CERTYFIKATYAktualności

 • Nasz uczeń pierwszy w Świdnicy

  W dniach 27- 29  kwietnia 2015r. odbyły się Dni Językowe  w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w przedsięwzięciu, biorąc udział w konkursie na Symbol Europejski w wymiarze przestrzennym. Wiktor Kurzej z kl. IV oraz Jakub Zakrawacz z kl. IV wykonali budowle: Stonhenge oraz Panteon, które zostały dostarczone do SP 6 przez opiekuna konkursu p.Martę Kondzior. Jury oceniło prace konkursowe z wszystkich szkół uczestniczących w konkursie ze wspaniałym dla nas wynikiem. Wiktor Kurzej został laureatem konkursu, zajmując I miejsce. Nagrodę i dyplom odebrał w siedzibie szkoły z rąk Pani Dyrektor Violetty Skibickiej. Gratulujemy sukcesu!!!

  data dodania: 2015-06-11

 • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych i świetlicowych

  Informujemy, że w związku z organizowanym przez szkołę Rajdem Rowerowym dzień 12 czerwca będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i świetlicowych.

  data dodania: 2015-06-09

 • Wycieczka klasy V do Wrocławskiego ZOO

              W dniu 28 maja 2015 r. piątoklasiści z wychowawczynią – p. Joanną Przyborowską pojechali do Wrocławia, gdzie zwiedzili całe ZOO. Największą atrakcją była wizyta w nowo wybudowanym afrykarium i oglądanie egzotycznych zwierząt, w tym ryb pływających we wspaniałych akwariach.

               Afrykarium to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tam 19 basenów i zbiorników, w których podziwiać można m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, a  z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m Głębiny Kanału Mozambickiego: rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Kolejna ekspozycja poświęcona została Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowały się pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie. Z kolei dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

              Wszyscy wyjeżdżali z ZOO pełni wrażeń i dobrego humoru. Zwiedzanie afrykarium było doskonałą lekcją zarówno przyrody, jak i geografii. Uczniowie na pewno na długo ją zapamiętają. 

  data dodania: 2015-06-02

 • Piknik rodzinny 2015

  Piknik rodzinny to tradycyjna już impreza środowiskowa organizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły i wszystkich jej pracowników.  W tym roku gośćmi honorowymi pikniku byli: Wójt Gminy Marcinowice p. Władysław Gołębiowski, dyr. GOK-u w Marcinowicach – p. Dawid Sobczyk,  ks. Marcin Czchowski.

  Piknik poświęcony był rodzicom i dzieciom z okazji świąt przypadających w maju i czerwcu: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Zgromadziły się na nim całe rodziny, które miały okazję do miłego spędzenia czasu w weekend, spotkania się ze znajomymi, rozmów z nauczycielami.

              Na tegorocznym pikniku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło atrakcji. Najpierw rodzice i inni członkowie rodzin dzieci mogli podziwiać je w programach artystycznych dedykowanych mamom i tatusiom: obejrzeć przedstawienie kl. I pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”, wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez przedszkolaków i uczniów kl. I-III, dopingować swoje pociechy w konkursie piosenki. Po części artystycznej rodzice fundowali dzieciom: zabawy na dmuchanym zamku, kupowali: lody, watę cukrową, popcorn, ciasta, zabawki, książki (na szkolnym kiermaszu). Wiele radości miały dzieciaki z puszczania mega-baniek, strzelania z profesjonalnego łuku i dmuchawki pigmejskiej do tarczy, malowania twarzy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach przeprowadzonych przez: przedstawicielki SANEPID-u, prywatne pogotowie ratunkowe Na sygnale, którego karetka zajechała na szkolne podwórze dzięki uprzejmości Centrum Szkolenia i Psychoterapii CATERINA sp. z o.o.; odbyły się też pokazy akcji ratowniczej przeprowadzonej przez jednostkę OSP w Tworzyjanowie. Przy okazji pokazów straży i pogotowia ratunkowego nasi uczniowie mieli okazję przypomnienia sobie i utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej. Natomiast dorośli palący papierosy mogli u pań z SANEPID-u dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Czyli: zabawa połączona z nauką i profilaktyką zdrowia. Między różnymi atrakcjami i przedsięwzięciami rodzice gościli się w kiełbaskowo-słodkim bufecie, a dzieci piekły kiełbaski na ognisku, które ufundowała im Rada Rodziców.

          Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia pikniku oraz jego uatrakcyjnienia.

