CERTYFIKATYAktualności

 • Tolerancyjni drugoklasiści

              Dzień 29 listopada przebiegł uczniom klasy II pod hasłem Tolerancja, czyli „elegancja” w zachowaniu się w stosunku do innych osób. Był to kolejny dzień okolicznościowy realizowany w ramach klasowego projektu wychowawczego.  

              Podczas zajęć drugoklasiści prezentowali i omawiali swoje wytwory przygotowane w domu: emblematy z hasłem „Klasowy Dzień Tolerancji”, piękne obrazki i plakaty oraz hasła promujące tolerancję w różnych aspektach znaczenia tego pojęcia; rozwiązywali zadania mające na celu zrozumienie czym jest tolerancja, odgrywali scenki dramowe, przeprowadzili dyskusję piramidową metodą aktywną Śnieżna kula.

              Ucząc się tolerancji, uczniowie przed rozpoczęciem lekcji poznali rolę wolontariuszy, tzn.: pomagali przedszkolakom w szatni, podjęli próbę organizacji im zabaw o poranku. W ciągu dnia odwiedzili swoich młodszych kolegów i zaprosili ich do zabawy „Magiczna lampka” oraz zaprezentowali eksperyment „Wędrujące kolorowe kuleczki”.

              Wychowawczyni – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do zajęć, za śniadaniową niespodziankę, która sprawiła im wiele radości i dodała energii do pracy, paniom, które wzięły udział w zajęciach za uczestnictwo w nich oraz wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych za współpracę.

  data dodania: 2019-12-01

 • Zabawy andrzejkowe przedszkolaków i uczniów klas I-III

              W dniu 29 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Wróżby przygotował Samorząd Uczniowski i pierwszoklasiści. Wszyscy uczestnicy andrzejek mogli też potańczyć przy ulubionej muzyce.

              Dzieci wracały do domu pełne wrażeń, rozbawione i zaciekawione tradycją andrzejek.

  data dodania: 2019-12-01

 • „Niezwykły spektakl teatralny”

  W środę, 28 listopada, uczniowie klas piątych wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu teatralnym pt. „ Bogowie i herosi-opowieści Afrodyty”. To opowiedziana w zabawny sposób historia bogów i greckich herosów.  Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. dzieje Prometeusza, Syzyfa i innych starożytnych      postaci.                                                                                                                                             

  Kunszt aktorski połączony z dobrym humorem sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w odległe i zapomniane czasy – na Olimp. Wszystko to  w znakomitej scenerii sali teatralnej, Świdnickiego Ośrodka Kultury.  Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza recenzja. Wiedza zdobyta dzięki przedstawieniu z pewnością zostanie wykorzystana.

  data dodania: 2019-12-01

 • Zlot Młodych Programistów

              W roku szkolnym 2017/2018 nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w projekcie Kod do przyszłości. Na zajęciach uczyli się programowania na klockach Lego w programie Scratch Junior.

  W dniu 26 listopada, na Zlocie Młodych Programistów obecni trzecio-, czwarto- i piątoklasiści uczestniczyli w podsumowaniu tego przedsięwzięcia. Dzieci utrwaliły sobie umiejętność programowania i tajniki kodowania, miały okazję doskonałej zabawy robotami i klockami Lego. Pracując na tabletach, poznały programy służące do kodowania i sterowania zaprogramowanymi urządzeniami.

  data dodania: 2019-11-27

 • Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

  W dniu dzisiejszym przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mama Juliana Kuriaty przeczytała jedną z wielu przygód Kubusia Puchatka, a mama Patryka Łąckiego zapoznała nas wszystkich  z historią pewnego misia łasucha. Dzieci nagrodziły mamy specjalnym medalem Przyjaciela Pluszowego Misia. Przedszkolaki śpiewały i bawiły się z przyniesionymi misiami. Na koniec każdy mógł poczuć się jak miś dzięki misiowej fotobudce.

  data dodania: 2019-11-27

 • W rytmie narodowych tańców polskich

  W dniu 22 listopada gościliśmy na kolejnej lekcji muzycznej prowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu parę tancerzy, którzy zaprezentowali się w polskich tańcach narodowych. Nasze przedszkolaki poznały, a młodsi uczniowie przypomnieli sobie ludowy strój łowicki i krakowski. Dzieci zobaczyły też, jak tańczy się oberka, mazura, poloneza, krakowiaka oraz kujawiaka. Na koniec podziwiając parę taneczną, bawiły się przy słynnym „Kujawiaku” Henryka Wieniawskiego. 

  data dodania: 2019-11-27

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

  W tym roku środa 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W dniu dzisiejszym mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego  o prawach najmłodszych. Przedszkolaki obu oddziałów wzięły udział w zajęciach dotyczących Praw Dziecka w ramach projektu Mały Miś i Prawa Dziecka.  Pogadanki, ćwiczenia i zabawy przy muzyce uwieńczone zostały odciśnięciem dłoni pod listą Praw Dziecka przez każdego przedszkolaka.

  data dodania: 2019-11-20

 • Wyróżnienie dla Zosi Kundziarz

  W dniu 6 listopada, Zosia Kundziarz (uczennica kl. V a) wzięła udział w przesłuchaniach eliminacyjnych do XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowała dwie pieśni: „Myślimy o Polsce” i „Jedenasty listopada”. Pierwszym utworem wyśpiewała wyróżnienie w kategorii solistów od 10 do 12 lat i zakwalifikowała się do koncertu galowego. Impreza odbyła się 11 listopada w hali sportowej  Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nasza uczennica pięknie wykonała na niej piosenkę, za którą została wyróżniona w eliminacjach, a także podczas koncertu.

  Zosię do występu przygotował Pan Jerzy Zuber. Obojgu gratulujemy sukcesu, a naszej małej solistce życzymy, aby swoim talentem śpiewnym podbiła jeszcze niejedną scenę. 

  data dodania: 2019-11-13

 • Drużynowy sukces!

  W piątek, 8 listopada, drużyna w składzie Anna Sowa, Hanna Zakrawacz i Jakub Nóżka, wzięła udział w Marcinowickim Turnieju Listopadowym. Nasi reprezentanci mogli sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę związaną z wybitnymi postaciami polskiej historii i kultury, a także z historią naszej małej ojczyzny - gminy Marcinowice. Ostatecznie o wyniku całego turnieju zdecydowała dogrywka, w której drużyna ze Strzelec pokonała drużynę "Przyjaciół", złożoną z przedstawicieli Rady Gminy i Rady Rodziców SP Marcinowice, i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  data dodania: 2019-11-13

 • Szkolne obchody Święta Niepodległości

              W dniu 8 listopada uczciliśmy uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów z klas piątych, szóstej i ósmej pod kierunkiem Pań Bogusławy Semik-Ćwirko i Barbary Kielar  rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości.

  W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice - Pan Waldemar Krzyśków, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy – Pani Honorata Błońska, dyrektor GOK w Marcinowicach – Pan Dawid Sobczyk oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski.

              O godz. 11.11 ramach akcji „Niepodległa do hymnu” wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie obejrzeli program artystyczny (wysłuchali wierszy, piosenek i krótkiej prezentacji słownej) przypominający wydarzenia sprzed ponad wieku, które doprowadziły do tego, że Polska znów pojawiła się na mapie świata.

               Po uroczystym apelu Pan wójt przekazał na ręce przedstawiciela uczniów – Jakuba Nóżki 10 tabletów na rzecz szkoły, które mają, jak podkreślił, służyć rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień naszych wychowanków.

  data dodania: 2019-11-11

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687