CERTYFIKATYAktualności

 • …a na saniach zaprzężonych w renifery dwa z workami prezentów dla nas Mikołaj gna.

  W piątek, 5 grudnia w naszej szkole powitaliśmy niezwykłego gościa. Był nim długo oczekiwany przez przedszkolaków, uczniów i wszystkich pracowników - Mikołaj. Swoją wizytę obwieścił dzwonkiem i wesołym wołaniem: Ho! Ho!

  Tradycyjnie już jako pierwsi dostali słodkie paczki najmłodsi: przedszkolaczki i dzieci klas I – III. Oni wszyscy też mieli „prezenty” dla Mikołaja: wierszyki, piosenki, tańce. Mikołaj był zachwycony tak serdecznym przyjęciem. W szkolnych kuluarach zdradził, że nie spodziewał się tak gorącego przyjęcia i pogratulował nauczycielkom przygotowania dzieci na jego wizytę.

  Starsi uczniowie i dorośli też nie zawiedli – doskonale udawali wiarę w św. Mikołaja. Nikt nie zdradził się przed najmłodszymi kolegami, że jego odwiedziny to tylko kultywowany zwyczaj. I właśnie o to chodzi – o tę magię i radość odwiedzin Mikołaja. 

  data dodania: 2015-01-02

 • Szkolne andrzejki

  Tradycyjnie już uczciliśmy Andrzejki - starsi popołudniową dyskoteką, młodsi zabawą taneczną w piątkowe południe 28 listopada. Klasy I-III przygotowały wróżby, w których udział był świetną okazją do poznania obrzędowości andrzejkowej i znakomitym przerywnikiem po „figlach na parkiecie”. Żeby uzupełnić wypocone kalorie w klasach przygotowany został słodki poczęstunek.

  Kilka dni wcześniej najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się na Sali Zabaw „Bajka” w Świdnicy. Tam animatorzy przeprowadzili szereg konkursów, wróżb, zabaw andrzejkowych. W przerwach maluchy hulały na zjeżdżalniach, w basenie z piłkami, skakały w dmuchanym zamku, jeździły samochodzikami, grały w różne gry. 

  data dodania: 2014-12-02

 • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

  Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć najmłodsi swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. 

  W naszej szkole w tym dniu odbyły się lekcje wychowawcze przypominające prawa dziecka. Uczniowie mieli okazję do dzielenia się swoimi wyobrażeniami, marzeniami, problemami. Przygotowali też szereg ciekawych prac: plakaty, wydania albumowe, rysunki, które można było oglądać na wystawce w holu szkoły.  

  data dodania: 2014-12-02

 • Uroczysta akademia okazji obchodów Święta Niepodległości

  W piątek przed długim listopadowym w całej naszej szkole dominowały biało – czerwone barwy. Przedszkolaki i uczniowie mieli swoje galowe stroje udekorowane kotylionami, a na budynku powiewały flagi. W ten sposób zaakcentowaliśmy naszą miłość do ojczystego kraju. Jednak głównym punktem uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości była uroczysta akademia przygotowana przez szóstoklasistów pod kierunkiem Pani Joanny Mazanki i Pana Jerzego Zubera. Uczniowie pięknym czytaniem, recytacją i śpiewem przypomnieli wszystkim historię ponad wiekowej niewoli, a potem okoliczności odzyskania przez Polskę wolności.  

  data dodania: 2014-11-19

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  W środę 22 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Wesoła Kokoszka"

  data dodania: 2014-11-04 | czytaj więcej

 • Święto szkoły i pasowanie pierwszoklasistów

  Październik jest szczególnym mieciącem dla naszej szkoły, ponieważ w kilkudniowych odstępach świętują nauczyciele i pozostali pracownicy, a później najmłodsi uczniowie.

   

  data dodania: 2014-10-21 | czytaj więcej

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

                                                                                           MARK TWAIN

             

  We wtorek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, a kontynuowane były w szkole podczas akademii, na której gośćmi honorowymi byli: Pani wicewójt Ewa Łeńska i ks. proboszcz Marcin Czchowski. 

  Jak zwykle, program zaprezentowany przez uczniów klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawczyń: p. Joanny Zawady i p. Marty Kondzior,  dostarczył nie tylko wiele radości, ale i wzruszeń. Pięknym akcentem były życzenia wypisane na kartach okolicznościowych wykonanych przez dzieci. Miłym wspomnieniem dla: p. Anny Franków, p. Joanny Kubickiej i p. Jerzego Zubera była wypowiedź Pani Ewy Łeńskiej – absolwentki naszej szkoły, która składając życzenia szczególnie ciepło zwróciła się do swoich pierwszych wychowawców. 

  data dodania: 2014-10-21

 • XIV Dzień Papieski

  10 października, w piątek świętowaliśmy w naszej szkole XIV Dzień Papieski, którego hasło brzmiało: „Świętymi bądźcie!”.

  Całość przedstawienia wyreżyserowała p. Joanna Mazanka.  Wokalnie uczniów przygotował p. Jerzy Zuber. Natomiast oprawę scenograficzną wykonała p. Mirosława Kozak. 

  Na uroczystość, której  gospodarzami  byli uczniowie klasy V, przybył proboszcz naszej parafii – ks. Marcin Czchowski.

  Warto przypomnieć, że Dzień Papieski jest organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako dzień refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II. Obchodzimy go tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  data dodania: 2014-10-23

 • Wycieczka do Krasiejowa klasy III i IV

  Dzieci z klas III-IV, w dniu 18 września br. pojechały, pod opieką  nauczycielek: Anny Franków, Joanny Zawady, Ewy Kryger na wycieczkę do Juraparku  w Krasiejowie. Mogły tam podziwiać dinozaury. Oprócz tego, poznały koleje powstawania życia na Ziemi. Cofnęły się w czasie o wiele milionów lat, pokonując  tunel czasu. Podczas zjeżdżania, w specjalnej  kapsule, na dno oceanu poznały smak przygody i dowiedziały się, co to jest lęk. Groźny rekin bardzo skutecznie atakował  ich miejsce schronienia.  Gdy pękała, od jego uderzenia szyba,  sam przeraził  się i uciekł w otchłań  oceanu.

  Chętne  dzieci  obejrzały również film wyświetlany  w technice 5D. Na  szczęście wszyscy wrócili z wycieczki  zdrowi  i cali.   Długo będą pamiętać  tę pouczającą  wyprawę.

  data dodania: 2014-10-15

 • Chcemy być bezpieczni w szkole i poza nią

  Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursach mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i uczniów, w: Dolnośląskim Konkursie Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo i w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. W ramach tych działań 17 września odwiedzili nas przedstawiciele policji, którzy przeprowadzili pogadanki w oddziałach przedszkolnych i we wszystkich klasach. Wszystkim przypomniane zostały m.in.: zasady ruchu drogowego, sposoby zachowania się w kontaktach z nieznajomymi ludźmi, oraz ze zwierzętami, np. podczas ataku psa. Uczniowie uczyli się również, jak reagować w sytuacjach zagrożenia niebezpieczeństwem, utrwalili umiejętność wzywania policji i zgłaszania zagrożeń. Poznali też miejsca, w których mogą liczyć na pomoc. 

  data dodania: 2014-12-02 | czytaj więcej

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687