  DZIĘKUJEMY!

  data dodania: 2015-05-30

 • Dni aktywności w szkole – - realizacja projektu Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień

              Od 25 do 27 maja realizowany był szkolny projekt Dni aktywności w szkole. Projekt polegał na organizacji: zajęć w poszczególnych pracowniach, które uczniowie wybierali zgodnie z własnymi zainteresowaniami  i uzdolnieniami; zajęć sportowych, połączonych z konkursami wiedzy z różnych dziedzin – uczniowie mogli pochwalić się swoimi uzdolnieniami w sferze sprawności fizycznej i umiejętności intelektualnych podczas: olimpiady sportowej klas I-III, szkolnego turnieju interdyscyplinarnego dla klas IV-VI i międzyszkolnego turnieju interdyscyplinarnego dla klas I-III - Żyj zdrowo w ekologicznej Europie.

  O tym, jak przebiegały te dni, czym najbardziej interesowali się uczniowie i jakie wykazywali umiejętności można przeczytać w poniższym sprawozdaniu z przebiegu wymienionych imprez.

  data dodania: 2015-05-30 | czytaj więcej

 • Informacja o wyniku naboru na stanowisko sekretarza szkoły w Szkole Podstawowej w Strzelcach

  W wyniku ogłoszenia o naborze na stanowisko sekretarza szkoły wpłynęło 12 ofert.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach informuje, że po przeprowadzeniu procedury naboru, tj. analizy nadesłanych zgłoszeń i rozmowy kwalifikacyjnej, na stanowisko sekretarza szkoły została wybrana Pani Joanna Luterek zamieszkała w Świdnicy.

  data dodania: 2015-05-28

 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny w najbliższą sobotę 30 maja

  Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszej szkoły z całymi rodzinami na kolejny Piknik Rodzinny. Gwarantujemy dobrą zabawę i miło spędzony czas. Więcej szczegółów w zakładce "czytaj więcej"

  data dodania: 2015-05-24 | czytaj więcej

 • Rozśpiewane wiersze - majowa lekcja muzyczna

              Wiersze Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy to jedne z najbardziej ulubionych przez dzieci utworów poetyckich. Na majowej lekcji niektóre z nich stały się natchnieniem dla naszych muzyków z Filharmonii Sudeckiej.  Uczniowie mogli wysłuchać ich przy dźwiękach różnych instrumentów. Dodatkową atrakcją były baletowe układy taneczne wykonane przez prowadzącą – p. Sonię m.in. do utworu pt. Dziadek do orzechów.  Dzieci też miały możliwość zaprezentowania się w inscenizacjach muzycznych i w tańcu. 

  data dodania: 2015-05-24

 • Przedwakacyjne atrakcje

              Powolutku zbliżają się wakacje, chociaż przed uczniami najgorętszy okres. „Walka” o jak najlepsze oceny. Aby wszystkich odstresować przygotowaliśmy na koniec maja wiele atrakcji. Przez kolejne cztery dni: od 25 do 27 maja realizowany będzie szkolny projekt Dni aktywności w szkole. Projekt polega na organizacji: zajęć w poszczególnych pracowniach, które uczniowie wybiorą zgodnie z własnymi zainteresowaniami  i uzdolnieniami; zajęć sportowych, połączonych z konkursami wiedzy z różnych dziedzin; Pikniku rodzinnego. Szczegółowy harmonogram zaplanowanych imprez jest następujący:

  • 25 maja - Organizacja pracowni przedmiotowych w godz. 8.30 – 11.30:

  - Pracownia plastyczna – p. Mirosława Kozak

  - Pracownia przyrodnicza – p. Małgorzata  Rasała i p. Anna Franków

  - Pracownia muzyczno-taneczna -  p. Beata Moskal i p. Jerzy Zuber

  - Pracownia matematyczno-informatyczna – p. Joanna Zawada

  - Pracownia czytelnicza – p. Beata Kamińska

  - Pracownia językowa – p. Marta Kondzior

  - Gry i zabawy integracyjne  z dziećmi - uczniami z różnych grup wiekowych: P. Magdalena Figzał, p. Joanna Kubicka, p. Ewa Kryger

  • 26 maja - Olimpiada sportowa edukacji wczesnoszkolnej, którą poprowadzi p. Joanna Przyborowska
  • 27 maja -  Szkolny turniej interdyscyplinarny dla kl. IV-VI – p. Joanna Przyborowska,

  p. Joanna Mazanka

  • 28 maja - Międzyszkolny turniej interdyscyplinarny kl. I-III:  Żyj zdrowo w ekologicznej Europie – koordynator p. Anna Franków
  • 30 maja - Piknik rodzinny – koordynator p. Jerzy Zuber

  data dodania: 2015-05-19

 • V RAJD ROWEROWY - REAKTYWACJA

  Bezpieczeństwo, turystyka, rekreacja

   V Rajd Rowerowy
  -reaktywacja”

   Projekt edukacyjny

  data dodania: 2015-05-13 | czytaj więcej

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687