           Zapisy dzieci  - codziennie od godziny 7.30  do 14.30,   najpóźniej do 31.03.2015 r. 
  e-mail szkoły:  spstrzelce@poczta.onet.pl

  strona szkoły:  www.spstrzelce.098.pl

   Uwaga:  Rodzice lub opiekunowie zapisujący dziecko, powinni posiadać  metrykę urodzenia dziecka i numer PESEL

   Na podstawie art. 7 ustawy z 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i niektórych ustaw (Dz.U. z 18 lipca 2013 r. poz. 827):

   1. Od dnia 1 września 2015 r. dziecko w wieku 4 lat ma prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

   2. W latach szkolnych 2015/2016 i 2016/2017 dziecko uzyskuje prawo o którym mowa w ust. 1. , z początkiem roku szkolnego  w tym roku kalendarzowym, w którym kończy 4 lata. 

   

  data dodania: 2015-02-11

 • Dzień Seniora

  W niedzielne popołudnie, dnia 18 stycznia gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków. Tę uroczystość zaszczycili też swoją obecnością: Wójt Gminy Marcinowice p. Władysław Gołębiowski, Wicewójt p. Stanisław Leń z małżonką, sołtysi i radni z obwodu naszej szkoły oraz ks. proboszcz Marcin Czchowski. Seniorom towarzyszyli rodzice naszych uczniów.

  Babcie i Dziadkowie mogli zobaczyć swoje wnuczki i wnuków w kolędniczym programie artystycznym wyreżyserowanym przez p. Mirosławę Kozak i p. Jerzego Zubera, wysłuchać dedykowanych im piosenek, wierszy oraz życzeń przygotowanych przez przedszkolaków i uczniów kl. I-III. Goście przeżywali swoje święto przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Atmosfera była bardzo wzruszająca, a jednocześnie wesoła, pełna śmiechu i radosnego gwaru.  

  data dodania: 2015-01-30

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384