CERTYFIKATYAktualności

 • V RAJD ROWEROWY - REAKTYWACJA

  Bezpieczeństwo, turystyka, rekreacja

   V Rajd Rowerowy
  -reaktywacja”

   Projekt edukacyjny

  data dodania: 2015-05-13 | czytaj więcej

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego

              Na kwietniowym apelu, koordynatorka Szkolnego Konkursu Wielkanocnego p. Mirosława Kozak, rozdała dyplomy i słodkie upominki wszystkim uczestnikom. A było ich wielu. Do konkursu przedstawiono aż 55 wspaniałych prac: pisanek i stroików. Wśród laureatów znalazło się 15-cioro dzieci i uczniów ze wszystkich oddziałów przedszkolnych i klasowych. Jak każdego roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Duże uznanie należy się rodzicom, którzy wspomogli swoje pociechy w przygotowaniu prac, które w znacznej większości zostały sprzedane na gminnej imprezie Stoły wielkanocne w Marcinowicach. 

  data dodania: 2015-05-13

 • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

              W czwartek, dnia 30 kwietnia, w przeddzień majowego weekendu, cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała z klasą VI p. Joanna Mazanka – autorka tekstów literackich, we współpracy z p. Jerzym Zuberem – twórcą oprawy muzycznej.

              Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i wszyscy uczniowie zaprezentowali się godnie: każdy trzymał w ręce biało – czerwoną chorągiewkę, którą powiewał w trakcie śpiewu piosenek; zachowywał się z powagą podczas śpiewania hymnów: narodowego i UE.

              Do udziału w obchodach majowych świąt: Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja dzieci i uczniowie zostali przygotowani na zajęciach wychowawczych, na których przypomniana została geneza wydarzeń związanych z tymi świętami. 

  data dodania: 2015-05-13

 • Nabór na wolne stanowisko pracy Sekretarza Szkoły

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza nabór na stanowisko SEKRETARZA  SZKOŁY

  pobierz 

  data dodania: 2015-05-09

 • Zapraszamy na drzwi otwarte w szkole

  data dodania: 2015-04-24

 • Dzień Ufoludka w oddziale 6-latków

              Dzień Ufoludka to kolejny dzień okolicznościowy zorganizowany w oddziale przedszkolnym 6-latków. W dniu 16 kwietnia maluchy mogły przeistoczyć się w nieziemskie istoty. Wspólnie z rodzicami miały wykonać opaski z antenkami i kosmiczne śniadanie. Najciekawsze przebranie miał Kuba Banaś, który naprawdę przypominał w nim przybysza z kosmosu.

              Dzieci zaprezentowały się w krótkim „ufoludkowym” programie swoim kolegom z drugiego oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III. Na zajęciach wykonywali rakiety kosmiczne, lepili Ufo-ludziki , rozwiązywali zadania o treściach kosmicznych i bawili się przy piosenkach pt. „Songo”, „Trzej kosmici”. Wiele radości przyniosło im śniadanie, bo mogli jeść: kanapkowe i owocowe rakiety, warzywno-jajeczne ufoludki. 

  data dodania: 2015-04-19

 • Kwiecień – miesiącem promocji zdrowia

              W kwietniu każdego roku podsumowujemy realizację naszych klasowych i szkolnych planów, programów oraz projektów poświęconych promocji prowadzenia zdrowego trybu życia. Z tej okazji uczniowie klasy I, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Beaty Moskal zaprezentowali się w dn. 16 kwietnia w przedstawieniu pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Dzieci zachwyciły przede wszystkim swoimi umiejętnościami aktorskimi, opanowaniem na pamięć długich ról. Natomiast p. B. Moskal okazała się nie tylko doskonałym reżyserem, ale i scenografem. Przygotowała przepiękną dekorację i fantazyjne elementy strojów.

              Przesłaniem przedstawienia było wskazanie skutków niewłaściwej diety na zdrowie                     i ogólne samopoczucie.  

  data dodania: 2015-04-19

 • Udział naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń

              W b. r. szk. nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”. Wzięliśmy udział w IV edycji tego konkursu., którego koordynatorką była pedagog szkolna – p. Ewa Kryger we współpracy z p. Joanną Kubicką. Do zrealizowania było 10 zadań z różnych obszarów dotyczących pracy opiekuńczo-wychowawczej szkoły. Zadania obejmowały bardzo szeroki zakres tematyczny, a dotyczyły m.in. przeprowadzenia:

  - debat i testów nt. Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel,

  - szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi,

  - spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.,

  - pogadanek we wszystkich klasach nt.  Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne,

  - konwersatoriów nt. Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić?

   - konwersatoriów nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”,  

  - konwersatoriów pod hasłem Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność,

  - konwersatoriów pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”, gdzie szukać pomocy?,

  - konwersatoriów nt. Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia ….,

  - wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.

              Za wykonanie każdego z powyższych zadań można było otrzymać maksymalnie 10 punktów, a łącznie 100 punktów. My zdobyliśmy „maxa”, czyli 100 punktów. 

  data dodania: 2015-04-19

 • Instrumenty nie tylko potrafią grać, ale i bajki opowiadać

              10 kwietnia, kolejny raz odwiedzili nas przedstawiciele Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tym razem muzycy „udowodnili” naszym uczniom, że instrumenty nie tylko wydają dźwięki, ale potrafią także „opowiadać”.

              Wysłuchaliśmy bajki o chłopcu, który wraz ze swoim przyjacielem pieskiem, był poszukiwaczem skarbów, rozpoczynającym swoje niesamowite podróże  od leśnej polany. Artyści grając na fletach i improwizując na melodyce oraz keyboardzie poprowadzili nas na leśną polanę, na której bohaterowie bajki za pomocą czarodziejskiej skrzyneczki przemieszczali się do różnych egzotycznych miejsc.

  Najpierw uczniowie „trafili” do kraju arabskiego, na dwór sułtana. Tam zatańczyli taniec arabski, a bohaterowie bajki otrzymali chustę ozdobioną cekinami i klejnotami. Później wszyscy „znaleźli się” w Afryce, słuchając taktów bębna i marakasów oraz naśladując odgłosy: lwów, słoni i małp. Od Afrykanów postacie bajki wzięły naszyjnik zrobiony z egzotycznych owoców i nasion roślin. Na koniec muzycznej przygody trafili do zamku kapryśnej królowej która zaprosiła dzieci do dworskiego tańca, a bohaterom bajki podarowała srebrną bransoletę.

  Chociaż ta muzyczna przygoda była fikcją, wszyscy doskonale bawiliśmy się i jednocześnie uczyliśmy się świata dźwięków wydawanych przez różne instrumenty.

  data dodania: 2015-04-12

 • Szkolne obchody 10-tej rocznicy śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II

              W przeddzień przerwy świątecznej, dnia 31 marca, uczciliśmy uroczystym apelem 10-tą rocznicę śmierci naszego papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Gościem honorowym uroczystości był ks. proboszcz Marcin Czchowski. Uroczystość przygotował z uczniami klasy V p. Jerzy Zuber – twórca prezentacji multimedialnej nt. pontyfikatu Jana Pawła II i aranżer oprawy muzycznej uroczystości, we współpracy z p. Joanną Mazanką – autorką tekstów, i p. Mirosławą Kozak, która zadbała o piękną dekorację plastyczną.

              Apel przywołał wiele wspomnień wśród wszystkich pracowników szkoły, którzy dobrze pamiętają Jana Pawła II. Nasi uczniowie także w skupieniu i z powagą słuchali czytanych tekstów, recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek.

  data dodania: 2015-04-12

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687